Spotkanie z Karoliną Jonderko w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Marzec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

W ramach cyklu „Decydujący moment” we wtorek, 14 marca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znaną polską dokumentalistką Karoliną Jonderko.

„Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii” to cykl wydarzeń organizowanych przez Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas których możemy lepiej poznać twórczość najważniejszych rodzimych fotografów. Organizatorzy kładą duży nacisk na to, aby oprócz ikonicznych, powszechnie znanych prac goście prezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.

Przeczytaj także:
Karolina Jonderko: Gdy patrzę na tę „białą kartkę”, w pewnym momencie głowa zaczyna tworzyć obrazy

Na co dzień zajmuje się fotografią dokumentalną, podejmując ważne i trudne tematy. Tym razem leaureatka World Press Photo Karolina Jonderko wybrała się w pieszą podróż przez zamarznięte jeziora Laponii, dokumentując swoją wyprawę aparatem Fujifilm X-S10. [Czytaj więcej]

We wtorek 14 marca 2023 roku gościem spotkania będzie laureatka World Press Photo 2021, fotografkę dokumentalną Karolina Jonderko. Autorka odbyła staż w redakcji legendarnej, nowojorskiej agencji Magnum Photos i jest członkinią Napo Images. W swojej pracy koncentruje się na projektach długoterminowych, z których najważniejszymi są „Autoportret z matką”, „Zaginieni”, „Reborn” oraz „Mała Polska”. Jej drugą pasją jest fotografia podróżnicza.

Kiedy i gdzie?

Spotkania z Karoliną Jonderko odbędzie się we wtorek, 14 marca 2023 roku o godz. 18.00 w Audytorium Jana Nowaka Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego, przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie.

Wstęp wolny po rejestracji. Rejestrować można się pod adresem spotkanie@1944.pl.

Więcej informacji znajdziecie na stronie 1944.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
0
Wystawa "Hotel" Krzysztofa Gołucha do obejrzenia w Starej Galerii ZPAF
Wystawa "Hotel" Krzysztofa Gołucha do obejrzenia w Starej Galerii ZPAF
By przyciągnąć naszą uwagę do świata niepełnosprawności, autor posługuje się czytelną kompozycją i wyrazistym kolorem, które nieodparcie kojarzą się z malarstwem Edwarda Hoppera.
9
Znamy wyniki Grand Press Photo 2023: Wojciech Grzędziński ponownie Fotografem Roku!
Znamy wyniki Grand Press Photo 2023: Wojciech Grzędziński ponownie Fotografem Roku!
Wojciech Grzędziński jest autorem Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2023. Nagrodzona fotografia przedstawia ukraińskich ratowników uwalniających spod gruzów ofiarę ostrzału. Grzędziński tytuł...
6
Powiązane artykuły