Dwa razy więcej obiektywów - ambitne plany Tamrona na 2022 rok

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie było tak źle… Przy okazji rocznego podsumowania finansowego Tamron zdradza swoje plany na przyszłość.

Według Tamrona, mimo pandemii, rynek sprzętu foto odnotował wzrosty. Badania firmy pokazują, że sprzedaż jednostkowa aparatów z wymienną optyką wzrosła rok do roku o 1%, a wartość tej sprzedaży o 21%.

Wchodząc głębiej w statystykę, okazuje się, że bezlusterkowce zanotowały 6-procentowy wzrost sprzedaży jednostkowej przy wzroście wartości o 31%, natomiast sprzedaż lustrzanek zmalała o 6% zarówno w jednym, jak i drugim zakresie.

Podobne wyniki zanotowały obiektywy. Sprzedaż jednostkowa wzrosła o 6%, a wartość sprzedaży aż o 35%.

Tamron: więcej obiektywów i nowe formaty

W związku z tak pozytywnymi informacjami, Tamron optymistycznie patrzy w przyszłość. Zapowiedział, że w 2022 roku planuje podwoić ofertę obiektywów, oczywiście skupiając się na modelach do bezlusterkowców. Oznaczałoby to, że za rok miałby w ofercie blisko 20 obiektywów.

W swoich zapowiedziach mówi także o nowych “formatach”. Trudno to konkretnie interpretować, ale zapewne chodzi o mocowania Nikon Z i Canon RF, choć według niektórych Tamron może wyjść z ofertą do średnioformatowych aparatów Fujifilm.

Oczywiście czas pokaże. Według Tamrona sprzedaż jednostkowa na rynku foto będzie utrzymywać mniej więcej ten sam poziom, natomiast modele wyższej klasy będą za to przynosić firmom wyższe dochody. Póki co, producenci muszą mierzyć się z niedoborem półprzewodników, a według Tamrona skutki tego kryzysu tak szybko nie znikną.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Generowanie obrazów z opisu jest już passé. Ten system AI robi to z wideo
Generowanie obrazów z opisu jest już passé. Ten system AI robi to z wideo
Większość z Was słyszała już o nowych systemach AI, które tworzą obrazy na podstawie prostego tekstu. Zapnijcie pasy, bo oto jesteśmy w przeddzień kolejnej rewolucji....
10
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza nową technologię chroniącą przed fałszowaniem fotografii. Oparta na kryptograficznych opisach cyfrowych funkcja zagwarantować ma, że dane zdjęcia nie...
6
Pełnoklatkowy Foveon jeszcze w tym roku? Nowe zapowiedzi Sigmy
Pełnoklatkowy Foveon jeszcze w tym roku? Nowe zapowiedzi Sigmy
Wbrew wcześniejszym komunikatom, nowy warstwowy sensor Foveon X3 może zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku.
6
Powiązane artykuły