Dwa razy więcej obiektywów - ambitne plany Tamrona na 2022 rok

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie było tak źle… Przy okazji rocznego podsumowania finansowego Tamron zdradza swoje plany na przyszłość.

Według Tamrona, mimo pandemii, rynek sprzętu foto odnotował wzrosty. Badania firmy pokazują, że sprzedaż jednostkowa aparatów z wymienną optyką wzrosła rok do roku o 1%, a wartość tej sprzedaży o 21%.

Wchodząc głębiej w statystykę, okazuje się, że bezlusterkowce zanotowały 6-procentowy wzrost sprzedaży jednostkowej przy wzroście wartości o 31%, natomiast sprzedaż lustrzanek zmalała o 6% zarówno w jednym, jak i drugim zakresie.

Podobne wyniki zanotowały obiektywy. Sprzedaż jednostkowa wzrosła o 6%, a wartość sprzedaży aż o 35%.

Tamron: więcej obiektywów i nowe formaty

W związku z tak pozytywnymi informacjami, Tamron optymistycznie patrzy w przyszłość. Zapowiedział, że w 2022 roku planuje podwoić ofertę obiektywów, oczywiście skupiając się na modelach do bezlusterkowców. Oznaczałoby to, że za rok miałby w ofercie blisko 20 obiektywów.

W swoich zapowiedziach mówi także o nowych “formatach”. Trudno to konkretnie interpretować, ale zapewne chodzi o mocowania Nikon Z i Canon RF, choć według niektórych Tamron może wyjść z ofertą do średnioformatowych aparatów Fujifilm.

Oczywiście czas pokaże. Według Tamrona sprzedaż jednostkowa na rynku foto będzie utrzymywać mniej więcej ten sam poziom, natomiast modele wyższej klasy będą za to przynosić firmom wyższe dochody. Póki co, producenci muszą mierzyć się z niedoborem półprzewodników, a według Tamrona skutki tego kryzysu tak szybko nie znikną.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły