Ostatnie dni Plebiscytu Fotopolis - wybierz z nami najlepsze produkty i wydarzenia roku!

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Grudzień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Aż 140 nominacji, nowe kategorie i nagrody za udział w ankiecie. Wystartowała 17. edycja naszego plebiscytu na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku! Dla uczestników darmowe wydania magazynów i zniżki do sklepu Fotoforma.

Już po raz 17 zapraszamy Was do wyboru najlepszych produktów, wydarzeń i publikacji fotograficznych mijającego roku - największego w Polsce plebiscytu fotograficznego, organizowanego przez serwis Fotopolis.

Formuła plebiscytu pozostaje niezmieniona, jak zawsze staramy się jednak reagować na zmiany zachodzące na rynku. Po bardziej szczegółowym wyodrębnieniu kategorii poświęconych aparatom i optyce, w tym roku rozszerzamy plebiscyt o kategorię poświęconą innowacji roku, która powraca do niego po kilkuletniej nieobecności. W końcu bowiem znów rzeczywiście jest za co przyznać w niej nagrodę. Co znamienne, większość nominacji dotyczy najnowszych flagowych korpusów, które zdominują zapewne przynajmniej kilka z kategorii i które wskazują kierunek rozwoju rynku na najbliższe lata.

Znakiem czasów jest także m.in. coraz większa reprezentacja notebooków i komputerów w kategorii poświęconej edycji, a także dominacja dronów i gimbali w sekcji sportowo-filmowej oraz fakt, że w kategorii poświęconej oświetleniu na doskonałą większość nominacji składają się produkty oparte o technologię LED.

Jest to także chyba rekordowy rok pod względem ilości nominowanych produktów. Mimo ostrej selekcji wstępnej zostało ich aż 138. Jak widać, mimo trwającego wciąż pandemicznego spowolnienia i przerwach w łańcuchach dostaw, producenci nie spowolnili tempa premier. A w przypadku optyki nawet je zwiększyli. W tym roku o nowych szkłach pisaliśmy niemal codziennie i nawet mimo 3 poświęconych im kategoriom trudno było nam wybrać finalną selekcję. Duży ruch obserwujemy zwłaszcza w segmencie amatorskim, który w 2021 roku znacznie demokratyzował rynek optyki - w poświęconej mu kategorii nominowaliśmy aż 15 różnych produktów.

Cieszy nas także, że w 2021 roku widocznie odżyła kultura. Po zeszłorocznej wydawniczej pustyni do standardowych rozmiarów urosła kategoria poświęcona photobookom. W tym roku w pełnej formie odbyło się też większość najważniejszych festiwali, a wiele z nich po zeszłorocznych komplikacjach próbowało odnaleźć nową tożsamość. Czy to się udało? Oddajcie głos w plebiscycie i wyraźcie swoje zdanie.

Jak zawsze plebiscytowi towarzyszy nasza ankieta. To z niej czerpiemy informacje o waszych preferencjach i oczekiwaniach i to dzięki niej możemy zmieniać się dla Was na lepsze. Każdy kto zagłosuje w plebiscycie, może zrealizować kod rabatowy w sklepie Fotoforma! Z kolei wszyscy, którzy wypełnią ankietę, otrzymają bezpłatnie e-wydanie dowolnego magazynu naszego wydawnictwa! Zajrzyjcie na ulubionykiosk.pl i sprawdźcie co może zainteresować Was, lub kogoś z Waszych bliskich!

W plebiscycie głosować możecie do piątku, 7 stycznia 2022 roku.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)