Ostatnie dni Plebiscytu Fotopolis - wybierz z nami najlepsze produkty i wydarzenia roku!

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Grudzień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Aż 140 nominacji, nowe kategorie i nagrody za udział w ankiecie. Wystartowała 17. edycja naszego plebiscytu na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku! Dla uczestników darmowe wydania magazynów i zniżki do sklepu Fotoforma.

Już po raz 17 zapraszamy Was do wyboru najlepszych produktów, wydarzeń i publikacji fotograficznych mijającego roku - największego w Polsce plebiscytu fotograficznego, organizowanego przez serwis Fotopolis.

Formuła plebiscytu pozostaje niezmieniona, jak zawsze staramy się jednak reagować na zmiany zachodzące na rynku. Po bardziej szczegółowym wyodrębnieniu kategorii poświęconych aparatom i optyce, w tym roku rozszerzamy plebiscyt o kategorię poświęconą innowacji roku, która powraca do niego po kilkuletniej nieobecności. W końcu bowiem znów rzeczywiście jest za co przyznać w niej nagrodę. Co znamienne, większość nominacji dotyczy najnowszych flagowych korpusów, które zdominują zapewne przynajmniej kilka z kategorii i które wskazują kierunek rozwoju rynku na najbliższe lata.

Znakiem czasów jest także m.in. coraz większa reprezentacja notebooków i komputerów w kategorii poświęconej edycji, a także dominacja dronów i gimbali w sekcji sportowo-filmowej oraz fakt, że w kategorii poświęconej oświetleniu na doskonałą większość nominacji składają się produkty oparte o technologię LED.

Jest to także chyba rekordowy rok pod względem ilości nominowanych produktów. Mimo ostrej selekcji wstępnej zostało ich aż 138. Jak widać, mimo trwającego wciąż pandemicznego spowolnienia i przerwach w łańcuchach dostaw, producenci nie spowolnili tempa premier. A w przypadku optyki nawet je zwiększyli. W tym roku o nowych szkłach pisaliśmy niemal codziennie i nawet mimo 3 poświęconych im kategoriom trudno było nam wybrać finalną selekcję. Duży ruch obserwujemy zwłaszcza w segmencie amatorskim, który w 2021 roku znacznie demokratyzował rynek optyki - w poświęconej mu kategorii nominowaliśmy aż 15 różnych produktów.

Cieszy nas także, że w 2021 roku widocznie odżyła kultura. Po zeszłorocznej wydawniczej pustyni do standardowych rozmiarów urosła kategoria poświęcona photobookom. W tym roku w pełnej formie odbyło się też większość najważniejszych festiwali, a wiele z nich po zeszłorocznych komplikacjach próbowało odnaleźć nową tożsamość. Czy to się udało? Oddajcie głos w plebiscycie i wyraźcie swoje zdanie.

Jak zawsze plebiscytowi towarzyszy nasza ankieta. To z niej czerpiemy informacje o waszych preferencjach i oczekiwaniach i to dzięki niej możemy zmieniać się dla Was na lepsze. Każdy kto zagłosuje w plebiscycie, może zrealizować kod rabatowy w sklepie Fotoforma! Z kolei wszyscy, którzy wypełnią ankietę, otrzymają bezpłatnie e-wydanie dowolnego magazynu naszego wydawnictwa! Zajrzyjcie na ulubionykiosk.pl i sprawdźcie co może zainteresować Was, lub kogoś z Waszych bliskich!

W plebiscycie głosować możecie do piątku, 7 stycznia 2022 roku.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Niedawne zmiany regulaminu usług Adobe spotkały się z ostrą krytyką użytkowników. Pod naporem złego PR-u, producent wycofuje się z nich rakiem i obiecuje wiekszą przejrzystość. To...
7
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Dystrybutor marek Irix, Quadralite, Godox, Hoya oraz Tokina zaprasza na drugą edycję Festiwalu Fotoforma. Na odwiedzających czekają atrakcyjne rabaty, możliwość przetestowania sprzętu...
1
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)