Legendarna Yashica zapowiada powrót
0
Smartfon nigdy nie będzie pełnowartościowym aparatem? Oto 12 okładek specjalnego wydania Time’a wykonanych iPhonem
14 wrzesień 2017
Smartfony ciągle przez wielu fotografów traktowane są po macoszemu. Czy słusznie? Rozwój technologii sprawił, że wyparły z rynku kompakty, a wykonane nimi zdjęcia już kilkukrotnie trafiały na okładki magazynów. Czy mają także szanse namieszać na rynku fotografii zawodowej?
0
Kodak wznawia produkcję filmu Ektachrome. Pierwsze dostawy już w przyszłym roku
14 wrzesień 2017
Na początku stycznia tego roku Kodak zapowiedział wznowienie produkcji filmu Ektachrome. Teraz poinformował o zaawansowanych pracach i potwierdził, że film powinien pojawić się w sprzedaży już w przyszłym roku.
1
Słodko-gorzki finał głośnego sporu o autoportret makaka. Małpa nie ma prawa do zdjęcia, ale...
13 wrzesień 2017
Przypadek fotografii Davida Slatera to chyba jedna z najbardziej absurdalnych batalii sądowych z fotografią w tle w ostatnich latach. Sięgająca aż 2011 roku sprawa właśnie znalazła swój finał, trudno jednak powiedzieć, żeby był on w pełni satysfakcjonujący dla fotografa.
0
Mistrzowie fotografii w Twoim domu
11 wrzesień 2017
Fotografie to jedne z najchętniej wybieranych dekoracji wnętrz. Aby jednak naprawdę się wyróżniały, muszą być odpowiednio wydrukowane i trwale oprawione. Obie te rzeczy zagwarantuje Wam serwis, za pośrednictwem którego zakupimy wydruki wielu znanych polskich fotografów.
0
Nikon patentuje dwa obiektywy: 52 mm f/0.9 i 36 mm f/1.2. Czy to zapowiedź nowego bezlusterkowego systemu?
8 wrzesień 2017
Zazwyczaj nie piszemy o takich informacjach, jednak tym razem zrobimy wyjątek i nieco dolejemy oliwy do ognia. Nikon bowiem opatentował dwie wyjątkowo jasne stałki 52 mm f/0.9 i 36 mm f/1.2, które mają współpracować z pełnoklatkowym bezlusterkowcem.
1
Filmowanie i fotografowanie z drona. Jak i gdzie latać bez licencji
6 wrzesień 2017
Kupiłeś drona i wydaje ci się, że cały bezkres nieba stoi przed Tobą otworem? Takie podejście to błąd, bo zasady lotu bardzo mocno określa prawo. Zignorowanie zakazów i nie stosowanie się do ograniczeń może sporo kosztować - od kary grzywny po ograniczenie wolności nawet do 5 lat. Warto zatem wiedzieć gdzie, jak i czym latać, by nie wejść w konflikt z prawem i unikać niebezpiecznych sytuacji.
0
Reuters wystartował z grantem, który ma kształtować nowe pokolenie fotoreporterów
5 wrzesień 2017
Najnowszy program grantów agencji Reuters ma "rekrutować i rozwijać nową generację fotoreporterów, którzy mają opowiadać oryginalne historie z całego świata“. Swoje kandydatury można przesyłać do połowy grudnia tego roku. Na laureatów czeka nagroda - 5 tys. dolarów.
0
Lexar trafia w ręce Chińczyków. Od teraz akcesoria tej marki będzie produkować firma Longsys
4 wrzesień 2017
Przed dwoma miesiącami świat fotografii poruszyła informacja o likwidacji marki Lexar. Znalazł się jednak chętny na jej przejęcie. Od teraz za produkcję kart i akcesoriów będzie odpowiadać chiński producent Longsys.
0
Specjalny program DJI, a w nim nawet 30 tys. dolarów za zgłoszenie krytycznych błędów
0
Andrzej Hrechorowicz zostanie szefem redakcji fotograficznej w Polskiej Agencji Prasowej
23 sierpień 2017
Andrzej Hrechorowicz przed tygodniem zrezygnował ze stanowiska prezydenckiego fotografa. Teraz będzie kierował działem foto w Polskiej Agencji Prasowej.
0
Używasz znaków wodnych? Google udowadnia, że ich usunięcie to pestka i proponuje usprawnienia
18 sierpień 2017
Stosowanie znaków wodna to popularna metoda zabezpieczenia zdjęć przed kradzieżą. Jak jednak pokazują naukowcy z Google, metoda zupełnie nieskuteczna. Czy nowe rozwiązanie pomoże w walce z bezprawnym wykorzystywaniem zdjęć?
0
Andrzej Hrechorowicz nie jest już fotografem prezydenta Andrzeja Dudy
16 sierpień 2017
Andrzej Hrechorowicz zrezygnował ze stanowiska osobistego fotografa prezydenta RP - taką informacją podzielił się za pośrednictwem Twittera. Hrechorowicz pełnił tę funkcję od początku sierpnia 2015 roku. Przyczyna jego decyzji nie jest znana.
1
Polski sąd przyznał 7 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia za kradzież i przeróbkę zdjęcia
10 sierpień 2017
Wbrew temu co niektórzy sądzą, w Polsce także można uzyskać uczciwe odszkodowanie w przypadku bezprawnego wykorzystania zdjęć. Jak informuje serwis rp.pl kolejny tego typu proces został rozstrzygnięty na korzyść fotografa, a cała sprawa kosztowała winnego aż 7 tys. zł.
2
Nowa technologia pozwoli na regulację ogniskowych w postprodukcji i tworzenie niemożliwych perspektyw
4 sierpień 2017
Wygląda na to, że świecie cyfrowej obróbki już niedługo zawita nowy termin. “Obliczeniowy zoom” nad którym pracują naukowcy z Nvidia i Uniwersytetu Kalifornijskiego, pozwolić ma na swobodne miksowanie efektów dostarczanych przez różne ogniskowe na etapie postprodukcji.
0
Reuters: 45% udziałów Leiki na sprzedaż. Kto stanie się nowym współwłaścicielem?
3 sierpień 2017
Ostatnio coraz częściej słyszymy o gigantycznych transakcjach na rynku fotograficznym. Warto przypomnieć chociażby wykupienie udziałów Hasselblada przez DJI czy sprzedaż marki Polaroid. Jak donosi Reuters, aktualnie gra toczy się o 45% udziałów firmy Leica, a wśród zainteresowanych znajduje się m.in. Zeiss.
0
Google i MIT pracują nad systemem, który dokona zaawansowanej edycji zdjęć już podczas ich wykonywania
3 sierpień 2017
A co gdyby tak można było nauczyć aparat konkretnego stylu obróbki i aplikować go na zdjęcia już podczas ich wykonywania? To nie science-fiction, Google już nad tym pracuje.
1
Rok 2017 na półmetku. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
2 sierpień 2017
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, początek bieżącego roku wyglądał jednak optymistycznie. Czy trend ten się utrzymał?
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!