Tamron uruchomi specjalny program lojalnościowy dla swoich użytkowników
1
Chcesz stać się lepszym fotografem? „52 Week Challenge“ może Ci w tym pomóc
28 grudzień 2017
Jeśli jednym z celów na nadchodzący 2018 rok jest poprawa swojego warsztatu, to całoroczne wyzwanie fotograficzne „52 Week Challenge“ jest świetnym sposobem, by każdego tygodnia pozostać zmotywowanym do działania.
0
Sztuczna inteligencja Google potrafi ocenić walory estetyczne zdjęć. Jak wpłynie to na fotografię?
27 grudzień 2017
Choć gust fotograficzny jest sprawą bardzo subiektywną, Google twierdzi, że jest w stanie nauczyć maszyn trafnej oceny walorów estetycznych zdjęć i prezentuje technologię Neural Image Assessment. Jak podobne rozwiązania wpłyną na świat fotografii?
1
Bezsprzeczna dominacja smartfonów, czyli podsumowanie mijającego 2017 roku
12 grudzień 2017
Flickr opublikował zestawienie pokazujące jakich aparatów w mijającym roku najchętniej używali użytkownicy serwisu. Wynik można było przewidzieć, jednak skala zaskakuje.
1
Koniec roku za pasem. Jak wygląda sytuacja na rynku fotograficznym?
6 grudzień 2017
Ostatnie lata były trudnym czasem dla producentów sprzętu fotograficznego, pierwsza połowa bieżącego roku dawała jednak nadzieję na poprawę. Czy optymistyczny trend się utrzymał?
0
DJI oskarżone o szpiegostwo
4 grudzień 2017
Drony DJI „z dużym prawdopodobieństwem mogą być wykorzystywane do szpiegowania amerykańskiej infrastruktury rządowej na rzecz Chin“ - czytamy w odtajnionym raporcie Amerykańskiej Służby Celnej i Imigracyjnej. Firma DJI odpiera wszelkie zarzutu.
1
Znany fotograf Bruce Weber oskarżony przez modela o molestowanie seksualne
4 grudzień 2017
„Jak daleko chciałbyś zajść? Jak ambitny jesteś?” - miał szeptać do ucha modela Bruce Weber, wsadzając jednocześnie palce do jego ust. Ciąg dalszy serii oskarżeń, których niechlubnymi bohaterami są osoby ze świecznika świata sztuki i rozrywki.
0
Quadralite Support Program - producent lamp uruchamia program wsparcia dla fotografów
30 listopad 2017
Programy wsparcia pomagają zawodowcom w kryzysowych sytuacjach, oferując szybszy serwis czy wypożyczenie sprzętu zastępczego na czas naprawy. Z taką usługą wystartowała właśnie polska firma Quadralite.
0
Co dalej z kartami Lexar? Oświadczenie dystrybutora ucieszy fotografów
28 listopad 2017
W czerwcu Micron zrezygnował z dalszej produkcji marki Lexar, stawiając jej przyszłość pod znakiem zapytania. We wrześniu Longsys Electronics poinformował o jej przejęciu, jednak komunikat ten jednak nadal nie rozwiewał najważniejszych wątpliwości - które produkty będą produkowane, a z których nowy właściciel zrezygnuje i kiedy właściwie ruszy produkcja?
0
Co dalej z kartami Lexar? Oświadczenie dystrybutora ucieszy fotografów
0
DJI AeroScope - zobacz, jak działa w praktyce system monitoringu dronów
21 listopad 2017
W październiku firma DJI zaprezentowała AeroScope - rozwiązanie służące do identyfikacji dronów znajdujących się w pobliżu. Teraz możemy zobaczyć, jak ta technologia sprawdza się w praktyce.
0
Polaroid idzie na wojnę z Instaksem i rzekomo żąda milionów dolarów za naruszenie znaku towarowego. Wszystko przez kształt ramki
17 listopad 2017
To w końcu musiało się wydarzyć. Według doniesień, już od roku firma Fujifilm straszona jest przez Polarodia procesem sądowym. Powód? Kwadratowy format instaksów, który naruszać ma jeden ze znaków towarowych producenta. Fujifilm szuka rozwiązania na drodze prawnej.
2
W związku ze stratami Kodak zwolni ponad 400 pracowników. O powrót Ektachrome’a mamy być jednak spokojni
16 listopad 2017
Jeszcze rok temu wydawało się, że po latach problemów Kodak wreszcie stanął na nogi. Teraz okazuje się, że firma znów przynosi straty. W związku z tym pozbędzie się prawie 10% swoich pracowników. Firma wierzy jednak w szybką poprawę sytuacji.
0
Chris Niedenthal zablokowany na facebooku za zdjęcia z Marszu Niepodległości
14 listopad 2017
Czy cenzura w mediach społecznościowych zabrnęła za daleko? Tak się może wydawać, gdy za umieszczenie zdjęć na swoim profilu karany jest jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów.
6
Łódzka filmówka udostępnia swoje archiwum. Etiudy wybitnych polskich twórców i moc inspiracji
10 listopad 2017
Szkoła filmowa w Łodzi uchodzi za jedną z najlepszych na świecie, a kończący ją operatorzy nie raz stawali za kamerą największych hollywoodzkich produkcji. Teraz możecie zobaczyć od czego zaczynali. Udostępnione niedawno archiwum szkoły to fantastyczna podróż w przeszłość rodzimej kinematografii i źródło fotograficznych inspiracji.
1
Nikon zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii
7 listopad 2017
100. rok działalności firmy z pewnością nie wygląda tak, jak życzyłby sobie tego producent. Dla Nikona to głównie czas głębokiej restrukturyzacji. Niedawno słyszeliśmy o zamknięciu fabryki w Chinach, teraz producent zaprzestaje sprzedaży sprzętu fotograficznego w Brazylii. Co to oznacza?
0
To już oficjalne. Nikon zamyka swoją fabrykę w Chinach
30 październik 2017
Firma Nikon, za pośrednictwem swojej strony, poinformowała o likwidacji chińskiej fabryki, która produkowała niektóre kompakty, obiektywy, a także komponenty do matryc. Decyzja jest ostateczna, a odpowiednie procedury zostały już wdrożone w życie.
0
Silberra - nowa marka wkracza na rynek fotografii analogowej. Oferta robi wrażenie
27 październik 2017
O tym, że film w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. O nowych filmach słyszymy już niemal co miesiąc. Teraz z masową produkcją chce wystartować nowa firma, która oprócz kilku materiałów światłoczułych ma zamiar produkować także chemię.
3