Photokina 2018 - relacja bezpośrednia
4
L-Mount - Leica, Sigma i Panasonic zawiązują kooperatywę w celu rozwoju pełnoklatkowego systemu
25 wrzesień 2018
#Photokina2018 O współpracy Leiki i Panasonika wiemy już od dawna. Teraz do tego grona dołącza Sigma, by rozwijać zaprezentowane w 2014 roku, pełnoklatkowe mocowanie L. Jeśli plotki okażą się prawdą, to na nim bazować będzie nowy, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Panasonic.
5
Nikon zaprzestaje wszelkich działań na rynku brazylijskim
19 wrzesień 2018
Pod koniec listopada 2017 roku Nikon zapowiedział zamknięcie kanałów sprzedaży internetowej w Brazylii. Teraz poinformował u zupełnym wycofaniu ze swojej działalności na tym rynku.
0
Jedno zdjęcie może zaważyć na przyszłości kolektywu iN-PUBLiC. Czy to nadal fotografia uliczna?
14 wrzesień 2018
Jak donosi serwis The Phoblographer, przyszłość jednego z najważniejszych kolektywów skupionych wokół fotografii ulicznej wisi na włosku. Wszystko przez zdjęcie, które wywołało rozłam w jego szeregach.
3
Focus Nordic przejmuje dystrybucję marki Tamron w Polsce
6 wrzesień 2018
Od 1 października dystrybucją obiektyw marki Tamron będzie zajmować się firma Focus Nordic, która ma wieloletnie doświadczenie na tym polu na innych rynkach europejskich.
0
Jest szansa na ratunek dla filmów typu peel-apart. Ostateczne przedsięwzięcie Floriana Kapsa
22 sierpień 2018
Gdy na początku 2016 roku Fujifilm zatrzymało produkcję ostatniego materiału natychmiastowego typu peel-apart na rynku, a próby uratowania filmu spełzły na niczym, wydawało się, że jego los jest już przesądzony. Grupa zapaleńców wierzy jednak, że jest jeszcze szansa na wznowienie produkcji i rusza z nową kampanią.
0
Dziś światowy dzień fotografii. Zobacz, jak zmieniała się na przestrzeni lat
19 sierpień 2018
Jak co roku, 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. To dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak to wszystko się zaczęło i jak długą drogę przeszło nasze ulubione medium od czasów pierwszych eksperymentów z camera obscura.
0
Kodak Ektachrome coraz bliżej. Pierwsze rolki z nowej serii trafiają do testerów
16 sierpień 2018
Wznowienie produkcji slajdów Ektachrome to jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w świecie fotografii analogowej. Po ponad półtora roku, nowe partie materiału trafiają wreszcie do pierwszych fotografów. Kiedy oficjalna premiera?
1
Przyszłość szkieł Meyer Optik Görlitz pod znakiem zapytania. Producent złożył wniosek o bankructwo
13 sierpień 2018
Udane, milionowe kampanie na Kickstarterze niekoniecznie przekładają się na sukces całej firmy. Net SE, producent, który w ostatnim czasie przywrócił z zaświatów takie marki, jak Meyer Optik Gorlitz czy Oprema Jena stoi na skraju bankructwa.
1
Trybunał sprawiedliwości UE w obronie fotografów: Każda publikacja zdjęcia wymaga zgody autora
0
Rynek aparatów zdominowany jest przez 3 firmy. Lider ma w nim prawie 50% udziałów
3 sierpień 2018
Czy pojawienie się i rosnąca popularność zaawansowanych bezlusterkowców jakkolwiek wpłynęła na układ sił na rynku fotograficznym? Japoński serwis Nikkei opublikował dane na temat procentowych udziałów poszczególnych producentów.
5
Think Tank Photo i MindShift Gear łączą siły
2 sierpień 2018
To już pewne. Think Tank Photo i MindShift Gear, znani producenci akcesoriów fotograficznych, oficjalnie połączyli swoje siły i stali się jedną wielką firmą, która ma dostarczać „wysokiej klasy innowacyjne rozwiązania“.
0
Rok 2018 na półmetku. Ja ma się rynek fotograficzny?
1 sierpień 2018
W ostatnich latach rynek aparatów fotograficznych nieprzerwanie się kurczy. W zeszłym roku trend ten uległ jednak pewnemu spowolnieniu. Czy doczekaliśmy się stabilizacji?
0
Wiemy, jak będzie wyglądał kalendarz Pirelli 2019. Zobaczcie zdjęcia zza kulis
31 lipiec 2018
W czerwcu dowiedzieliśmy się, kto stanie za sterami kolejnej edycji kalendarza. Dziś możemy już zajrzeć za kulisy produkcji i zobaczyć, czego możemy oczekiwać. Zaskoczenie?
0
New York Daily News zwalnia wszystkich fotoreporterów
27 lipiec 2018
New York Daily News, zdobywca dziesięciu nagród Pulitzera i dziennik, który od ponad 70 lat określał się mianem „nowojorskiej gazety ilustrowanej“, pożegnał się z połową działu fotograficznego, w tym ze wszystkimi fotoreporterami.
1
Czy monochromatyczne filmy Fujifilm powrócą na rynek? Jest na to szansa
26 lipiec 2018
Dobre wieści dla miłośników analoga. Fujifilm rozważa przywrócenie do życia popularnych monochromatycznych filmów. Producent na razie „bada taką możliwość“, ale coś jest na rzeczy.
1
Leica zainwestuje w firmę Light? W grę wchodzi nawet 121 milionów dolarów
23 lipiec 2018
SoftBank Vision Fund oraz Leica Camera AG złożyły się na specjalny fundusz mający na celu dofinansowanie innowacyjnych działań firmy Light. Czy 121 milionów dolarów wystarczy, by zrewolucjonizować segment cyfrowego obrazowania?
0
Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej
13 lipiec 2018
Fotografia uliczna to Twoje zamiłowanie? Jednak poza pasją chcesz także zarabiać na swoich zdjęciach? Jeśli tak, to streetphotolibrary.com jest platformą, którą koniecznie musisz odwiedzić. To „biblioteka fotografii ulicznej prowadzona przez fotografów ulicznych dla fotografów ulicznych“ - zaznacza Nick Turpin, założyciel serwisu.
0