HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award zwiększyli pulę nagród do miliona dolarów, przy czym zdobywca pierwszego miejsca wróci do domu bogatszy aż o 200 000 dolarów.

Czy wartość nagród świadczy o randze wydarzenia? Z takiego założenia wychodzą zapewne szejkowie odpowiedzialni za organizację Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award (HIPA), który od kilku lat stara się wypozycjonować na światowej mapie konkursów fotograficznych przy pomocy rekordowych wygranych.

Przez ostatnich 6 lat HIPA mogła pochwalić się najwyższymi nagrodami w historii konkursów fotograficznych, ufundowanymi przez samego księcia Dubaju. Konkurs oferował łączną pulę 450 tys. dolarów (blisko 2 mln zł), z której główny zwycięzca otrzymywał równo 120 tys. dolarów. Brzmi ciekawie? Dla organizatorów najwyraźniej nie wystarczająco, bo oto konkurs podwoił wartość nagród, które będzie można zdobyć w tegorocznej edycji.

Fot. Massimo Giorgetta, główna nagroda w ostatniej edycji konkursu HIPA, której hasłem przewodnim była "Różnorodność"

Tak więc w tegorocznej edycji Hamdan International Photography Awards zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategorii konkursowych mogą liczyć na nagrody w wysokości od 20 do 40 tys. dolarów, a laureat nagrody głównej otrzyma aż 200 000 dolarów, czyli w przeliczeniu około 800 000 zł. W konkursie przewidziano także trzy specjalne wyróżnienia o wartości od 80 do 100 tys. Dolarów.

Co chyba najciekawsze, udział w konkursie jest zupełnie darmowy i otwarty dla każdego powyżej 18 roku życia. Jeśli więc nie macie dylematów moralnych odnośnie wspierania ustroju ZEA, zgłoszenie warto wysłać choćby na próbę. Kto wie, może kupicie za nie nowe mieszkanie.

W tegorocznej odsłonie konkursu zdjęcia nagradzane są 5 kategoriach: General, Sustainability (motyw przewodni bieżącej edycji), Sports Photography, Portfolio (reportaże) i Short Videos (shorty i rolki do mediów społecznościowych). Oprócz tego przewidziano też 3 kategorie specjalne dla twórców którzy w znaczący sposób zasłużyli się medium fotografii: Photography Appreciation Award, Photography Content Creator Award i HIPA Photographer of the Year.

Zdjęcia na konkurs można zgłaszać do 30 czerwca 2024 roku. Do każdej z głównych kategorii (poza kategorią Portfolio) można zgłosić tylko po jednym zdjęciu.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie hipa.ae.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Niedawne zmiany regulaminu usług Adobe spotkały się z ostrą krytyką użytkowników. Pod naporem złego PR-u, producent wycofuje się z nich rakiem i obiecuje wiekszą przejrzystość. To...
7
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Dystrybutor marek Irix, Quadralite, Godox, Hoya oraz Tokina zaprasza na drugą edycję Festiwalu Fotoforma. Na odwiedzających czekają atrakcyjne rabaty, możliwość przetestowania sprzętu...
1
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
16
Powiązane artykuły