Startuje Fotofestiwal 2023 - oto, co czeka Was w weekend otwarcia

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Czerwiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Już 15 czerwca o godz. 19.00 wystartuje kolejna edycja Łódzkiego Fotofestiwalu. Zobacz jakie atrakcje czekają na ciebie podczas otwarcia i zaplanuj wizytę na największym polskim festiwalu fotografii.

„Już w ten czwartek w Art_Inkubatorze po raz 22. otwieramy Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Osiem wystaw: pięć z Programu Nadzieja, sześć z Programu Otwartego, a także wystawa Area. Warhol, Basquiat i S-ka w obiektywie Volkera Hinza oraz gościnna wystawa zbiorowa studentów Szkoły Filmowej #Now - to tylko część tego, co czeka na odwiedzających w weekend otwarcia.” - zachęcają organizatorzy.

Zaczynamy o godz. 19:00 na Tymienieckiego 3. W programie poza otwarciem wystaw – ogłoszenie wyników na Fotograficzną Publikację Roku, a także bogaty program muzyczny.

Fotofestiwal 2023 - harmonogram otwarcia:

 • 19:00 Otwarcie wystaw w centrum festiwalowym: Program Nadzieja, Program Otwarty, Area…, #NOW
 • 19:30 DJ Avtomat na wystawie Area…

  Queerowy kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywu Ciężki Brokat, który wspiera scenę LGBTQ+, polski ambasador Keychange i rezydent SHAPE Platform 2021. Ze swoją muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Unsound, CTM, Schiev, Up To Date, Tauron Nowa Muzyka, Les Siestes Electroniques czy Audioriver i w zagranicznych klubach, m.in. w legendarnym Berghain, nagrywał miksy dla globalnych mediów takich jak Resident Advisor, DJ Mag czy CRACK.
 • 20:00 Rozstrzygnięcie konkursu Fotograficzna Publikacja Roku
 • 21:00 Koncert Lua Preta

  Duet składający się z angolskiego pochodzenia wokalistki Ms. Gia oraz polskiego DJ-a i producenta Mentalcuta. Razem tworzą mieszankę nowoczesnej muzyki elektronicznej i afrykańskich gatunków, takich jak kuduro czy afrohouse. Ich świeże oraz niepowtarzalne brzmienie sprawia, że koncertują na największych europejskich festiwalach
 • 22:00 DJ set Aga Obszańska

  Dziennikarka kulturalna. W latach 2007-2020 roku związana z Programem III Polskiego Radia. Reporterka i autorka programów m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie, a takżemwpółautorka audycji „Radiowy Dom Kultury”. Po odejściu z radiowej „Trójki”, od 2021 r. prowadzi autorską audycję o kulturze „Obszary” i „Fikando” z muzyką klubowo-elektroniczną w Radio 357. Pracuje też z dźwiękiem tworząc sound design, podcasty, instalacje i słuchowiska, często bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych.

Zaplanuj wizytę i zobacz inne wydarzenia towarzyszące

Podczas 10-dni trwania tegorocznego Fotofestiwalu będziemy mogli wziąć udział w szerokim wachlarzu wydarzeń towarzyszących. Od przeglądu portfolio, poprzez warsztaty, oprowadzenia kuratorskie i spotkania, aż po pokazy filmów.

Spis wszystkich wydarzeń znajdziecie w interaktywnych kalendarzu na stronie fotofestiwal.com.

Przeczytaj także:
Fotofestiwal 2023 - program wystaw

Andy Warhol, Madonna i Grace Jones na parkiecie kultowego klubu Area, nowe prace Zbigniewa Libery oraz – w ramach programu głównego, zatytułowanego "Nadzieja" – kilkanaście projektów o działaniu, współpracy i wierze w moc zmian. Wszystko to od 15 czerwca na Fotofestiwalu w Łodzi. [Czytaj więcej]
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)