Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii

Autor: Maciej Luśtyk

10 Maj 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona Imaging Resource.

Imaging Resource to założona w 1998 strona poświecona fotografii i testom sprzętu. Choć nie była tak popularna jak wspomniane DPReview i od lat bazowała na archaicznej szacie graficznej, utrzymywała się w czołówce najważniejszych branżowych portali. Jej siłą były bardzo szczegółowe testy, w których można było wyczytać rzeczy o jakich nie wspominano nigdzie indziej (IR jako chyba jedyne mierzyło na przykład shutter lag dla poszczególnych trybów migawki).

Portal był podtrzymywany przy życiu przez ostanie 3 lata. Ostatecznie od aparatury odłączył go jednak nowy właściciel

Niestety portal nie znalazł dla siebie miejsca we współczesnej koniunkturze. O pierwszych problemach usłyszeliśmy w 2019 roku, gdy to twórca portalu Dave Etchells ogłosił plany jego zamknięcia. Zanim się to wydarzyło, strona została wykupiona przez wydawnictwo Medavor Media, które miało być dla tytuły szansą na dalszy rozwój.

Niestety po ustąpieniu Etchellsa z roli prowadzącego zabrakło pomysłu na dalszy rozwój serwisu. Od czasu pandemii częstotliwość publikacji znacznie zmalała i praktycznie przestały pojawiać się na niej bardziej rozbudowane treści dotyczące sprzętu. Nowy właściciel nie zrobił też nic w celu zaktualizowania layout strony.

Teraz wygląda na to, że strona na dobre zakończyła swoją działalność. W Marcu 2023 roku Medavor Media zostało wykupione przez BeBop Channel, którego głównym obiektem zainteresowania było wydawane przez Medavor czasopismo Jazz Times. Tym samym większość mniej rentownych zasobów wydawnictwa, z których tematyką nowe kierownictwo nie miało wcześniej większej styczności będzie prawdopodobnie zamykanych.

Przeczytaj także:
DPReview.com znika z sieci. Podziękujcie Amazonowi

Po 25 latach działalności swoje podwoje zamyka jeden z największych i najbardziej uznanych serwisów internetowych poświęconych fotografii. Zamknięcie strony DPReview towarzyszy masowym zwolnieniom w firmie Amazon, która przejęła serwis w 2007 roku. [Czytaj więcej]

Czy Outdoorphotographer przejmie dziedzictwo IR?

Strona Imaging Resource nie była aktualizowana od kwietnia. Teraz nie działa w ogóle, a adres przekierowuje na stronę https://www.outdoorphotographer.com/  - innego portalu wchodzącego w skład portfolio Medavora.

Być może więc dziedzictwo IR będzie kontynuowane tutaj, choć to już dużo bardziej zawężony tematycznie portal. Najbardziej boli chyba jednak utrata dostępu do zgromadzonych przez ponad 20 lat działalności zasobów Imaging Resource. W rozeznaniu nie pomaga też brak jakiegokolwiek komunikatu ze strony IR, Medavor lub BeBop Channel.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
6
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
7
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły