Sony Vlog Academy - darmowe webinary z inspirującymi twórcami

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Luty 2023
Artykuł na: 6-9 minut

Sony Alpha Academy Polska rusza z nowym cyklem darmowych webinarów. W ramach Vlog Academy polscy twórcy współpracujący z firmą Sony podzielą się swoim doświadczeniem i odsłonią kulisy swojej pracy. Na poczatek spotkania z "Busem przez Świat", "Globstory" i "Vlog 646".

Japoński producent elektroniki już ponad 30 lat jest obecny na polskim rynku. Słynąca z wysokiej jakości sprzętu fotograficznego firma nie tylko tworzy i dystrybuuje aparaty, ale również wspiera wszystkich, którzy już korzystają z urządzeń Sony lub mają taki zamiar. A już niedługo do oferty Sony - Alpha Academy Polska dołączy cykl spotkań online pod szyldem Vlog Academy. Wśród gości m.in. korzystający ze sprzętu tej firmy twórcy kanałów „Busem przez Świat”, „Globstory” oraz „Vlog 646”.

Wspierająca społeczność Alpha Universe

Wysoka jakość obrazu i niezakłócona praca migawki to jedno. Do stworzenia naprawdę unikalnych zdjęć i filmów potrzeba jeszcze umiejętności, kreatywności i dawki pewności siebie. Zespół Sony doskonale rozumie konieczność wspierania fotografów i filmowców korzystających ze sprzętu tej marki.

Od kilku lat dla wszystkich obecnych i potencjalnych użytkowników aparatów Sony działa grupa Sony Alpha Academy Polska – stworzona na Facebooku społeczność, umożliwiająca wymianę doświadczeń między fotografami, dzielenie się zdjęciami oraz szybki kontakt z ekspertami Sony i ambasadorami marki, którzy odpowiadają na pytania, udzielają porad i pokazują, jak uzyskać jeszcze lepsze efekty fotograficznej pracy. To część globalnego projektu firmy, Alpha Universe, portalu dedykowanego użytkownikom produktów Sony.

Sony Alpha Academy Polska oferuje dostęp do specjalnych ofert przeznaczonych dla członków grupy, zapewnia szybką pomoc w zakresie użytkowania sprzętu i znacznie zbliża pracowników firmy z fotografami, ułatwiając kontakty offline z przedstawicielami Sony – podczas targów, eventów branżowych czy warsztatów fotograficznych. To także platforma konstruktywnej krytyki. Liczne konkursy organizowane w grupie umożliwiają poddanie prac uczestników profesjonalnej ocenie Jury składającego się ze specjalistów i ambasadorów Sony.

Aby zostać członkiem społeczności Alpha Academy wystarczy wyszukać na Facebooku „Sony - Alpha Academy Polska” i poprosić o dołączenie do grupy.

Vlog Academy - webinary z najlepszymi

 

W tym roku Sony idzie o krok dalej i rozpoczyna cykl darmowych spotkań Vlog Academy, na które serdecznie zaprasza wszystkich członków Sony Alpha Academy Polska. Live’y z doświadczonymi vlogerami to ogromna porcja wiedzy dla wszystkich, którzy już zajmują się kręceniem filmów lub pragną wejść w świat videoblogowania. Każde spotkanie potrwa godzinę, w trakcie której goście odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania, przybliżą sposoby na przygotowywanie atrakcyjnych treści do mediów społecznościowych, a także opowiedzą o sprzęcie, który pomógł im osiągnąć rezultaty docenione przez setki tysięcy widzów.

Już 20.02 (poniedziałek) wystąpi Marcin Kuciński, youtuber, twórca kanału Vlog 646. Opowie o tym, w jaki sposób tworzy wciągające treści video oraz czym różni się vlogowanie od współpracy z wielkimi markami, takimi jak RedBull, Intel czy Bank Pekao S.A. Pokaże, jak tworzyć angażujące video na różne platformy i opowie, jakiego sprzętu używa do astrofotografii, a czym kręci rolki na Instagram.

Kolejne spotkanie, 08.03 (środa), będzie rozmową z Karolem Lewandowskim, znanym jako twórca bloga i kanał „Busem przez świat”. Twórca video i zawodowy podróżnik, współautor i organizator kursów „Projekt Film” oraz „Projekt Fotografia” przyjrzy się temu, jak kręcić wysokiej jakości filmy w najróżniejszych warunkach, w jaki sposób przygotować sprzęt w trakcie podróży i dlaczego sprawdzanie prognozy pogody powinno wejść podróżującym fotografom i vlogerom w nawyk.

Zaś 29.03 (środa) gościnią Vlog Academy będzie Kaja Kraska, współautorka kanału podróżniczego „Globstory”, który prowadzi z mężem Mateuszem Mękarskim. Kaja opowie uczestnikom spotkania między innymi o cienkiej granicy między radosną internetową twórczością a pragmatycznym, profesjonalnym podejściem do produkcji filmowej i montażu. Zdradzi również jaka była jej historia przejścia od pasji do zawodowego vlogowania i z pewnością podzieli się wieloma ciekawostkami.

To dopiero początek

Stale rosnąca społeczność Sony Alpha Academy Polska może liczyć na kolejne wydarzenia z cyklu Vlog Academy. Przedstawiciele Sony zapewniają, że ten rok będzie obfitować w ciekawe, rozwijające spotkania i liczne dyskusje o filmowaniu w różnych jego formach.

Niesłabnąca popularność platform video sprawia, że coraz więcej osób daje upust kreatywności właśnie w tym medium. Jeśli jesteś jedną z nich, dołącz do społeczności Sony i czerp wiedzę od najlepszych. Bez względu na to, czy zajmujesz się profesjonalnym vlogowaniem, chcesz dopiero zacząć tworzyć treści na platformy z filmami, czy może pragniesz udoskonalić swój warsztat filmowy i fotograficzny w ramach realizowania hobby lub aktywności w mediach społecznościowych, zawsze warto spotkać się z osobami, które na robieniu videoblogów zjadły zęby. Wiedza, którą zyskasz, z pewnością okaże się bezcenna.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)