Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna

Autor: Maciej Luśtyk

10 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Sony prezentuje nową aplikacje do zdalnej obsługi aparatu i przesyłania zdjęć, która da nam także dostęp do chmury Creators’ Cloud.

Kilka tygodni temu Sony zapowiedziało produkt, który ma być kluczowy dla dalszego rozwoju marki. Czerpiąca z niektórych rozwiązań Adobe, chmura Creators’ Cloud ma być wszystkim, czego do szczęścia mogą potrzebować współcześni twórcy - od serwisu do dzielenia się swoimi pracami i odkrywania twórczości innych, poprzez wirtualny dysk i aplikację do edycji online aż po rozwiązanie do bezpośredniego przesyłania materiału z kamery na komputery naszych współpracowników.

Creators' App to zdalna obsługa aparatu, wygodne zarządzanie zdjęciami i dostęp do chmury Sony

Furtką do świata wirtualnych usług Sony jest nowa aplikacja mobilna Creaors’ App, która zastępuje dotychczasową apkę Imaging Edge. Dlatego też nadal jej podstawowymi funkcjami są zdalna obsługa aparatu i transfer zdjęć przez Wi-Fi oraz Bluetooth.

Wydaje się, że producent postarał się, by funkcje te wypadały lepiej niż w przypadku pierwowzoru. Uwagę zwraca szczególnie opcja zarządzania zdjęciami, która pozwoli na dostęp do zdjęć zarówno wtedy gdy aparat jest wyłączony i która umożliwia dość rozbudowaną wstępną selekcję z poziomu urządzenia mobilnego. Otrzymujemy np. możliwość flagowania czy transferu wyłącznie „zakluczykowanych” zdjęć.

Wybrane zdjęcia (lub te wykonywane na bieżąco) możemy oczywiście przesłać też od razu także be firmowej chmury CC, która w przypadku posiadania aparatu Sony zaoferuje nam 25 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Niebawem pojawić mają się także płatne plany 100 i 500 GB, ale te nie są jeszcze dostępne, a producent nie zdradza na razie ich ceny.

Oprócz tego, aplikacja daje nam także dostęp do platformy społecznościowej Discover i pozwala na dokonanie update’u firmware’u aparatu z poziomu smartfona. Jednym słowem zapowiada się na ciekawy software, który miejmy nadzieję zostanie lepiej zoptymalizowany niż ciesząca się złą sławą apka Imaging Edge Mobile.

Skąd pobrać?

Aplikacje Creators’ App możecie pobrać na urządzenia Android oraz iOS za pośrednictwem sklepów Google Play i App Store.

Niestety na chwilę obecną, nowa aplikacja wspiera wyłącznie modele Sony A7 IV i Sony ZV-1F. Tej wiosny producent planuje rozszerzyć wsparcie o modele A7R V, FX3 oraz FX30. Do współpracy z aplikacją konieczne jest zaktualizowanie fimrware’u aparatów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie creatorscloud.sony.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy z grafiką i zdjęciami
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy...
Adobe zapowiedziało pakiet nowych funkcji AI pod nazwą Firefly. Pierwsze skrzypce gra tu generator grafiki, ale prawdziwą siłą nowej usługi będą funkcje poboczne...
10
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
Skylum, producent programu Luminar zapowiada aplikację, która pozwoli automatycznie usunąć tło ze zdjęcia w chmurze w chwilę po wciśnięciu spustu migawki. Ma być to...
6
Creators’ Cloud - Sony chce mieć swoje Adobe CC. Czy to się może udać?
Creators’ Cloud - Sony chce mieć swoje Adobe CC. Czy to się może udać?
Sony otwiera swoją chmurę na zwykłych użytkowników. Nowa platforma służyć ma współpracy, edycji, przechowywaniu i wygodnemu przesyłaniu materiału, łącząc się z...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)