Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Techart wprowadził do sprzedaży Adapter Canon EF - Nikon Z z AF. Czy to mała rewolucja?

1

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli ty też jesteś trochę rozczarowany aktualną dostępnością szkieł pod mocowanie Z, to rozwiązanie może być dla Ciebie.

Techart kolejny raz miło zaskakuje. Po adapterze Sony E - Nikon Z, do swojej oferty dodaje adapter Canon EF - Nikon Z. Obydwa - jak deklaruje producent na swojej stronie - obsługują wszystkie tryby pracy autofocusa oraz detekcje twarzy i oka. W specyfikacji urządzenia nie ma niestety podanych dokładnych wymiarów, ale na zdjęciach widać, że adapter jest zbliżonej wielkości do natywnego adaptera FTZ więc Nikoniarze powinni się z nim szybko i bezproblemowo oswoić.

Lekarstwo na braki w systemie?

Adapter posiada dodatkowy przycisk funkcyjny, który narazie umożliwia tylko zapamiętanie i odtworzenie dystansu ustawionego przez autofokus, ale być może z którąś aktualizacja stanie się programowalny. Poniżej możecie zobaczyć film w którym Richard Wong dokładnie opisuje swoje wrażenia z użytkowania adaptera.

Moim zdaniem, to bardzo dobra informacja i coś na co wielu użytkowników "Zetek" skrycie czekało. Nie ma co się oszukiwać, system Z rozwija się bardzo szybko, ale wielu obiektywów jeszcze brakuje, lub są dużo droższe niż konstrukcje od dawna dostępne na rynku. Takie rozwiązanie daje szansę na używanie większej liczby ogniskowych bez nadmiernego inwestowania. Poniżej możecie zobaczyć listę obiektywów, które są kompatybilne już dziś, natomiast kolejne będą dodawane wraz z aktualizacjami oprogramowania adaptera.

Cena i dostępność

Adapter jest już dostępny na stronie producenta, a jego cena to 249 dolarów (ok. 950 zł).

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)