Techart wprowadził do sprzedaży Adapter Canon EF - Nikon Z z AF. Czy to mała rewolucja?

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli ty też jesteś trochę rozczarowany aktualną dostępnością szkieł pod mocowanie Z, to rozwiązanie może być dla Ciebie.

Techart kolejny raz miło zaskakuje. Po adapterze Sony E - Nikon Z, do swojej oferty dodaje adapter Canon EF - Nikon Z. Obydwa - jak deklaruje producent na swojej stronie - obsługują wszystkie tryby pracy autofocusa oraz detekcje twarzy i oka. W specyfikacji urządzenia nie ma niestety podanych dokładnych wymiarów, ale na zdjęciach widać, że adapter jest zbliżonej wielkości do natywnego adaptera FTZ więc Nikoniarze powinni się z nim szybko i bezproblemowo oswoić.

Lekarstwo na braki w systemie?

Adapter posiada dodatkowy przycisk funkcyjny, który narazie umożliwia tylko zapamiętanie i odtworzenie dystansu ustawionego przez autofokus, ale być może z którąś aktualizacja stanie się programowalny. Poniżej możecie zobaczyć film w którym Richard Wong dokładnie opisuje swoje wrażenia z użytkowania adaptera.

Moim zdaniem, to bardzo dobra informacja i coś na co wielu użytkowników "Zetek" skrycie czekało. Nie ma co się oszukiwać, system Z rozwija się bardzo szybko, ale wielu obiektywów jeszcze brakuje, lub są dużo droższe niż konstrukcje od dawna dostępne na rynku. Takie rozwiązanie daje szansę na używanie większej liczby ogniskowych bez nadmiernego inwestowania. Poniżej możecie zobaczyć listę obiektywów, które są kompatybilne już dziś, natomiast kolejne będą dodawane wraz z aktualizacjami oprogramowania adaptera.

Cena i dostępność

Adapter jest już dostępny na stronie producenta, a jego cena to 249 dolarów (ok. 950 zł).

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)