Techart wprowadził do sprzedaży Adapter Canon EF - Nikon Z z AF. Czy to mała rewolucja?

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli ty też jesteś trochę rozczarowany aktualną dostępnością szkieł pod mocowanie Z, to rozwiązanie może być dla Ciebie.

Techart kolejny raz miło zaskakuje. Po adapterze Sony E - Nikon Z, do swojej oferty dodaje adapter Canon EF - Nikon Z. Obydwa - jak deklaruje producent na swojej stronie - obsługują wszystkie tryby pracy autofocusa oraz detekcje twarzy i oka. W specyfikacji urządzenia nie ma niestety podanych dokładnych wymiarów, ale na zdjęciach widać, że adapter jest zbliżonej wielkości do natywnego adaptera FTZ więc Nikoniarze powinni się z nim szybko i bezproblemowo oswoić.

Lekarstwo na braki w systemie?

Adapter posiada dodatkowy przycisk funkcyjny, który narazie umożliwia tylko zapamiętanie i odtworzenie dystansu ustawionego przez autofokus, ale być może z którąś aktualizacja stanie się programowalny. Poniżej możecie zobaczyć film w którym Richard Wong dokładnie opisuje swoje wrażenia z użytkowania adaptera.

Moim zdaniem, to bardzo dobra informacja i coś na co wielu użytkowników "Zetek" skrycie czekało. Nie ma co się oszukiwać, system Z rozwija się bardzo szybko, ale wielu obiektywów jeszcze brakuje, lub są dużo droższe niż konstrukcje od dawna dostępne na rynku. Takie rozwiązanie daje szansę na używanie większej liczby ogniskowych bez nadmiernego inwestowania. Poniżej możecie zobaczyć listę obiektywów, które są kompatybilne już dziś, natomiast kolejne będą dodawane wraz z aktualizacjami oprogramowania adaptera.

Cena i dostępność

Adapter jest już dostępny na stronie producenta, a jego cena to 249 dolarów (ok. 950 zł).

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)