Yongnuo zaprezentowało adapter Canon EF do Sony E z autofokusem, złączem USB i przyciskiem funkcyjnym

0

Autor: Michał Chrzanowski

30 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Możliwość podłączenia obiektywów Canon EF i EF-S do bezlusterkowców Sony E, pełne wsparcie AF z detekcją kontrastu i fazy oraz systemowej stabilizacji IS, złącze USB umożliwiające późniejsze aktualizacje czy przycisk funkcyjny - oto główne cechy najnowszego adaptera Yongnuo EF-E II.

Yongnuo właśnie pokazało drugą generację adaptera, który umożliwia użytkownikom bezlusterkowców Sony na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez szkła Canona. Nowy model został opracowany od podstaw i - poza kompatybilnością obiektywów Canona z aparatami Sony - zapewnia kilka ciekawych funkcji.

Yongnuo EF-E II wyposażono w pozłacane styki, dzięki czemu mamy cieszyć się lepszą komunikacją z aparatem. Otrzymujemy dzięki temu także pełną kompatybilność z wbudowaną w korpusy Sony stabilizacją obrazu oraz z optycznym systemem Canon IS. Ponadto wspiera autofokus bazujący na detekcji kontrastu i detekcji fazy. Na obudowie adaptera znalazło się również złącze USB, które umożliwi podłączenie go do komputera i dokonanie stosownej aktualizacji oprogramowania. Yongnuo wyposażyło także swoje najnowsze rozwiązanie w przycisk funkcyjny, który w przyszłości będziemy mogli skonfigurować poprzez przypisanie swoich ulubionych funkcji i ustawień. Dodatkowo otrzymujemy także gwint umożliwiający przymocowanie adaptera do statywu.

A najlepsza w tym wszystkim jest cena. Yongnuo EF-E II jest już dostępny w sprzedaży i zapłacimy za niego 99 dolarów, czyli około 380 zł.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły