Yongnuo zaprezentowało adapter Canon EF do Sony E z autofokusem, złączem USB i przyciskiem funkcyjnym

0
Michał Chrzanowski
30 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Możliwość podłączenia obiektywów Canon EF i EF-S do bezlusterkowców Sony E, pełne wsparcie AF z detekcją kontrastu i fazy oraz systemowej stabilizacji IS, złącze USB umożliwiające późniejsze aktualizacje czy przycisk funkcyjny - oto główne cechy najnowszego adaptera Yongnuo EF-E II.

Yongnuo właśnie pokazało drugą generację adaptera, który umożliwia użytkownikom bezlusterkowców Sony na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez szkła Canona. Nowy model został opracowany od podstaw i - poza kompatybilnością obiektywów Canona z aparatami Sony - zapewnia kilka ciekawych funkcji.

Yongnuo EF-E II wyposażono w pozłacane styki, dzięki czemu mamy cieszyć się lepszą komunikacją z aparatem. Otrzymujemy dzięki temu także pełną kompatybilność z wbudowaną w korpusy Sony stabilizacją obrazu oraz z optycznym systemem Canon IS. Ponadto wspiera autofokus bazujący na detekcji kontrastu i detekcji fazy. Na obudowie adaptera znalazło się również złącze USB, które umożliwi podłączenie go do komputera i dokonanie stosownej aktualizacji oprogramowania. Yongnuo wyposażyło także swoje najnowsze rozwiązanie w przycisk funkcyjny, który w przyszłości będziemy mogli skonfigurować poprzez przypisanie swoich ulubionych funkcji i ustawień. Dodatkowo otrzymujemy także gwint umożliwiający przymocowanie adaptera do statywu.

A najlepsza w tym wszystkim jest cena. Yongnuo EF-E II jest już dostępny w sprzedaży i zapłacimy za niego 99 dolarów, czyli około 380 zł.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0