Yongnuo zaprezentowało adapter Canon EF do Sony E z autofokusem, złączem USB i przyciskiem funkcyjnym

0
Michał Chrzanowski
30 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Możliwość podłączenia obiektywów Canon EF i EF-S do bezlusterkowców Sony E, pełne wsparcie AF z detekcją kontrastu i fazy oraz systemowej stabilizacji IS, złącze USB umożliwiające późniejsze aktualizacje czy przycisk funkcyjny - oto główne cechy najnowszego adaptera Yongnuo EF-E II.

Yongnuo właśnie pokazało drugą generację adaptera, który umożliwia użytkownikom bezlusterkowców Sony na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez szkła Canona. Nowy model został opracowany od podstaw i - poza kompatybilnością obiektywów Canona z aparatami Sony - zapewnia kilka ciekawych funkcji.

Yongnuo EF-E II wyposażono w pozłacane styki, dzięki czemu mamy cieszyć się lepszą komunikacją z aparatem. Otrzymujemy dzięki temu także pełną kompatybilność z wbudowaną w korpusy Sony stabilizacją obrazu oraz z optycznym systemem Canon IS. Ponadto wspiera autofokus bazujący na detekcji kontrastu i detekcji fazy. Na obudowie adaptera znalazło się również złącze USB, które umożliwi podłączenie go do komputera i dokonanie stosownej aktualizacji oprogramowania. Yongnuo wyposażyło także swoje najnowsze rozwiązanie w przycisk funkcyjny, który w przyszłości będziemy mogli skonfigurować poprzez przypisanie swoich ulubionych funkcji i ustawień. Dodatkowo otrzymujemy także gwint umożliwiający przymocowanie adaptera do statywu.

A najlepsza w tym wszystkim jest cena. Yongnuo EF-E II jest już dostępny w sprzedaży i zapłacimy za niego 99 dolarów, czyli około 380 zł.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły