Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Yongnuo zaprezentowało adapter Canon EF do Sony E z autofokusem, złączem USB i przyciskiem funkcyjnym

0

Autor: Michał Chrzanowski

30 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Możliwość podłączenia obiektywów Canon EF i EF-S do bezlusterkowców Sony E, pełne wsparcie AF z detekcją kontrastu i fazy oraz systemowej stabilizacji IS, złącze USB umożliwiające późniejsze aktualizacje czy przycisk funkcyjny - oto główne cechy najnowszego adaptera Yongnuo EF-E II.

Yongnuo właśnie pokazało drugą generację adaptera, który umożliwia użytkownikom bezlusterkowców Sony na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez szkła Canona. Nowy model został opracowany od podstaw i - poza kompatybilnością obiektywów Canona z aparatami Sony - zapewnia kilka ciekawych funkcji.

Yongnuo EF-E II wyposażono w pozłacane styki, dzięki czemu mamy cieszyć się lepszą komunikacją z aparatem. Otrzymujemy dzięki temu także pełną kompatybilność z wbudowaną w korpusy Sony stabilizacją obrazu oraz z optycznym systemem Canon IS. Ponadto wspiera autofokus bazujący na detekcji kontrastu i detekcji fazy. Na obudowie adaptera znalazło się również złącze USB, które umożliwi podłączenie go do komputera i dokonanie stosownej aktualizacji oprogramowania. Yongnuo wyposażyło także swoje najnowsze rozwiązanie w przycisk funkcyjny, który w przyszłości będziemy mogli skonfigurować poprzez przypisanie swoich ulubionych funkcji i ustawień. Dodatkowo otrzymujemy także gwint umożliwiający przymocowanie adaptera do statywu.

A najlepsza w tym wszystkim jest cena. Yongnuo EF-E II jest już dostępny w sprzedaży i zapłacimy za niego 99 dolarów, czyli około 380 zł.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły