Megadap ETZ11 - adapter Sony E - Nikon Z obsługujący AF i stabilizację

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Cierpisz z powodu małej dostępności szkieł w systemie Nikon Z? Z nowym adapterem Megadap do nowych Nikonów będziesz mógł podpiąć całą gamę szkieł z mocowaniem Sony E.

System Nikon Z właśnie stał się dużo bardziej atrakcyjny, a w szczególności dla osób z ograniczonym budżetem. Dzięki nowemu adapterowi Megadap ETZ11 do korpusów serii Z podepniemy dowolne obiektywy z mocowaniem Sony E, a to wszystko z pełnym przeniesienim elektroniki i wsparciem systemów AF (wraz z trybem śledzenia oka) i stabilizacji.

Producent twierdzi, że swoją konstrukcję przetestował zarówno na natywnych obiektywach Sony, jak i szkłach firm trzecich, takich jak: Sigma, Tamron czy Samyang i w każdym z tych przypadków możemy liczyć na owocną pracę zarówno w trybie pojedycznym AF-S, jak i ciągłym AF-C.

Megadap ETZ11 pozwoli przenieść całą funkcjonalność szkieł Sony E do systemu Nikon Z. I robi to całkiem nieźle

Przykład działania adaptera w praktyce możemy zobaczyć na powyższym filmiku (wraz z instrukcją aktualizacji oprogramowania). Cóż, wygląda to obiecująco i nawet jeśli przed wykorzystaniem tego typu rozwiązania będą mieli obawy zawodowcy, to dla amatorów otworzy to cały świat niedrogiej optyki, która do tej pory pojawiła się w systemie E.

No i nie można nie wspomnieć, że jest to adapter wyjątkowo mało wpływający na kulturę pracy. Ma o tylko 2 mm grubości i może z powodzeniem cały czas być zamocowany na aparat.

Nikon Zfc z obiektywem Sony zamocowanym przez adapter Magadap ETZ11

Cena i dostępność

Adapter Megadap ETZ11 współpracuje z aparatami Nikon ZFC, Z50, Nikon Z5, Nikon Z6, Nikon Z6 II, Nikon Z7 i Nikon Z7 II, a można go kupić ze strony producenta, lub w serwisach typu Aliexpress za 249 dolarów (około 970 zł). Należy jedynie liczyć się z tym, że w przypadku wysyłki z Azji mogą zostać nałożone dodatkowe opłaty.

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie adapter będzie można kupić na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie megadap.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Chciałbyś nagrywać materiał wideo prosto na pojemny dysk SSD? Wystarczy, że użyjesz jednego z adapterów Zitay CS, który zastąpi kartę CFast 2.0 lub CFexpress.
0
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
Manfrotto Element MII Video - monopod do filmowania w wersji na lekko
To najlżejsze rozwiązanie tego typu na rynku. Manfrotto wprowadza do oferty Element MII Video, ultralekki i kompaktowy monopod do filmowania.
6
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Ilford Pop-up Darkroom - rozkładana przenośna ciemnia fotograficzna
Kiedyś amatorzy adaptowali na ciemnie łazienki lub piwnice. Teraz zrobią ją nawet w sypialni. Ilford Pop-up Darkroom to rozkładana ciemnia fotograficzna dla...
7
Powiązane artykuły