Megadap ETZ11 - adapter Sony E - Nikon Z obsługujący AF i stabilizację

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Cierpisz z powodu małej dostępności szkieł w systemie Nikon Z? Z nowym adapterem Megadap do nowych Nikonów będziesz mógł podpiąć całą gamę szkieł z mocowaniem Sony E.

System Nikon Z właśnie stał się dużo bardziej atrakcyjny, a w szczególności dla osób z ograniczonym budżetem. Dzięki nowemu adapterowi Megadap ETZ11 do korpusów serii Z podepniemy dowolne obiektywy z mocowaniem Sony E, a to wszystko z pełnym przeniesienim elektroniki i wsparciem systemów AF (wraz z trybem śledzenia oka) i stabilizacji.

Producent twierdzi, że swoją konstrukcję przetestował zarówno na natywnych obiektywach Sony, jak i szkłach firm trzecich, takich jak: Sigma, Tamron czy Samyang i w każdym z tych przypadków możemy liczyć na owocną pracę zarówno w trybie pojedycznym AF-S, jak i ciągłym AF-C.

Megadap ETZ11 pozwoli przenieść całą funkcjonalność szkieł Sony E do systemu Nikon Z. I robi to całkiem nieźle

Przykład działania adaptera w praktyce możemy zobaczyć na powyższym filmiku (wraz z instrukcją aktualizacji oprogramowania). Cóż, wygląda to obiecująco i nawet jeśli przed wykorzystaniem tego typu rozwiązania będą mieli obawy zawodowcy, to dla amatorów otworzy to cały świat niedrogiej optyki, która do tej pory pojawiła się w systemie E.

No i nie można nie wspomnieć, że jest to adapter wyjątkowo mało wpływający na kulturę pracy. Ma o tylko 2 mm grubości i może z powodzeniem cały czas być zamocowany na aparat.

Nikon Zfc z obiektywem Sony zamocowanym przez adapter Magadap ETZ11

Cena i dostępność

Adapter Megadap ETZ11 współpracuje z aparatami Nikon ZFC, Z50, Nikon Z5, Nikon Z6, Nikon Z6 II, Nikon Z7 i Nikon Z7 II, a można go kupić ze strony producenta, lub w serwisach typu Aliexpress za 249 dolarów (około 970 zł). Należy jedynie liczyć się z tym, że w przypadku wysyłki z Azji mogą zostać nałożone dodatkowe opłaty.

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie adapter będzie można kupić na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie megadap.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)