Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander - “magiczne” konwertery do obiektywów filmowych

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Laowa wprowadza do sprzedaży interesujące konwertery dla filmowców. Dzięki pierwszemu uzyskasz kinowy format 2.35:1, drugi zamieni obiektyw Super35 w pełnoklatkowy.

Zapowiedziane rok temu wyjątkowe konwertery Laowa wchodzą do sprzedaży. 1.33x Rear Anamorphic Adapter i 1.4x Full Frame Expander to sprytne konstrukcje, które spodobają się specjalistom od wideo.

Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter - tani sposób na kinowy format

Ten wyjątkowy konwerter Laowa pozwala rozszerzyć filmowe ujęcie o proporcjach 16:9 do kinowego formatu 2.35:1 bez utraty rozdzielczości. Przekształca jednocześnie charakterystyczne cechy sferycznych obiektywów, jak bokeh czy flary, na kinowy look. Oczywiście konwersji dokonuje się na etapie postprodukcji.

Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter jest po prostu budżetowym rozwiązaniem, zastępującym drogie obiektywy anamorficzne. Według producenta, zastosowanie go z obiektywami nie powoduje widocznej utraty ostrości. Trzeba jednak pamiętać, że zmniejsza on jasność układu o 0.5 EV.

Konwerter jest dostępny na mocowaniu PL-PL. Lista kompatybilnych obiektywów jest dostępna na stronie producenta.

 

Laowa 1.4x Full Frame Expander - przemiana w pełną klatkę

Ten konwerter przekształca obiektyw Super35 w pełnoklatkowy, czyli po jego podłączeniu pole obrazowe obiektywu zwiększa się na tyle, by pokryło pełnoklatkowy czujnik. Odbywa się to kosztem utraty o 1 EV jasności całego układu, ale producent zapewnia, że nie przekłada się to na pogorszenie jakości obrazu.

Jeśli zatem obiektyw Laowa 25-100 mm T2.9 Cine, który przeznaczony jest do kamer z matrycami APS-C/Super35 zostanie podłączony poprzez konwerter do kamery pełnoklatkowej, stanie się obiektywem o parametrach 35-140 mm T4.

Konwerter Laowa 1.4x Full Frame Expander dostępny jest w wersjach z mocowaniami PL-PL, PL-E, PL-EF, lub EF-E. Co ważne, ma wbudowany mechanizm regulacji na wypadek pojawienia się backfocusu. Więcej o nim można przeczytać na stronie producenta.

Konwertery od Laowa - jakie ceny?

Kupowane osobno, zarówno Laowa 1.33x Rear Anamorphic Adapter, jak i Laowa 1.4x Full Frame Expander kosztują 999 dolarów. W zestawie za obydwa zapłacimy 1800 dolarów.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Newell FDL-USB-C - szybka ładowarka na 2 baterie do aparatów Sony, Canon, Nikon i Fujifilm
Też nie lubicie żonglować ładowarkami na dzień przed zleceniem? Nowa ładowarka Newella pozwoli wam szybko naładować dwie baterie do aparatu.
12
1
Quadralite Thea 300 oraz 600 RGB PRO - wszechstronne panele LED do produkcji filmowych i fotograficznych
Quadralite Thea 300 oraz 600 RGB PRO - wszechstronne panele LED do produkcji filmowych i...
Dwie nowe lampy LED wprowadza na rynek firma Quadralite. Panele Thea 300 RGB PRO oraz Thea 600 RGB PRO zapewniają wszechstronne oświetlenie i szerokie możliwości konfiguracji
5
0
Camroc Pro Travel Mate 300 L, 100 L i 100 S - nowy plecak i dwie torby dla aktywnych fotografów
Camroc Pro Travel Mate 300 L, 100 L i 100 S - nowy plecak i dwie torby dla aktywnych fotografów
Camrock wprowadza do sprzedaży nowe produkty z serii Pro Travel Mate. Ergonomiczny Plecak 300 L oraz dwie wygodne torby 100 L i 100 S skierowane są do fotografów-podróżników.
0
0