Leica Elpro E52 - adapter, który zamieni szkła systemów M i TL w obiektywy makro

Leica Elpro E52 - adapter, który zamieni szkła systemów M i TL w obiektywy makro

Dla wszystkich posiadaczy aparatów Leica, którzy chcieli by spróbować swoich sił w fotografii makro producent przygotował adapter Elpro E52, który znacznie skróci minimalną odległość ogniskowania.

Elpro 52 to adapter makro, który pozwoli na wykonanie dużych zbliżeń 20 obiektywami z oferty systemów M i TL. Nakręcimy go na na obiektywy o średnicy mocowania filtra równej 52 mm, ale dzięki dołączanym do zestawu pierścieniom pośrednim, będzie pasował także do modeli o średnicy 46 i 49 mm.

Konwerter składa się dwóch soczewek pokrytych powłokami antyrefleksyjnymi, które oferować mają “czysty, ostry obraz, praktycznie pozbawiony aberracji chromatycznej”. Główną przewagę tego rozwiązania ma być jednak kompatybilność i kompaktowość stworzonego w ten sposób zestawu do zdjęć makro.

Problematyczna może być jedynie kwestia kadrowania w przypadku korzystania z modeli dalmierzowych. Wygląda jednak na to, że producent kieruje adapter do użytkowników korzystających aparatów wyposażonych w wizjery elektroniczne.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych przy pomocy konwertera

Cena i dostępność

Jak mogliśmy spodziewać się po Leice, adapter nie jest tani. W oficjalnym sklepie producenta zapłacimy za niego 395 dolarów (około 1500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem us.leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7