Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Leica Elpro E52 - adapter, który zamieni szkła systemów M i TL w obiektywy makro

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dla wszystkich posiadaczy aparatów Leica, którzy chcieli by spróbować swoich sił w fotografii makro producent przygotował adapter Elpro E52, który znacznie skróci minimalną odległość ogniskowania.

Elpro 52 to adapter makro, który pozwoli na wykonanie dużych zbliżeń 20 obiektywami z oferty systemów M i TL. Nakręcimy go na na obiektywy o średnicy mocowania filtra równej 52 mm, ale dzięki dołączanym do zestawu pierścieniom pośrednim, będzie pasował także do modeli o średnicy 46 i 49 mm.

Konwerter składa się dwóch soczewek pokrytych powłokami antyrefleksyjnymi, które oferować mają “czysty, ostry obraz, praktycznie pozbawiony aberracji chromatycznej”. Główną przewagę tego rozwiązania ma być jednak kompatybilność i kompaktowość stworzonego w ten sposób zestawu do zdjęć makro.

Problematyczna może być jedynie kwestia kadrowania w przypadku korzystania z modeli dalmierzowych. Wygląda jednak na to, że producent kieruje adapter do użytkowników korzystających aparatów wyposażonych w wizjery elektroniczne.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych przy pomocy konwertera

Cena i dostępność

Jak mogliśmy spodziewać się po Leice, adapter nie jest tani. W oficjalnym sklepie producenta zapłacimy za niego 395 dolarów (około 1500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem us.leica-camera.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)