Leica Elpro E52 - adapter, który zamieni szkła systemów M i TL w obiektywy makro

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Sierpień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Dla wszystkich posiadaczy aparatów Leica, którzy chcieli by spróbować swoich sił w fotografii makro producent przygotował adapter Elpro E52, który znacznie skróci minimalną odległość ogniskowania.

Elpro 52 to adapter makro, który pozwoli na wykonanie dużych zbliżeń 20 obiektywami z oferty systemów M i TL. Nakręcimy go na na obiektywy o średnicy mocowania filtra równej 52 mm, ale dzięki dołączanym do zestawu pierścieniom pośrednim, będzie pasował także do modeli o średnicy 46 i 49 mm.

Konwerter składa się dwóch soczewek pokrytych powłokami antyrefleksyjnymi, które oferować mają “czysty, ostry obraz, praktycznie pozbawiony aberracji chromatycznej”. Główną przewagę tego rozwiązania ma być jednak kompatybilność i kompaktowość stworzonego w ten sposób zestawu do zdjęć makro.

Problematyczna może być jedynie kwestia kadrowania w przypadku korzystania z modeli dalmierzowych. Wygląda jednak na to, że producent kieruje adapter do użytkowników korzystających aparatów wyposażonych w wizjery elektroniczne.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych przy pomocy konwertera

Cena i dostępność

Jak mogliśmy spodziewać się po Leice, adapter nie jest tani. W oficjalnym sklepie producenta zapłacimy za niego 395 dolarów (około 1500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem us.leica-camera.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic UwMic9s - nowe profesjonalne mikrofony bezprzewodowe w dobrej cenie
Saramonic przedstawia nową, znacznie udoskonaloną odsłonę swoich najlepszych mikroportów. System UwMic9s charakteryzuje się lżejsza obudową, dłuższym czasem pracy,...
0
0
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Kwadratowe filtry Irix Edge kupisz teraz nawet 46% taniej
Rusza duża promocja na filtry kwadratowe Irix Edge. Trzeba się jednak spieszyć, bo niższe ceny obowiązują tylko do 22 czerwca.
0
0
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)