Leica Elpro E52 - adapter, który zamieni szkła systemów M i TL w obiektywy makro

Leica Elpro E52 - adapter, który zamieni szkła systemów M i TL w obiektywy makro

Dla wszystkich posiadaczy aparatów Leica, którzy chcieli by spróbować swoich sił w fotografii makro producent przygotował adapter Elpro E52, który znacznie skróci minimalną odległość ogniskowania.

Elpro 52 to adapter makro, który pozwoli na wykonanie dużych zbliżeń 20 obiektywami z oferty systemów M i TL. Nakręcimy go na na obiektywy o średnicy mocowania filtra równej 52 mm, ale dzięki dołączanym do zestawu pierścieniom pośrednim, będzie pasował także do modeli o średnicy 46 i 49 mm.

Konwerter składa się dwóch soczewek pokrytych powłokami antyrefleksyjnymi, które oferować mają “czysty, ostry obraz, praktycznie pozbawiony aberracji chromatycznej”. Główną przewagę tego rozwiązania ma być jednak kompatybilność i kompaktowość stworzonego w ten sposób zestawu do zdjęć makro.

Problematyczna może być jedynie kwestia kadrowania w przypadku korzystania z modeli dalmierzowych. Wygląda jednak na to, że producent kieruje adapter do użytkowników korzystających aparatów wyposażonych w wizjery elektroniczne.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych przy pomocy konwertera

Cena i dostępność

Jak mogliśmy spodziewać się po Leice, adapter nie jest tani. W oficjalnym sklepie producenta zapłacimy za niego 395 dolarów (około 1500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem us.leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8