Leica Elpro E52 - adapter, który zamieni szkła systemów M i TL w obiektywy makro

0
Maciej Luśtyk
13 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dla wszystkich posiadaczy aparatów Leica, którzy chcieli by spróbować swoich sił w fotografii makro producent przygotował adapter Elpro E52, który znacznie skróci minimalną odległość ogniskowania.

Elpro 52 to adapter makro, który pozwoli na wykonanie dużych zbliżeń 20 obiektywami z oferty systemów M i TL. Nakręcimy go na na obiektywy o średnicy mocowania filtra równej 52 mm, ale dzięki dołączanym do zestawu pierścieniom pośrednim, będzie pasował także do modeli o średnicy 46 i 49 mm.

Konwerter składa się dwóch soczewek pokrytych powłokami antyrefleksyjnymi, które oferować mają “czysty, ostry obraz, praktycznie pozbawiony aberracji chromatycznej”. Główną przewagę tego rozwiązania ma być jednak kompatybilność i kompaktowość stworzonego w ten sposób zestawu do zdjęć makro.

Problematyczna może być jedynie kwestia kadrowania w przypadku korzystania z modeli dalmierzowych. Wygląda jednak na to, że producent kieruje adapter do użytkowników korzystających aparatów wyposażonych w wizjery elektroniczne.

Zdjęcia przykładowe

Poniżej możecie zobaczyć kilka oficjalnych zdjęć przykładowych wykonanych przy pomocy konwertera

Cena i dostępność

Jak mogliśmy spodziewać się po Leice, adapter nie jest tani. W oficjalnym sklepie producenta zapłacimy za niego 395 dolarów (około 1500 zł).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem us.leica-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)