„Nie ma drogi na skróty”. Karol Krukowski o nauczaniu fotografii [PODCAST]

O szukaniu celu i drodze do znalezienia własnego języka fotografii, w najnowszym podkaście fotopolis rozmawiamy z Karolem Krukowskim – fotografem, edukatorem, doktorem ASP.

Autor: Michał Matus

25 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Pytamy o to po co komu nauczyciel fotografii, jakich pułapek w fotograficznej edukacji unikać i jak wyjść z martwego punktu, gdy twórczo stanęło się w miejscu. Jaka jest waga systematyczności? Dlaczego czasem lepiej porzucić inspirowanie się wielkimi fotografami i wywarzyć otwarte drzwi?

Karol Krukowski od dwudziestu lat łączy swoje dwie największe pasje: fotografię i nauczanie. Jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Fotografii Plener w Sokołowsku. Pracował w wielu szkołach i uczelniach prowadząc zajęcia, warsztaty, plenery oraz pracownie dyplomowe.


Karol Krukowski

Od 2019 roku całe swoje doświadczenie wykorzystuje prowadząc własną szkołę pod nazwą: Szkoła Karola. Jako artysta zajmuje się relacją fotografii z tekstem, fenomenem genius loci i wydawaniem książek. W 2021 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obronił doktorat, którego częścią praktyczną była książka Pręgierz. Poza pracą pedagogiczną i artystyczną zajmuje się kolekcjonowaniem sztuki, głównie artystów związanych z Wrocławiem, w którym mieszka.

Więcej o nim i jego pracy na karolofotografii.pl.

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Andrzej Tobis: Napędza mnie ciekawość [PODCAST]
Andrzej Tobis: Napędza mnie ciekawość [PODCAST]
Artysta, malarz, który dla fotografii odłożył pędzel. Rzeczywistość pociągała go tak bardzo, że zapragnął zamknąć ją całą w jednym dziele. 11 listopada minęło 16 lat od rozpoczęcia monumentalnego...
29
Jak opowiadać o kryzysie klimatycznym i budować świadomość społeczną [PODCAST]
Jak opowiadać o kryzysie klimatycznym i budować świadomość społeczną [PODCAST]
O szukaniu połączeń między światem sztuki i nauki i uwrażliwianiu odbiorcy za pomocą obrazu fotograficznego, w kolejnym odcinku podcastu fotopolis, z Moniką Szewczyk-Wittek rozmawiają Dyba Lach,...
28
Dyjuk, Radwański, Pempel - kulisy pracy fotoreportera agencyjnego [PODCAST]
Dyjuk, Radwański, Pempel - kulisy pracy fotoreportera agencyjnego [PODCAST]
Czy fotograf prasowy może być obiektywny? Jakie zasady obowiązują w dużych międzynarodowych agencjach? I jak fotografia wykorzystywana jest dziś w przekazie medialnym? Między innymi o to Monika...
67
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)