Branża
Tego jeszcze nie grali - ceny filmów zaczynają spadać
O szukaniu celu i drodze do znalezienia własnego języka fotografii, w najnowszym podkaście fotopolis rozmawiamy z Karolem Krukowskim – fotografem, edukatorem, doktorem ASP.
Pytamy o to po co komu nauczyciel fotografii, jakich pułapek w fotograficznej edukacji unikać i jak wyjść z martwego punktu, gdy twórczo stanęło się w miejscu. Jaka jest waga systematyczności? Dlaczego czasem lepiej porzucić inspirowanie się wielkimi fotografami i wywarzyć otwarte drzwi?
Karol Krukowski od dwudziestu lat łączy swoje dwie największe pasje: fotografię i nauczanie. Jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Fotografii Plener w Sokołowsku. Pracował w wielu szkołach i uczelniach prowadząc zajęcia, warsztaty, plenery oraz pracownie dyplomowe.
Od 2019 roku całe swoje doświadczenie wykorzystuje prowadząc własną szkołę pod nazwą: Szkoła Karola. Jako artysta zajmuje się relacją fotografii z tekstem, fenomenem genius loci i wydawaniem książek. W 2021 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obronił doktorat, którego częścią praktyczną była książka Pręgierz. Poza pracą pedagogiczną i artystyczną zajmuje się kolekcjonowaniem sztuki, głównie artystów związanych z Wrocławiem, w którym mieszka.
Więcej o nim i jego pracy na karolofotografii.pl.