„Nie ma drogi na skróty”. Karol Krukowski o nauczaniu fotografii [PODCAST]

O szukaniu celu i drodze do znalezienia własnego języka fotografii, w najnowszym podkaście fotopolis rozmawiamy z Karolem Krukowskim – fotografem, edukatorem, doktorem ASP.

Autor: Michał Matus

25 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Pytamy o to po co komu nauczyciel fotografii, jakich pułapek w fotograficznej edukacji unikać i jak wyjść z martwego punktu, gdy twórczo stanęło się w miejscu. Jaka jest waga systematyczności? Dlaczego czasem lepiej porzucić inspirowanie się wielkimi fotografami i wywarzyć otwarte drzwi?

Karol Krukowski od dwudziestu lat łączy swoje dwie największe pasje: fotografię i nauczanie. Jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Fotografii Plener w Sokołowsku. Pracował w wielu szkołach i uczelniach prowadząc zajęcia, warsztaty, plenery oraz pracownie dyplomowe.


Karol Krukowski

Od 2019 roku całe swoje doświadczenie wykorzystuje prowadząc własną szkołę pod nazwą: Szkoła Karola. Jako artysta zajmuje się relacją fotografii z tekstem, fenomenem genius loci i wydawaniem książek. W 2021 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obronił doktorat, którego częścią praktyczną była książka Pręgierz. Poza pracą pedagogiczną i artystyczną zajmuje się kolekcjonowaniem sztuki, głównie artystów związanych z Wrocławiem, w którym mieszka.

Więcej o nim i jego pracy na karolofotografii.pl.

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Dr Michał Nowakowski - sztuczna inteligencja a prawa autorskie [PODCAST]
Dr Michał Nowakowski - sztuczna inteligencja a prawa autorskie [PODCAST]
W którym miejscu jest dziś unijne prawodawstwo? Czy da się sprawdzić źródła wykorzystane w podczas generowania obrazu AI? I czy fotograf może dochodzić swoich praw, jeśli uzna, że wykorzystano...
24
„Proszę poprawić” - Żak i Zygmuntowicz o nauczaniu w dobie kultury egoizmu [PODCAST]
„Proszę poprawić” - Żak i Zygmuntowicz o nauczaniu w dobie kultury egoizmu [PODCAST]
Jak przy pomocy fotografii opowiadać o tym co ważne? Monika Szewczyk-Wittek pyta Andrzeja Zygmuntowicza i Pawła Żaka z Katedry Fotografii i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Warszawskiego.
20
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska - Biały Miś kocha wszystkich [PODCAST]
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska - Biały Miś kocha wszystkich [PODCAST]
Zakopiański biały miś skończył właśnie 100 lat. Co robi ten miś? Ten miś łączy pokolenia. I pokazuje, że prywatne archiwa mogą stanowić inspirację dla wyjątkowych publikacji. Z autorkami książki...
26
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)