„Nie ma drogi na skróty”. Karol Krukowski o nauczaniu fotografii [PODCAST]

O szukaniu celu i drodze do znalezienia własnego języka fotografii, w najnowszym podkaście fotopolis rozmawiamy z Karolem Krukowskim – fotografem, edukatorem, doktorem ASP.

Autor: Michał Matus

25 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Pytamy o to po co komu nauczyciel fotografii, jakich pułapek w fotograficznej edukacji unikać i jak wyjść z martwego punktu, gdy twórczo stanęło się w miejscu. Jaka jest waga systematyczności? Dlaczego czasem lepiej porzucić inspirowanie się wielkimi fotografami i wywarzyć otwarte drzwi?

Karol Krukowski od dwudziestu lat łączy swoje dwie największe pasje: fotografię i nauczanie. Jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Fotografii Plener w Sokołowsku. Pracował w wielu szkołach i uczelniach prowadząc zajęcia, warsztaty, plenery oraz pracownie dyplomowe.


Karol Krukowski

Od 2019 roku całe swoje doświadczenie wykorzystuje prowadząc własną szkołę pod nazwą: Szkoła Karola. Jako artysta zajmuje się relacją fotografii z tekstem, fenomenem genius loci i wydawaniem książek. W 2021 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obronił doktorat, którego częścią praktyczną była książka Pręgierz. Poza pracą pedagogiczną i artystyczną zajmuje się kolekcjonowaniem sztuki, głównie artystów związanych z Wrocławiem, w którym mieszka.

Więcej o nim i jego pracy na karolofotografii.pl.

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
"AI jest niedoskonała, jak nasza pamięć" - Tomasz Wysocki o wystawie na FFWRS [PODCAST]
"AI jest niedoskonała, jak nasza pamięć" - Tomasz Wysocki o wystawie na FFWRS [PODCAST]
W najnowszym odcinku wraz z Tomaszem Wysockim przechadzamy się po jego wystawie w przestrzeni Sopot Centrum. Posłuchaj o kulisach jej powstania, motywacji doboru prac i techniki ich...
19
"Rezydencja popycha do działania". Orski i Orłowska o kulisach pracy na FFWRS [PODCAST]
"Rezydencja popycha do działania". Orski i Orłowska o kulisach pracy na FFWRS [PODCAST]
Odwiedzamy festiwal W Ramach Sopotu, który od zawsze stawiał na rezydencje artystyczne jako istotną część swojego programu. I to właśnie o nich jest ten odcinek Podcastu Fotopolis.
17
Jak wydać fotograficzną książkę roku? Aleksandra Żalińska i Artur Pławski, laureaci FPR 2023 (PODCAST)
Jak wydać fotograficzną książkę roku? Aleksandra Żalińska i Artur Pławski, laureaci FPR 2023...
Ex aequo zdobyli w tym roku główną nagrodę w konkursie na Fotograficzną Publikację Roku, za swoje debiutanckie książki "Ale uważaj tam na siebie" i "Dobre Miejsce". Pytamy o kulisy ich...
31
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (18)