„Nie ma drogi na skróty”. Karol Krukowski o nauczaniu fotografii [PODCAST]

O szukaniu celu i drodze do znalezienia własnego języka fotografii, w najnowszym podkaście fotopolis rozmawiamy z Karolem Krukowskim – fotografem, edukatorem, doktorem ASP.

Autor: Michał Matus

25 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Pytamy o to po co komu nauczyciel fotografii, jakich pułapek w fotograficznej edukacji unikać i jak wyjść z martwego punktu, gdy twórczo stanęło się w miejscu. Jaka jest waga systematyczności? Dlaczego czasem lepiej porzucić inspirowanie się wielkimi fotografami i wywarzyć otwarte drzwi?

Karol Krukowski od dwudziestu lat łączy swoje dwie największe pasje: fotografię i nauczanie. Jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Fotografii Plener w Sokołowsku. Pracował w wielu szkołach i uczelniach prowadząc zajęcia, warsztaty, plenery oraz pracownie dyplomowe.


Karol Krukowski

Od 2019 roku całe swoje doświadczenie wykorzystuje prowadząc własną szkołę pod nazwą: Szkoła Karola. Jako artysta zajmuje się relacją fotografii z tekstem, fenomenem genius loci i wydawaniem książek. W 2021 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu obronił doktorat, którego częścią praktyczną była książka Pręgierz. Poza pracą pedagogiczną i artystyczną zajmuje się kolekcjonowaniem sztuki, głównie artystów związanych z Wrocławiem, w którym mieszka.

Więcej o nim i jego pracy na karolofotografii.pl.

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Joel Meyerowitz: "To zawsze jest teraz, zawsze w tym momencie" [PODCAST]
Joel Meyerowitz: "To zawsze jest teraz, zawsze w tym momencie" [PODCAST]
„Chwile, choć płyną, to mają swoje punkty kulminacyjne. Płyną jak fala, która narasta, by osiągnąć szczyt i się załamać” – mówi w naszym podcaście Joel Meyerowitz, żywa legenda fotografii...
34
Chris Niedenthal: „Boki są ciekawsze” [PODCAST]
Chris Niedenthal: „Boki są ciekawsze” [PODCAST]
Czy „Duch Zmian”, któremu z aparatem towarzyszył podczas transformacji, znów pojawił się w Europie? Pytamy o to legendarnego fotoreportera, który od 4 dekad dokumentuje życie i przemiany...
37
World Press Photo jest już zupełnie inne. Ale czy to zmiana na gorsze? [PODCAST]
World Press Photo jest już zupełnie inne. Ale czy to zmiana na gorsze? [PODCAST]
W nowej formule konkursu ma być miejsce na pogłębioną historię, a w naszym podcaście jest wreszcie miejsce na pogłębioną o nim dyskusję. O zmianach w regulaminie i wynikach tegorocznej edycji WPP...
68
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)