Jak wydać fotograficzną książkę roku? Aleksandra Żalińska i Artur Pławski, laureaci FPR 2023 (PODCAST)

Ex aequo zdobyli w tym roku główną nagrodę w konkursie na Fotograficzną Publikację Roku, za swoje debiutanckie książki "Ale uważaj tam na siebie" i "Dobre Miejsce". Pytamy o kulisy ich powstania.

Autor: Michał Matus

6 Lipiec 2023
Artykuł na: minutę

Jak, mimo braku doświadczenia stworzyć publikację, która porwie odbiorców? Jak zmierzyć się z tą niełatwą formą prezentacji zdjęć? Jak sprawić by książka nie był tylko zbiorem fotografii czy podsumowaniem projektu, ale nową jakością i pracą kompletną?

Dowiecie się dlaczego Artur Pławski ostatnie zdjęcie do swojej książki robił dzień przed oddaniem jej do druku (i jaką rolę odegrał w tym kustosz), usłyszycie też, z kim pracowali nad zdjęciami i książkami tegoroczni laureaci. To ostatni odcinek podcastu Fotopolis przed wakacyjną przerwą. Wracamy we wrześniu w nowej odsłonie!

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
„Zdjęcia robi się szybko. Najdłużej poznaje się człowieka”. Karolina Jonderko i Jacenty Dędek o dokumentowaniu Polski [Podcast]
„Zdjęcia robi się szybko. Najdłużej poznaje się człowieka”. Karolina Jonderko i Jacenty Dędek o...
O tym, dlaczego warto dokumentować Polskę, jak znaleźć dobry temat i poświęcić mu się na wiele lat opowiadają dokumentaliści: Karolina Jonderko i Jacenty Dędek.
33
"AI jest niedoskonała, jak nasza pamięć" - Tomasz Wysocki o wystawie na FFWRS [PODCAST]
"AI jest niedoskonała, jak nasza pamięć" - Tomasz Wysocki o wystawie na FFWRS [PODCAST]
W najnowszym odcinku wraz z Tomaszem Wysockim przechadzamy się po jego wystawie w przestrzeni Sopot Centrum. Posłuchaj o kulisach jej powstania, motywacji doboru prac i techniki ich...
19
"Rezydencja popycha do działania". Orski i Orłowska o kulisach pracy na FFWRS [PODCAST]
"Rezydencja popycha do działania". Orski i Orłowska o kulisach pracy na FFWRS [PODCAST]
Odwiedzamy festiwal W Ramach Sopotu, który od zawsze stawiał na rezydencje artystyczne jako istotną część swojego programu. I to właśnie o nich jest ten odcinek Podcastu Fotopolis.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (33)