Prof. Joanna Żylińska - jak AI redefiniuje pojęcie kultury [PODCAST]

Czy jesteśmy świadkami redefinicji kultury? Czy AI uwalnia kreatywność od konieczności nużącego szlifowania warsztatu techniki? W tym odcinku, wraz z Joanną Żylińską, profesor King's College London, badamy punkty styku fotografii z tzw. sztuczną inteligencją.

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Czerwiec 2023
Artykuł na: minutę

Rozmawiamy o tym, jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje dzisiejszą fotografię, tworząc zupełnie nowe możliwości artystom i otwierając nowe perspektywy w dziedzinie kultury. Przez pryzmat sztuki i filozofii analizujemy, jak te zmiany wpływają na nasze postrzeganie i doświadczenie fotografii.

Joanna Żylińska to ceniona autorka takich książek jak "AI Art: Machine Visions and Warped Dreams" czy "Nonhuman Photography". W podkaście posłuchacie o jej akademickich doświadczeniach, refleksjach nad przyszłością fotografii i tym, co w szumie wokół generatywnej tzw. sztucznej inteligencji fascynuje ją najbardziej. Czy fotografia zmienia swoje znaczenie i rolę w społeczeństwie? Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu Fotopolis.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
„Zdjęcia robi się szybko. Najdłużej poznaje się człowieka”. Karolina Jonderko i Jacenty Dędek o dokumentowaniu Polski [Podcast]
„Zdjęcia robi się szybko. Najdłużej poznaje się człowieka”. Karolina Jonderko i Jacenty Dędek o...
O tym, dlaczego warto dokumentować Polskę, jak znaleźć dobry temat i poświęcić mu się na wiele lat opowiadają dokumentaliści: Karolina Jonderko i Jacenty Dędek.
33
"AI jest niedoskonała, jak nasza pamięć" - Tomasz Wysocki o wystawie na FFWRS [PODCAST]
"AI jest niedoskonała, jak nasza pamięć" - Tomasz Wysocki o wystawie na FFWRS [PODCAST]
W najnowszym odcinku wraz z Tomaszem Wysockim przechadzamy się po jego wystawie w przestrzeni Sopot Centrum. Posłuchaj o kulisach jej powstania, motywacji doboru prac i techniki ich...
19
"Rezydencja popycha do działania". Orski i Orłowska o kulisach pracy na FFWRS [PODCAST]
"Rezydencja popycha do działania". Orski i Orłowska o kulisach pracy na FFWRS [PODCAST]
Odwiedzamy festiwal W Ramach Sopotu, który od zawsze stawiał na rezydencje artystyczne jako istotną część swojego programu. I to właśnie o nich jest ten odcinek Podcastu Fotopolis.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (32)