Dr Michał Nowakowski - sztuczna inteligencja a prawa autorskie [PODCAST]

W którym miejscu jest dziś unijne prawodawstwo? Czy da się sprawdzić źródła wykorzystane w podczas generowania obrazu AI? I czy fotograf może dochodzić swoich praw, jeśli uzna, że wykorzystano jego intelektualną własność? O to i nie tylko pytamy specjalistę od AI.

Autor: Michał Matus

23 Marzec 2023
Artykuł na: minutę

Nowy cykl podcastów poświęconych sztucznej inteligencji rozpoczynamy rozmową z prawnikiem, który bada kwestie związane z AI i jej zastosowaniami. Pytamy o aktualne regulacje w UE i ich wpływ na prawa autorskie, ochronę prywatności i etykę fotografów.

Porozmawiamy także o tym, jak sztuczna inteligencja zmienia sposób tworzenia i odbioru obrazów oraz jakie są jej możliwości i ograniczenia. Kiedy możemy spodziewać się działających przepisów regulujących działanie sztucznej inteligencji? Tego dowiesz się z najnowszego odcinka podcastu Fotopolis. 

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
„Fotografia musi uderzyć, film musi wciągnąć”. Jaxa, Ławniczak i Wolski o związkach filmu i fotografii [PODCSAST]
„Fotografia musi uderzyć, film musi wciągnąć”. Jaxa, Ławniczak i Wolski o związkach filmu i...
O spójności formy i treści, budowaniu narracji i opowiadaniu o emocjach w filmie i fotografii Monika Szewczyk-Wittek rozmawia z Piotrem Jaxą, Weroniką Ławniczak i Tomaszem Wolskim.
29
Rayss, Skrońc, Przybyło - czy w Polsce nie było wielkich artystek? [PODCAST]
Rayss, Skrońc, Przybyło - czy w Polsce nie było wielkich artystek? [PODCAST]
O widoczności kobiet w świecie fotografii, parytetach i wyzwaniach dotyczących równouprawnienia, Monika Szewczyk-Wittek rozmawia z przedstawicielami branży.
26
Dr Kuba Piwowar - Czy (i dlaczego nie) sztuczna inteligencja odbierze pracę fotografom [Podcast]
Dr Kuba Piwowar - Czy (i dlaczego nie) sztuczna inteligencja odbierze pracę fotografom [Podcast]
„Jeśli słyszymy, że potrzebna jest edukacja, to znaczy, że nie ma aktualnie żadnego innego pomysłu jak radzić sobie z problemem deep fake'ów” - mówi Kuba Piwowar, socjolog uniwersytetu SWPS.
30
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (25)