Tomasz Tomaszewski: „Czekam na przełom” [PODCAST]

O pracy z archiwum, roli internetu i o tym jak w czasach rewolucji technologicznej zmienia się funkcja fotografii rozmawiamy z jednym z najbardziej uznanych polskich reportażystów.

Autor: Michał Matus

28 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W najnowszym podcaście Tomasz Tomaszewski mówi o tym jak fotografia zyskuje pozornie tracąc swoje znaczenie. Pytamy o nową książkę, pracę nad archiwum, zmiany w myśleniu o edycji zdjęć, budowaniu historii. Rozmawiamy też o roli internetu w tym jak funkcjonuje fotografia, o roli naśladownictwa i oryginalności.

Jak opowiadać zdjęciami historie? Do jakich wzorców sięgać? Czy po tylu latach z aparatem w ręku fotografia może jeszcze zaskoczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej rozmowie Fotopolis.

Tomasz Tomaszewski – sylwetka fotografa

Doktor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie i American Society of Media Photographers. Autor min. książek: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie  – inni ludzie tacy jak my, W Centrum,  Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem; laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA. Publikuje zdjęcia także w min. takich pismach jak: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.

www.academy.tomasztomaszewski.com

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Chris Niedenthal: „Boki są ciekawsze” [PODCAST]
Chris Niedenthal: „Boki są ciekawsze” [PODCAST]
Czy „Duch Zmian”, któremu z aparatem towarzyszył podczas transformacji, znów pojawił się w Europie? Pytamy o to legendarnego fotoreportera, który od 4 dekad dokumentuje życie i przemiany...
34
World Press Photo jest już zupełnie inne. Ale czy to zmiana na gorsze? [PODCAST]
World Press Photo jest już zupełnie inne. Ale czy to zmiana na gorsze? [PODCAST]
W nowej formule konkursu ma być miejsce na pogłębioną historię, a w naszym podcaście jest wreszcie miejsce na pogłębioną o nim dyskusję. O zmianach w regulaminie i wynikach tegorocznej edycji WPP...
64
Kobiety w fotografii: „Nie mogę ufać jury, w którym jest 8 facetów i jedna kobieta” [PODCAST]
Kobiety w fotografii: „Nie mogę ufać jury, w którym jest 8 facetów i jedna kobieta” [PODCAST]
Z Małgorzatą Wakuluk, założycielką Polish Woman Photographers, rozmawiamy o tym jak kobiety walczą dziś o swoje miejsce w branży. Dlaczego nadal są lekceważone, a ich punkt widzenia tak rzadko...
33
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)