Tomasz Tomaszewski: „Czekam na przełom” [PODCAST]

O pracy z archiwum, roli internetu i o tym jak w czasach rewolucji technologicznej zmienia się funkcja fotografii rozmawiamy z jednym z najbardziej uznanych polskich reportażystów.

Autor: Michał Matus

28 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W najnowszym podcaście Tomasz Tomaszewski mówi o tym jak fotografia zyskuje pozornie tracąc swoje znaczenie. Pytamy o nową książkę, pracę nad archiwum, zmiany w myśleniu o edycji zdjęć, budowaniu historii. Rozmawiamy też o roli internetu w tym jak funkcjonuje fotografia, o roli naśladownictwa i oryginalności.

Jak opowiadać zdjęciami historie? Do jakich wzorców sięgać? Czy po tylu latach z aparatem w ręku fotografia może jeszcze zaskoczyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej rozmowie Fotopolis.

Tomasz Tomaszewski – sylwetka fotografa

Doktor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie i American Society of Media Photographers. Autor min. książek: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie  – inni ludzie tacy jak my, W Centrum,  Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem; laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA. Publikuje zdjęcia także w min. takich pismach jak: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.

www.academy.tomasztomaszewski.com

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Andrzej Tobis: Napędza mnie ciekawość [PODCAST]
Andrzej Tobis: Napędza mnie ciekawość [PODCAST]
Artysta, malarz, który dla fotografii odłożył pędzel. Rzeczywistość pociągała go tak bardzo, że zapragnął zamknąć ją całą w jednym dziele. 11 listopada minęło 16 lat od rozpoczęcia monumentalnego...
29
Jak opowiadać o kryzysie klimatycznym i budować świadomość społeczną [PODCAST]
Jak opowiadać o kryzysie klimatycznym i budować świadomość społeczną [PODCAST]
O szukaniu połączeń między światem sztuki i nauki i uwrażliwianiu odbiorcy za pomocą obrazu fotograficznego, w kolejnym odcinku podcastu fotopolis, z Moniką Szewczyk-Wittek rozmawiają Dyba Lach,...
28
Dyjuk, Radwański, Pempel - kulisy pracy fotoreportera agencyjnego [PODCAST]
Dyjuk, Radwański, Pempel - kulisy pracy fotoreportera agencyjnego [PODCAST]
Czy fotograf prasowy może być obiektywny? Jakie zasady obowiązują w dużych międzynarodowych agencjach? I jak fotografia wykorzystywana jest dziś w przekazie medialnym? Między innymi o to Monika...
64
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)