„The World is Where You Stop” - 40 lat pracy kultowego fotografa Tomasza Tomaszewskiego w nowej książce

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Luty 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Nakładem Blow Up Press ukaże się nowa książka, podsumowująca 40 lat pracy twórczej mistrza polskiej fotografii Tomasza Tomaszewskiego. To krytyczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, zamknięte w 150 wielkoformatowych fotografiach.

„Mistrz wizualnych i intelektualnych aspektów fotografii”, powiedział o Tomaszu Kent Kobersteen, były Senior Photo Editor „National Geographic Magazine”.

W 150 zdjęć dookoła ludzkiej natury

Tomasz Tomaszewski, "The World is Where You Stop"

Udaj się w podróż dookoła świata w poszukiwaniu natury człowieka. „The World Is Where You Stop” to krytyczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, w której obok siebie funkcjonują dobro i zło, euforia i cierpienie, bogactwo i bieda, cnota i wyuzdanie. Przez ponad 40 lat swojej kariery Tomasz Tomaszewski, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów, rejestrował sytuacje, obok których trudno jest przejść obojętnie.

Szokujące zestawienia zdjęć, niczym ujęcia z dokumentów nurtu mondo films, skłaniają do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka oraz świata, w którym żyje i który sam kreuje. Czasem z kadrów bije podziw nad pięknem i potęgą natury, czasem widać w nich obezwładniający strach i zadumę autora nad naszym człowieczeństwem.

Tomasz Tomaszewski, "The World is Where You Stop"

Tomasz Tomaszewski, "The World is Where You Stop"

150 czarno-białych obrazów nie podaje przyczyny, jak to się stało, że znaleźliśmy się w tym a nie innym miejscu. Zadają natomiast pytania dotyczące tego, w jakim kierunku zmierza nasz świat i czego możemy spodziewać się na końcu tej drogi. Zbudowana jako spójna, wielowątkowa opowieść, książka jest przekrojową prezentacją twórczości Tomasza Tomaszewskiego i zawiera zdjęcia, z których wiele nigdy nie było wcześniej publikowanych.

"The World is Where You Stop" | Tomasz Tomaszewski

 • Wydawnictwo: BLOW UP PRESS
 • Fotografie: Tomasz Tomaszewski
 • Esej: Kent Kobersteen
 • Projekt: Aneta Kowalczyk
 • Edycja: Tomasz Tomaszewski, Aneta Kowalczyk and Grzegorz Kosmala
 • Oprawa: miękka
 • Format: 28 x 37 cm
 • Liczba stron: 320
 • Liczba zdjęć: 150
 • Język: angielski
 • Nakład: 1500 egzemplarzy
 • Cena: 95 euro (przedsprzedaż)

Tomasz Tomaszewski, "The World is Where You Stop"

Tomasz Tomaszewski, "The World is Where You Stop"

Kupując książkę w przedsprzedaży, otrzymasz egzemplarz sygnowany przez autora

Skorzystaj z oferty przedsprzedaży książki, która potrwa do 31 marca. Wszystkie egzemplarze sprzedane w tym czasie będą podpisane przez artystę. Możesz wybrać między wersją regularną lub specjalną książki wraz z sygnowanym drukiem w formacie A3 na papierze Ilford Galerie Prestige Gold Fibre Silk 310g/m².

Do regularnej sprzedaży książka trafi w maju 2023 roku.

Więcej informacji i możliwość zakupu znajdziecie na stronie blowuppress.eu.

Tomasz Tomaszewski - sylwetka autora:
Doktor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członek ZPAF, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie i American Society of Media Photographers. Autor min. książek: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie  – inni ludzie tacy jak my, W Centrum,  Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem; laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA. Publikuje zdjęcia także w min. takich pismach jak: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue.
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wiosenne wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Wiosenne wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Kolejny numer Digital Camera Polska zawitał na półki sklepowe. W nowym wydaniu fotograficznego magazynu dominują tematy makro i przyrodnicze, ale nie tylko...
11
Fotograficzna Publikacja Roku 2023 - startuje nabór do konkursu na najlepsze photobooki ostatniego roku
Fotograficzna Publikacja Roku 2023 - startuje nabór do konkursu na najlepsze photobooki ostatniego...
Wystartowała tegoroczna edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 23 kwietnia. Zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane podczas...
8
Rozwiń swój biznes z nowym numerem Digital Photographer Polska
Rozwiń swój biznes z nowym numerem Digital Photographer Polska
Nowy numer DPP to mnóstwo inspirujących porad i wskazówek, które pomogą Wam usprawnić pracę, oszczędzić czas i umiejętnie meandrować na falach stale zmieniającego się rynku. Najnowsze wydanie...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)