Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam tworzyć piękne obrazy bez ponoszenia kosztów.

Materiał partnera

10 darmowych presetów HDR do Lightrooma

 

Zdjęcia HDR wyglądają żywo, profesjonalnie i drogo. Ich zrobienie nie musi jednak takie być. Te darmowe presety do Lightrooma zamienią twoje zdjęcia nie do poznania zupełnie a darmo.

Pobierz je i ciesz się takimi efektami jak efektowna winieta, imitacja filmu, czerń i biel i jeszcze więcej!.

Jak fotografować w wielkim mieście

 

Chcesz pokazać miasto w ciekawy sposób? W takim razie ten poradnik o fotografii miejskiej jest pozycją obowiązkową. Dowiedz się jak fotografować bary, mosty, wieżowce i inne miejskie scenerie. Twoja praca już nigdy nie będzie taka sama.

Urbex, czyli fotograficzna eksploracja miasta

A może zamiast zamiast wielkomiejskiego blichtru bardziej kręci Cię ukryta strona miasta? Ten darmowy e-book o miejskiej eksploracji pomoże ci odnaleźć miejsca, które skrywają wiele wizualnych niespodzianek. Dowiesz się jak wyszukiwać lokalizacje, używać nieoczywistych kątów widzenia i poprawiać swoje umiejętności w zakresie fotografowania miasta.

20 darmowych presetów do postprodukcji portretu

 

Interesujesz się portretem? Te darmowe presety do fotografii portretowej są właśnie tym, czego potrzebujesz. Dzięki nim sprawisz, że edycja stanie się łatwa, szybka i bezproblemowa. Wszystko to bez inwestowania nawet złotówki.

Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem?

Nieważne czy jesteś profesjonalistą czy amatorem, zapewne i tak używasz smartfona. To aparat, który masz zawsze przy sobie, naucz się więc wykorzystywać pełnię jego możliwości. Ten darmowy poradnik fotografii smartfonowej nauczy cię wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na temat kompozycji, edycji czy instagramowych tricków.

10 klimatycznych szablonów na Halloween

 

Chcesz przygotować coś specjalnego na Halloween? Te darmowe nakładki do Photoshopa pozwolą dowolnie eksperymentować z szablonami duchów, dyni, pajęczych sieci, czaszek czy innych mrocznych motywów. Spraw, by twoje zdjęcia były „strasznie” dobre.

Fotografia aktu w domowym studiu

Myślisz, że do fotografii aktu potrzebne jest profesjonalne studio? Nic bardziej mylnego. Wszystko, czego ci potrzeba to ktoś, kto pokaże ci jak skutecznie tego typu zdjęcia wykonywać w domu.

Wybierając któryś z darmowych kursów fotografii aktu dowiesz się m.in. najważniejszych rzeczy o doborze modelek, kompozycji czy oświetleniu.

80 darmowych szablonów do mediów społecznościowych

Skuteczna działalność w mediach społecznościowych wymaga wiele czasu i cierpliwości. O uwagę swoich fanów rywalizujesz w końcu z całym internetem. Niektóre rzeczy mogą nam jednak ułatwić zadanie. Tak jak te darmowe szablony do grafik promocyjnych na święta. Użyj ich, a twoja kampania na pewno stanie się lepiej widoczna.

Darmowe presety do fotografii ulicznej

 

Street to jedna z najbardziej demokratycznych dziedzin fotografii. Wszystko, co trzeba zrobić, to jedynie przejść się na spacer z aparatem… a potem użyć tych darmowych presetów do fotografii ulicznej. W tej paczce znajdziecie 12 różnych filtrów - od czerni i bieli aż po stylistykę retro.

Tajniki udanej fotografii ulicznej

 

Alex Coghe to veteran streeta, który może podzielić się sporą wiedzą na jego temat. To prawdopodobnie jedna z najlepszych książek o fotografii ulicznej. Co najważniejsze jest też dostępna za darmo.

Książka dotyka wielu ciekawych zagadnień - od historii streeta i jej wpływu na współczesne medium, poprzez dobór sprzętu aż po niezbędną wiedzę na temat kompozycji i przezwyciężania strachu fotografowania obcych osób.

Wykorzystaj te darmowe pomoce, by nauczyć się nowych sztuczek i spraw, by twoje zdjęcia błyszczały. Wszystko to bez wydawania nawet złotówki.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
3
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły