10 fotograficznych gratisów na różne okazje

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Grudzień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.

Materiał partnera

W tym artykule znajdziecie darmowe zasoby, które ułatwią Wam pracę fotograficzną bez konieczności ponoszenia kosztów.

Fotografia portretowa okiem zawodowców

Fotografia portretowa cieszy się niesłabnącą popularnością. W końcu portret i ukazanie człowieka taki, jakim jest, stanowi właśnie uosobienie fotografii.

Oto 10 dostępnych za darmo wywiadów z czołowymi fotografami z branży. Z ich pomocą dowiesz się, jak robić wspaniałe zdjęcia portretowe.

Darmowe szablony kartek świątecznych

Gwiazdka już tuż za rogiem, co dla wielu oznacza konieczność wysłania tony świątecznych maili i listów. Dotyczy to przecież nie tylko klientów, ale także przyjaciół i rodziny, której oczekiwania niejednokrotnie są znacznie większe. Czasem jednak po prostu brakuje nam kreatywności, lub też nie mamy czasu lub nie możemy wykonać zdjęć odpowiednich do tematu Bożego Narodzenia.

Z pomocą w takim wypadku przychodzą darmowe szablony kartek świątecznych. Co najważniejsze, ten darmowy zbiór jest naprawdę różnorodny, dzięki czemu bez względu na to, jak bardzo jesteście wybredni, z łatwością znajdziecie tu wzory, które spełnią wasze oczekiwania.

Bezpłatne nakładki do Photoshopa

Chcielibyście dodać swoim zdjęciom nieco blasku? Te bezpłatne nakładki do programu Photoshop są właśnie po to. Niezależnie od tego, czy szukasz motywów świątecznych, takich jak światła lub śnieg czy też „przerażających” szablonów na Halloween, znajdziecie tu coś dla siebie.

Darmowe presety HDR do Lightrooma

Zdjęcia HDR - wyglądają pięknie, ale ich stworzenie, a zwłaszcza edycja, zajmuje zwykle dużo czasu. A gdyby tak dało się to zrobić szybciej i łatwiej? Oto to zbiór darmowych presetów HDR do Lightrooma, które robią dokładnie to. Wystarczy jedno kliknięcie, aby cieszyć wzrok ciekawie wyglądającymi zdjęciami. Oczywiście wszystko za darmo.

Darmowe szablony plakatów filmowych

Marzyło wam się kiedyś zaprezentowanie swoich zdjęć w formie plakatów filmowych rodem z Hollywood (lub Bollywood, jeśli ktoś woli)? Wasze prośby właśnie zostały wysłuchane. Dzięki tym bezpłatnym szablonom możesz np. upamiętnić swoją ekipę lub bohaterów sesji na pojedynczym, klimatycznym plakacie.

Darmowe presety do fotografii portretowej

Dzięki tej darmowej kolekcji presetów, szybko sprawisz, że twoje zdjęcia portretowe zaczną wyglądać ciekawej, dodając im element uroku i atrakcyjności, którego dotychczas brakowało. To w sumie aż 20 gotowych ustawień na różne okazje.

Zestaw darmowych Photoshopowych akcji do edycji fotografii buduarowej

Fotografia buduarowa szybko zawładnęła wyobraźnią zarówno fotografów, jak i klientów na całym świecie. W końcu chodzi tu o specyficzny typ intymności, której na próżno szukać w innych dziedzinach. Jednocześnie wykonanie ciekawych zdjęć buduarowych to nie lada wyczyn. I nie chodzi wyłącznie o umiejętności pracy na podczas sesji, ale także o obróbkę.

Na szczęście zawsze można skorzystać z pomocy tych 15 darmowych akcji do obróbki zdjęć aktu w Photoshopie. Pomogą wam one regulować odcienie skóry, kolor, kontrast i światło tak, aby finalne zdjęcie przyciągało wzrok.

Książki o fotografii ulicznej

Mało dziedzin fotografii budzi tyle emocji, co street, a zdjęcia tego typu urozmaicają dziś co drugą wystawę. Zrobienie dobrego zdjęcia ulicznego to jednak nie lada wyzwanie, z którym niewielu jest w stanie sobie poradzić.

W osiągnięciu tego celu pomóc nam mogą książki o tej dziedzinie. Oferując wgląd w powstawanie poszczególnych obrazów, ten bezpłatny e-book okaże się gratką dla wszystkich zainteresowanych streetem.

Fotografia aktu

Fotografia aktu to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografii. I nie chodzi tylko o same umiejętności fotograficzne. Przy przy tak wielu nagich zdjęciach w internecie, potrzeba czegoś specjalnego, by stworzyć kadr, który przyciągnie oko. Właśnie dlatego bezcenny może okazać się ten darmowy przewodnik po sesjach aktu.

Oferując bezcenne wskazówki, triki i spostrzeżenia fotografów odnośnie fotografii aktu, ten darmowy poradnik okaże się prawdziwą gratką dla osób chcących rozwijać swój warsztat w tym kierunku.

Świąteczne banery do mediów społecznościowych

Biorąc pod uwagę jak dużo pracy fotografów opiera się o media społecznościowe, odpowiednie banery to rzecz, której raczej nie unikniemy. Jednocześnie ich tworzenie jest to żmudny i czasochłonny proces.

Podobnie jak w przypadku wielu innych darmowych pomocy, które tutaj wymieniliśmy tutaj, tak i w tym wypadku otrzymacie możliwość szybkiego uporania się z problemem. Te darmowe szablony banerów pozwolą Wam w łatwy sposób wykonać tematyczne grafiki do mediów społecznościowych.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Prezenty dla fotografa 2023 - poradnik zakupowy, cz. I
Prezenty dla fotografa 2023 - poradnik zakupowy, cz. I
Czym obdarować fotografa, by na świątecznym zdjęciu zobaczyć szczery uśmiech? Oto garść naszych inspiracji - od sprzętu elektronicznego i ciekawych gadżetów, po praktyczne akcesoria...
6
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Fotografia kulinarna, motoryzacyjna, typu flat lay – jak robić lepsze zdjęcia smartfonem cz. 4
Tworzenie apetycznych ujęć i efektownych kompozycji ulubionych przedmiotów wbrew pozorom ma ze sobą wiele wspólnego. Również fotografując auta stosujemy wiele klasycznych technik,...
18
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Kompozycja, słowo klucz! Lepsze zdjęcia smartfonem cz. 3
Szukanie harmonii, złoty podział, mocne punkty kadru… brzmi tajemniczo i zawile, ale w rzeczywistości sztuka kompozycji sprowadza się do kilku prostych zasad. W tym odcinku naszego cyklu omawiamy...
19
Powiązane artykuły