Alec Soth na Youtube - uczta dla fanów photobooków (i nie tylko)

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeden z najważniejszych współczesnych dokumentalistów uruchomił swój kanał na Youtube. To jak fotograficzna terapia z książkami w tle.

Aleca Sotha przedstawiać nie trzeba chyba nikomu. Członek Magnum Photos, wybitny dokumentalista, przez lata wyrobił sobie opinię jednego z najważniejszych współczesnych amerykańskich fotografów. Od lat zaangażowany w propagowanie formy wypowiedzi artystycznej, jaką są photobooki, uważny badacz procesu powstawania fotografii i niuansów medium.

Teraz Soth chce podzielić się z wami swoim doświadczeniem i uruchamia prywatny kanał na Youtube, który ma być po trochu platformą edukacyjną a po po trochu prezentacją najciekawszych photobooków z jego kolekcji. Zapomnijcie o szybkich 5-minutowych „jutubowych” migawkach czy tradycyjnym kartkowaniu książek fotograficznych. Filmy Aleca Sotha to kilkudziesięciominutowe tyrady, którym trzeba poświęcić zarówno czas, jak i uwagę.

To jednak forma nudy, którą pokochają wszyscy zainteresowani książkami fotograficznymi oraz samą istotą medium fotograficznego. Soth rozkłada poszczególne tematy na czynniki pierwsze i podpiera wszystko inspirującymi obserwacjami, oferując wspaniały wgląd w powstawanie poszczególnych projektów i myśl stojącą za edycją książek.

Jeśli szukaliście jakościowych wykładów o fotografii, badających naturę tego medium, właśnie je znaleźliście. Dodatkowo kojący głos Aleca Sotha i spokój, z jakim prowadzi swoją narrację sprawiają, że wszystko to zakrawa na materiał terapeutyczny.

Filmy Aleca Sotha poświęcone fotografii znajdziecie na jego kanale w serwisie Youtube.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Drony FPV to już nie tylko wyścigowe zabawki i coraz częściej sięgają po nie także filmowcy. Oto przykład tego, na co są w stanie pozwolić w rękach wprawnego...
21
2
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
„A Year in Photos” to wyjątkowy dokument, który pozwala nam zajrzeć za kulisy powstawania najlepszych projektów fotograficznych ostatniego roku i lepiej poznać twórców...
8
0
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
Fundacja Helmuta Newtona poinformowała o śmierci June Newton. Słynna aktora i fotografka tworząca pod pseudonimem Alice Springs zmarła 9 kwietnia w wieku 97 lat w swoim domu w Monte Carlo
78
0
Powiązane artykuły