Wyjątkowy 2-letni kalendarz na 10-lecie Leica Gallery. W środku zdjęcia polskich i zagranicznych mistrzów

0

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Erwitt, Gilden, Sobol, a także Dziworski, Poremba, Tomaszewski i wielu innych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na stypendium dla najbardziej obiecującego studenta fotografii z polskich uczelni artystycznych.

Leica Store i Leica Gallery obchodzą w tym roku 10. urodziny. Z tej okazji twórcy postanowili zaprezentować wyjątkowy, dwuletni kalendarz, zatytułowany "Ulubione fotografie 2010-2020". Kalendarz rozpoczyna się w czerwcu 2020 i zawiera 24 fotografie, wybrane spośród tysięcy, które miały okazję gościć na ścianach galerii.

24 fotografie kultowych twórców wydrukowane w dużym rozmiarze

W publikacji znalazły się zdjęcia cenionych polskich i zagranicznych twórców: Anity Andrzejewskiej, Noboyushi Arakiego, Alicji Białej, Pawła Bogumiła, Bogdana Dziworskiego, Eliotta Erwitta, Ralpha Gibsona, Bruce'a Gildena, Thomasa Hoepkera, Pawła Jaszczuka, Bogdana Konopki, Kacpra Kowalskiego, Sandro Millera, Steve'a McCurry, Jacka Poremby, Jacoba Aue Sobola, Szymona Szcześniaka, Dominika Tarabańskiego, Tomasza Tomaszewskiego, Wacława Wantucha, Alexa Webba, Tomasza Wysockiego, Piotra Zbierskiego i Pawła Żaka.

Okładka kalendarza

Kalendarz jest spory (48 x 48 cm) i pięknie wydrukowany. Na pewno będzie ciekawą ozdobą domu czy biura. Dodatkowo dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na szczytny cel. Zostanie on przekazany w formie stypendium młodej fotografce lub fotografowi, studentowi ostatniego roku jednej z polskich uczelni artystycznych, który wybrany zostanie wspólnie z fundacją Artystyczna Podróż Hestii, która zaangażowała się w projekt kalendarza.

- Wszyscy artyści, których zdjęcia prezentujemy w kalendarzu, zrzekli się honorariów - wszystko to po to, abyśmy mogli przekazać godną kwotę na artystyczna podróż fotograficzną dla młodego człowieka! - komentują twórcy kalendarza.

Gdzie kupić?

Kalendarz od 1 czerwca jest dostępny w cenie 99 zł w Leica Store przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Można znaleźć go także w sklepach Muji i NAP, a także kupić on-line na stronie leicastore.pl. Trzeba się jednak spieszyć - nakład jest limitowany do 500 sztuk!

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leicastore.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„No.8” - książkowe podsumowanie prac absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
„No.8” - książkowe podsumowanie prac absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Publikacja pozwala na pogłębione zapoznanie się z projektami realizowanymi w ramach rocznego kursu mentorskiego Sputnik Photos. To 14 różnych spojrzeń na współczesny...
15
0
Tak powinna wyglądać premiera w czasie pandemii. Multimedialne wydarzenie Piotra Zbierskiego już w ten weekend
Tak powinna wyglądać premiera w czasie pandemii. Multimedialne wydarzenie Piotra Zbierskiego już w...
Jak w czasie pandemii zorganizować premierę książki? Piotr Zbierski wie jak to robić i zaprasza na 2,5-godzinne, multimedialne przedstawienie na żywo wokół publikacji...
218
0
Nie masz co czytać? 66 numerów magazynu fotograficznego f11 pobierzesz za darmo
Nie masz co czytać? 66 numerów magazynu fotograficznego f11 pobierzesz za darmo
Przez ostatni miesiąc zapewne obejrzeliście już godziny tutoriali i przeczytaliście na temat fotografii więcej, niż przez ostatnie kilka lat. Jeśli wciąż jesteście...
62
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)