Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Po co nam fotografia uliczna? Street Photographers Foundation wydaje swoją pierwszą książkę

1

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Sierpień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Funkcjonująca od kilku lat organizacja Street Photographers Foundation prezentuje pierwszą z serii książek poświęconych fotografii ulicznej. W środku 51 współczesnych streetowych kadrów z komentarzami autorów. Do publikacji załapali się także fotografowie z Polski.

Organizacja Street Photographers od kilku lat zrzesza fotografów ulicznych z całego świata, promując ich pracę w ramach artykułów na swojej stronie i w mediach społecznościowych. Teraz otrzymujemy jej pierwsze wydawnictwo, które odpowiadać ma na pytanie: Dlaczego street?

W ramach publikacji Street Photographers: Why Street Photography? Otrzymujemy artykuł napisany przez nowojorskiego fotografa ulicznego Richarda Sandlera, wywiad z Mattem Stuartem, byłym fotografem agencji Magnum oraz selekcję 51 współczesnych, znanych i mniej znanych fotografii ulicznych wraz komentarzami autorów, którzy starają się przybliżyć czytelnikowi własny pogląd na fotografię uliczną.

Fotografia uliczna oczami twórców

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)
 

Wśród zacnego grona wyselekcjonowanych fotografów znalazło się także trzech twórców z Polski: Damian Milczarek, Marcin Ryczek i Maciej Dakowicz. Oprócz nich zobaczymy zdjęcia takich postaci jak Matthew Casteel, Peter Kool czy Jonathan Higbee. Jednym słowem współczesne spojrzenie na fotografię uliczną, która pokazuje, że dziedzina ta wciąż ma się dobrze i stale ewoluuje.

Jak piszą twórcy, książka miała zostać wydana już w lutym, ale plany pokrzyżowała pandemia. Część środków ze sprzedaży zostana przeznaczona na walkę z wykorzystywaniem nieletnich do pracy.

Cena i dostępność

Książkę można zamawiać ze strony organizacji w cenie 43 euro z wysyłką (około 190 zł).

Więcej informacji znajdziecie na stronie streetphotographersfoundation.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Archiwum Protestów Publicznych udostępnia gazeto-wystawę, będącą podsumowaniem dotychczasowych zajść związanych ze strajkami przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej....
64
13
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Wyjątkowa publikacja, ze zdjęciami wyjątkowego człowieka. Surowy i szczery do bólu zapis polskiej rzeczywistości końcówki XX wieku, autorstwa zmarłego przed 15 laty...
83
0
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się filmem i realizacjami video. Fundacja Wspierania Edukacji Filmowej...
33
2
Powiązane artykuły