Po co nam fotografia uliczna? Street Photographers Foundation wydaje swoją pierwszą książkę

1

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Sierpień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Funkcjonująca od kilku lat organizacja Street Photographers Foundation prezentuje pierwszą z serii książek poświęconych fotografii ulicznej. W środku 51 współczesnych streetowych kadrów z komentarzami autorów. Do publikacji załapali się także fotografowie z Polski.

Organizacja Street Photographers od kilku lat zrzesza fotografów ulicznych z całego świata, promując ich pracę w ramach artykułów na swojej stronie i w mediach społecznościowych. Teraz otrzymujemy jej pierwsze wydawnictwo, które odpowiadać ma na pytanie: Dlaczego street?

W ramach publikacji Street Photographers: Why Street Photography? Otrzymujemy artykuł napisany przez nowojorskiego fotografa ulicznego Richarda Sandlera, wywiad z Mattem Stuartem, byłym fotografem agencji Magnum oraz selekcję 51 współczesnych, znanych i mniej znanych fotografii ulicznych wraz komentarzami autorów, którzy starają się przybliżyć czytelnikowi własny pogląd na fotografię uliczną.

Fotografia uliczna oczami twórców

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)
 

Wśród zacnego grona wyselekcjonowanych fotografów znalazło się także trzech twórców z Polski: Damian Milczarek, Marcin Ryczek i Maciej Dakowicz. Oprócz nich zobaczymy zdjęcia takich postaci jak Matthew Casteel, Peter Kool czy Jonathan Higbee. Jednym słowem współczesne spojrzenie na fotografię uliczną, która pokazuje, że dziedzina ta wciąż ma się dobrze i stale ewoluuje.

Jak piszą twórcy, książka miała zostać wydana już w lutym, ale plany pokrzyżowała pandemia. Część środków ze sprzedaży zostana przeznaczona na walkę z wykorzystywaniem nieletnich do pracy.

Cena i dostępność

Książkę można zamawiać ze strony organizacji w cenie 43 euro z wysyłką (około 190 zł).

Więcej informacji znajdziecie na stronie streetphotographersfoundation.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„List do chłopca z latarką” - niepełnosprawność dziecka w osobistym projekcie fotografa
„List do chłopca z latarką” - niepełnosprawność dziecka w osobistym projekcie fotografa
Grzegorz Dembiński powraca z kolejną książką. Tym razem jest to osobista opowieść, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny syn. Premiera już 2 września w...
188
0
Jak fotografować krajobrazy? Najnowszy e-book Digital Camera Polska już dostępny.
Jak fotografować krajobrazy? Najnowszy e-book Digital Camera Polska już dostępny.
Mnóstwo inspiracji i praktycznej wiedzy w najnowszej publikacji Digital Camera Polska. E-book "Fantastyczne Krajobrazy" krok po kroku wprowadzi Was w tajniki warsztatowych umiejętności!
26
0
Wyjątkowy 2-letni kalendarz na 10-lecie Leica Gallery. W środku zdjęcia polskich i zagranicznych mistrzów
Wyjątkowy 2-letni kalendarz na 10-lecie Leica Gallery. W środku zdjęcia polskich i zagranicznych...
Erwitt, Gilden, Sobol, a także Dziworski, Poremba, Tomaszewski i wielu innych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na stypendium dla najbardziej obiecującego...
37
0
Powiązane artykuły