Street Photography Awards 2021 - Bartosz Świątnicki wśród finalistów

Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Street Photographers Foundation. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia, wśród których znalazła się także fotografia Polaka.

Autor: Maciej Luśtyk

29 Wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Funkcjonująca od kilku lat organizacja Street Photographers Foundation, zrzesza fotografówulicznych z całego świata, a większemu gronu dała się poznać za sprawą publikacji „Street Photographers: Why Street Photography?” z zeszłego roku. Od dwóch lat organizuje też swój własny konkurs poświęcony szeroko rozumianemu streetowi. Druga edycja Street Photography Awards właśnie dobiegła końca.

Grand Prix

Podobnie jak w zeszłym roku, główne nagrody przyznane zostały za najlepszy cykl i najlepsze zdjęcie pojedyczne. Tę pierwszą zgarnął Dimitri Mellos za poświęcony Nowemu Jorkowi cykl „Oblivious City”.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

„Chodzę po ulicach Nowego Jorku i fotografuję nieznajomych. Szczęście, przemijanie, szacunek do napotykanego świata i jego afirmacja, to elementy, które są istotne w moim podejściu. Zakres moich zdjęć jest wąski i przyziemny, jak życie, które przedstawiają - jak życie większości z nas. Ale w tej codzienności szukam przebłysków transcendencji.” - mówi o swojej twórczości Mellos.

„Tym co porusza mnie bardziej niż cokolwiek innego, jest możliwość uchwycenia ulotnych oznak wewnętrznego życia emocjonalnego, wnętrza ludzi, nawet w najbardziej publicznej przestrzeni. Moje fotografie to relikty chwilowego zlania się fotografa i otoczenia, podmiotu i przedmiotu. Miasto nas łączy, miasto nas wyróżnia. Zanurzając się w nurcie życia miasta, czuję, że granice mojej jaźni na chwilę stają się płynne, przepuszczalne. Oddaję się przepływowi. Fotografie te są w równym stopniu portretami pojedynczych osób, co portretami momentów istnienia. Są moim słabym protestem przeciwko zapomnieniu miasta.” - dodaje.

fot. Maude Barde, "Goat auction in Nizwa", najlepsze zdjęcie pojedyczne / Street Photography Awards 2021

Nagrodę za najlepsze zdjęcie pojedyczne otrzymał z kolei Maude Barde, którego fotografia przedstawia aukcję kóz w Omanie.

Street Photography Awards 2021 - wyróżnione zdjęcia finalistów

Oprócz nich w konkursie wyróżniono także 15 finalistów, wśród których znalazł się także Polak, Bartosz Świątnicki. Wyróżnienia gorąco gratulujemy, a wszystkich Was zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych zdjęć.

Zobacz wszystkie zdjęcia (16)

Nagrodzone zdjęcia znajdą się w kolejnej książce fundacji, której premiera planowana jest na 2021 rok, a także zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej. Jej data nie jest jednak jeszcze znana.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem streetphotographersfoundation.com oraz na stronie facebookowej.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wildlife Photographer of the Year 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia przyrodnicze ostatniego roku
Wildlife Photographer of the Year 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia przyrodnicze ostatniego roku
Za nami kolejna edycja najbardziej prestiżowego konkursu fotografii dzikiej przyrody na świecie. Oto galeria najlepszych zdjęć przyrodniczych roku 2021.
17
Female in Focus 2021 - Marzena Hans i Joanna Musiał wśród najlepszych fotografek
Female in Focus 2021 - Marzena Hans i Joanna Musiał wśród najlepszych fotografek
Za nami trzecia edycja kierowanego wyłącznie do kobiet konkursu Female in Focus. Wśród laureatek, których prace zawisną na wystawie w Miami są także dwie fotografki z...
14
Baśń o końcu świata - Tadas Kazakevicius przez 5 lat fotografował litewską wieś
Baśń o końcu świata - Tadas Kazakevicius przez 5 lat fotografował litewską wieś
Dał sobie czas, by wędrować bez pośpiechu. Realizując projekt "Soon to be gone", Tadas Kazakevicius spędził pięć lat i odbył 7000 km podróży, obserwując i fotografując...
42
Powiązane artykuły