fotografia uliczna

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia uliczna" w serwisie fotopolis.pl:
Streetphotolibrary.com to platforma, dzięki której zarobisz na fotografii ulicznej
Fotografia uliczna to Twoje zamiłowanie? Jednak poza pasją chcesz także zarabiać na swoich zdjęciach? Jeśli tak, to streetphotolibrary.com jest platformą, którą koniecznie musisz odwiedzić. To „biblioteka fotografii ulicznej prowadzona przez fotografów ulicznych dla fotografów ulicznych“ - zaznacza Nick Turpin, założyciel serwisu.
13 Lip 2018
Michał Chrzanowski
0
Szykujesz się na rozpoczęcie przygody z fotografią uliczną? Sprawdź najnowszy numer Digital Camera Polska
Lipcowe wydanie magazynu Digital Camera Polska zmierza właśnie do waszych kiosków. A w nim m.in: wywiady z Joelem Mayerowitzem, Jackiem Szustem i Marcinem Kempskim, obszerne wskazówki dotyczące streeta, a także testy Sony A7 III, BenQ SW240 i najlepszych statywów na rynku.
3 Lip 2018
Maciej Zieliński
0
Polak zwycięzcą prestiżowego StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards
Maciej Holy został laureatem StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - jednego z większych konkursów dotyczących fotografii ulicznej.
18 Cze 2018
Michał Chrzanowski
1
Maciej Przeklasa: “W fotografii nie ma drogi na skróty”
O swoich sposobach na uliczne zdjęcia opowiada Maciej Przeklasa, fotograf, który udowadnia, że pokora i cierpliwość, to klucz do sukcesu. 
30 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
1
Paweł Kosicki: „Fotografia uliczna opiera się na wrażliwości i spostrzegawczości“
Sprzętowy minimalizm, cierpliwość i poczucie estetyki to dla Pawła Kosickiego najważniejsze punkty w fotografii ulicznej. Te aspekty można ćwiczyć, a Kosicki podpowiada jeden ze sposobów, dzięki któremu wyłapiecie smaczki z życia ulicy.
30 Maj 2018
Michał Chrzanowski
0
"Westcoastism" Stephena McLarena ukazuje Los Angeles jakiego nie znacie
W 2012 roku McLaren przeprowadził się do Kalifornii. Serię Westcoastism rozpoczął gdy dotarło do niego, że tak dobrze znane mu z Hollywood miejsce jest na co dzień jednak bardzo tajemnicze i zaskakujące.
27 Maj 2018
Julia Kaczorowska
0
Rafał Siderski: Street photo to historyczna kronika życia miast
Patrzymy na zdjęcie. Nasz wzrok je czyta. Jeden element, drugi, łączymy je w całość i wychwytujemy intencje autora. Zachwycamy się nad kompozycją, światłem, momentem jaki udało się uwiecznić fotografowi. Często uśmiechamy się lekko dzieląc z nim poczucie humoru lub widząc nieoczywiste połączenia, jakie i on zobaczył. Na tym zazwyczaj się kończy i przechodzimy do następnego zdjęcia.
23 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
STREET PHOTO: starszych kolegów rady dla początkujących (część II)
Fotografia uliczna wbrew pozorom nie należy do najprostszych. Ilość tematów i możliwości ich przedstawienia może skrępować niejednego amatora. Zapytaliśmy fotografów znanych ze sceny streetowej o rady, które mogą pomóc okiełznać ulicę.
21 Maj 2018
Maciej Zieliński
0
Jaka ogniskowa jest królową streeta - zapytaliśmy o to polskich fotografów
28, 35, 50 mm, a może coś zupełnie innego? Czy w ogóle istnieje idealna ogniskowa do chwytania decydującego momentu? Zobaczcie czym fotografują cenieni dokumentaliści.
16 Maj 2018
Michał Chrzanowski
0
Michał Czarnecki: „Fotografia jest jak lustro“
Większość zdjęć Michała Czarneckiego powstaje w Warszawie. Jego zainteresowanie fotografią zapoczątkowały warsztaty fotografii dokumentalnej organizowane w ramach Uniwersytetu Otwartego. Dziś Czarnecki skupia się głównie na fotografii ulicznej - choć sam nie lubi tego sformułowania - i wytrwale obserwuje rzeczywistość z aparatem w dłoni, unikając ingerencji w kadr.
11 Maj 2018
Julia Kaczorowska
0