„Podróżnik fotograficzny” Jacka Boneckiego już niebawem w sprzedaży
0
Historia architektonicznej perły Polski w albumie Radka Kurzaja
11 luty 2016
Tysiąc ton szkła, metalu i betonu. Dwadzieścia pięć tysięcy żarówek. Ponad dwa tysiące dni budowy. O tym jak powstawał najsłynniejszy budynek Europy roku 2015 – Filharmonia Szczecin – opowiada wyjątkowy album „4dimensionHarmony”, którego autor spędził na placu budowy trzy lata.
0
Hongkong lat 50. w najnowszym projekcie Fan Ho
4 luty 2016
Hongkong zwykle kojarzy nam się ze zdjęciami wyjątkowo wysokich bloków mieszkalnych. Miasto jednak nie zawsze tak wyglądało. Zobaczcie wyjątkowe, klimatyczne zdjęcia Hongkongu lat 50. zrobione przez fotografa Fan Ho, będącego wówczas nastolatkiem. Niepublikowane wcześniej fotografie są częścią nowego projektu “A Hong Kong Memoir”.
0
SPUD. - wyjątkowy fotograficzny przewodnik po Pradze
28 styczeń 2016
Czeska Praga to popularny kierunek wycieczek. Zarówno ze względu odległości jak i niepowtarzalnego klimatu stolicy naszych południowych sąsiadów. Jeżeli chcecie poznać nieco inne oblicze miasta i zobaczyć co kręci jego młodych mieszkańców, warto rzucić okiem na publikację, która udowadnia, że przewodnik nie musi być nudny.
0
Kalendarz Lavazza 2016 - powrót do korzeni
17 grudzień 2015
Twórcy kalendarza Lavazza już drugi rok z rzędu rezygnują z mocno stylizowanych sesji na rzecz propagowania zdrowego stylu życia i ochrony środowiska. Nowy kalendarz jest naturalnym rozwinięciem zeszłorocznego projektu, którego realizacją zajął się światowej sławy fotograf Steve McCurry. W tym roku za obiektywem stanął 26-letni Joey Lawrence.
0
“Beyond the Body” - najnowszy album Tomasza Gudzowatego niebawem w sprzedaży
15 grudzień 2015
Już w styczniu na półkach znajdziemy najnowszy album Tomasza Gudzowatego, powstały we współpracy ze znaną amerykańską artystką Nan Goldin. Efekt? Zobaczcie sami.
0
Zupełnie nowe oblicze kalendarza Pirelli
1 grudzień 2015
Pod koniec września dowiedzieliśmy się, że za kalendarz Pirelli na rok 2016 odpowiadać będzie nie kto inny jak osławiona Annie Leibovitz. Teraz możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia. Jak wyszło? Z pewnością nie tego się spodziewaliście.
0
„To, co trwałe” – nowy album Tomasza Tomaszewskiego już w sprzedaży
20 listopad 2015
Dziś premierę ma album „To, co trwałe” autorstwa Tomasza Tomaszewskiego. Znajdziemy w nim ponad 130 zdjęć, na których fotograf udokumentował tradycję oraz wiarę polskich Górali.
0
Konrad Brandel  (1838-1920) - pierwsze zdjęcia Warszawy w nowym albumie prekursora polskiej fotografii
3 listopad 2015
Dom Spotkań z Historią i Muzeum Narodowe w Warszawie zapraszają na premierę albumu zawierającego zdjęcia stolicy, autorstwa jednego z pionierów polskiej fotografii, Konrada Brandla. Prezentacja albumu już jutro, 4 listopada, o godzinie 18:00.
0
Eyes Wide Open – opowieści o kadrach, które zmieniły świat
0
Paweł Szypulski „Pozdrowienia z Auschwitz” - premiera
28 październik 2015
Fundacja Sztuk Wizualnych oraz Edition Patrick Frey zapraszają na premierę wyjątkowej książki Pawła Szypulskiego pt. „Pozdrowienia z Auschwitz”, która odbędzie się już jutro, 29 października 2015 roku, w warszawskim Barze Studio. Punktem wyjścia do publikacji były często przewrotne i niepoprawne, turystyczne pocztówki przedstawiające obóz Auschwitz-Birkenau.
0
Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego
16 październik 2015
W listopadzie ukaże się nowy album jednego z najciekawszych, współczesnych fotografów ulicznych, Vladimira Milivojevicha, szerszej publiczności znanemu pod pseudonimem Boogie. “A Wah Do Dem” opowiada o brutalnej codzienności miasta Kingston na Jamajce. Jest to też pierwsze kolorowe wydawnictwo autora.
0
“Polaroids” - pośmiertny album Davida Armstronga
29 wrzesień 2015
Nakładem wydawnictwa MÖREL ukazał się ostatni, pośmiertny album uznanego fotografa, Davida Armstronga. Publikacja, na która składają się polaroidy z lat 70. XX wieku oferuje intymny wgląd w życie i otoczenie fotografa.
0
Polska i Polacy okiem fotografów prasowych
21 wrzesień 2015
Opowieści wzruszające, poruszające, smutne i zabawne - tak w skrócie można opisać wydany przez magazyn Press album “Polska i Polacy”. Na trzystu stronach ujrzymy prace najlepszych polskich fotografów prasowych, które ukazują dogłębny przekrój naszego społeczeństwa po 2000 roku.
0
Dwa retrospektywne albumy Terry’ego Richardsona już niebawem w sprzedaży
10 wrzesień 2015
Na początku października ukażą się dwa retrospektywne albumy ikony fotografii mody, Terry’ego Richardsona. Tytuły “Portraits” i “Fashion” oferować mają szczegółowy przegląd ponad 20-letniej kariery fotografa.
0
Zapowiedź: "Andy Warhol: Polaroids 1958-1987"
25 sierpień 2015
Wydawnictwo Tashen we współpracy z fundacją Andy’ego Warhola zaprezentowało album „Andy Warhol: Polaroids 1958-1987”. Na ponad 500 stronach znajdziemy nieznane zdjęcia sław, krajobrazy, martwe natury i codzienne zdarzenia uchwycone przez artystę na przestrzeni niemal 30 lat.
0
“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda
21 sierpień 2015
Gdy w latach 70. Kalifornia przeżywała jeden z największych okresów suszy, w wyschniętych przydomowych basenach rodziła się kultura deskorolkowa. Fotograf Hugh Holland spędził 3 lata na dokumentacji zataczającego coraz większe kręgi fenomenu. Jego klimatyczne, spalone słońcem fotografie zebrane zostały w wydanym w tym roku albumie “Locals Only”.
0
50 lat mody i seksu w jubileuszowym albumie Pirelli
10 sierpień 2015
Pirelli zaprezentowało jubileuszowy album wydany z okazji 50-lecia kalendarza, który za sprawą odważnych zdjęć i znanych fotografów biorących udział w jego powstawaniu stał się publikacją, na którą co roku czekają wszyscy amatorzy fotografii modowej.
0