Wyjątkowe zdjęcia Warszawy lat 20. w nowym albumie wydawnictwa BOSZ
1
„Pozdrowienia z Auschwitz” fotograficzną publikacją roku 2016!
10 czerwiec 2016
Miło nam poinformować, że photobook Pawła Szypulskiego pt. „Pozdrowienia z Auschwitz” otrzymał tytuł Fotograficznej Publikacji Roku, przyznany w ramach plebiscytu organizowanego przez łódzki Fotofestiwal.
0
Ukarane miasto na zdjęciach Arkadiusza Kubisiaka i w tekstach Grzegorza Kapli
3 czerwiec 2016
Książka “Ukarane miasto, radomski czerwiec 76” jest uwieńczeniem prawie trzech lat pracy nad projektem opartym na współpracy fotograf - pisarz. Pokazuje ona losy ludzi, którzy brali udział w proteście robotniczym w Radomiu 25 czerwca 1976 roku.
3
Nowe fotograficzne poradniki Bryana Petersona w ofercie wydawnictwa Galaktyka
31 maj 2016
W katalogu wydawnictwa galaktyka pojawiły się fotograficzne nowości - cieszące się uznaniem i pobudzające kreatywność poradniki Bryana Petersona.
0
Peter Lindbergh autorem kalendarza Pirelli 2017
24 maj 2016
Peter Lindbergh to pierwszy w historii fotograf, który po raz trzeci zostanie zostanie autorem sławnego na cały świat kalendarza Pirelli. Czego spodziewać się po najbliższym wydaniu?
2
Już niebawem premiera albumu jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek, Zofii Chomętowskiej
18 maj 2016
Już 24 maja odbędzie się premiera albumu “Zofia Chomętowska. Albumy fotografki”, wydanego nakładem Muzeum Warszawy i Fundacji Archeologii Fotografii. To niemal 600 archiwalnych zdjęć, oferujących wyjątkowe spojrzenie w przeszłość i życie autorki.
0
Majowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
4 maj 2016
Do kiosków trafiło już najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, którego tematem numeru jest fotografia uliczna. Poza tym nie zabrakło też interesujących wywiadów, testów oraz ciekawych poradników.
0
Limitowana edycja „Magnum Contact Sheets” z podpisami fotografów
18 kwiecień 2016
Magnum Contact Sheets to jedna z ciekawszych fotograficznych publikacji ostatnich lat. Teraz możecie ją kupić w limitowanej edycji z podpisami fotografów agencji.
0
Bookoff zaprasza na promocję książki Nicolasa Grospierre'a “MODERN FORMS"
8 kwiecień 2016
W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 17.00 w Muzeum Sztuki  Nowoczesnej w Warszawie rozpocznie się promocja albumu Nicolasa Grospierre’a, podsumowującego 15 lat pracy autora nad architekturą modernistyczną.
0
Bruce Davidson: Magnum Legacy
0
Daido Moriyama: In Color: Now, And Never Again
23 marzec 2016
W ostatnich dniach miesiąca ma pojawić się nowa publikacja Daida Moriyamy. Album będzie do nabycia w księgarni Bookoff.
0
Michael Bracewell, Ara Merijan: Avedon/Warhol
21 marzec 2016
Już za kilka dni na rynku pojawi się nowy album z pracami Andego Warhola i Richarda Avedona będący wyjątkowym opracowaniem dzieł obu artystów. Książkę będzie można zamówić w księgarni Bookoff.
0
Werner Bischof: Backstory
14 marzec 2016
Za niespełna miesiąc na rynku pojawi się nowa monografia pracy i życia jednego z pierwszych fotografów Magnum – Wernera Bischofa. Album będzie do nabycia w księgarni Bookoff.
0
Marcowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
11 marzec 2016
Do kiosków trafiło już najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim jak zwykle masa inspiracji, między innymi zdjęcia tegorocznej edycji World Press Photo. Nie zabrakło też interesujących wywiadów i testów najnowszego sprzętu fotograficznego.
0
„Podróżnik fotograficzny” Jacka Boneckiego już niebawem w sprzedaży
19 luty 2016
„Podróżnik fotograficzny” to najnowsza książka Jacka Boneckiego. Jest skierowana do początkujących i średniozaawansowanych fotografów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie fotografii podróżniczej. Znajdziemy w niej barwne zdjęcia i szczegółowo opisane historie, które przybliżą Wam warsztat zawodowego fotografa.
0
Historia architektonicznej perły Polski w albumie Radka Kurzaja
11 luty 2016
Tysiąc ton szkła, metalu i betonu. Dwadzieścia pięć tysięcy żarówek. Ponad dwa tysiące dni budowy. O tym jak powstawał najsłynniejszy budynek Europy roku 2015 – Filharmonia Szczecin – opowiada wyjątkowy album „4dimensionHarmony”, którego autor spędził na placu budowy trzy lata.
0
Hongkong lat 50. w najnowszym projekcie Fan Ho
4 luty 2016
Hongkong zwykle kojarzy nam się ze zdjęciami wyjątkowo wysokich bloków mieszkalnych. Miasto jednak nie zawsze tak wyglądało. Zobaczcie wyjątkowe, klimatyczne zdjęcia Hongkongu lat 50. zrobione przez fotografa Fan Ho, będącego wówczas nastolatkiem. Niepublikowane wcześniej fotografie są częścią nowego projektu “A Hong Kong Memoir”.
0
SPUD. - wyjątkowy fotograficzny przewodnik po Pradze
28 styczeń 2016
Czeska Praga to popularny kierunek wycieczek. Zarówno ze względu odległości jak i niepowtarzalnego klimatu stolicy naszych południowych sąsiadów. Jeżeli chcecie poznać nieco inne oblicze miasta i zobaczyć co kręci jego młodych mieszkańców, warto rzucić okiem na publikację, która udowadnia, że przewodnik nie musi być nudny.
0