ZAPOWIEDŹ: Harper’s Bazaar: 150 Years: The Greatest Moments
0
7 fotograficznych eBooków, które już dziś możesz mieć za darmo
2 marzec 2017
Takiej okazji nie wolno przegapić. Serwis PhotoWhoa udostępnił do bezpłatnego pobrania aż siedem eBooków, które mogą pomóc stać się lepszymi fotografami.
8
ZAPOWIEDŹ: Yves Saint Laurent: The Scandal Collection
24 luty 2017
Wraz z początkiem marca doczekamy się premiery albumu dającego nam niecodzienną możliwość lepszego przyjrzenia się kolekcji Yves Saint Laurent, która zszokowała świat mody swoim skandalicznym wydźwiękiem.
0
ZAPOWIEDŹ: Ryan McGinley: The Kids Were Alright
22 luty 2017
Dzięki wydawnictwu Skira Rizzoli już na początku marca będziemy mogli wybrać się w podróż dookoła twórczości Ryana McGinleya, najmłodszego fotografa, który doczekał się indywidualnej wystawy w Whitney Museum of American Art.
0
ZAPOWIEDŹ: Magnum Contact Sheets
14 luty 2017
Nowy album wydawnictwa Thames and Hudson to wyselekcjonowany zbiór zdjęć i stykówek najwybitniejszych nazwisk z branży fotograficznej i idealna propozycja dla każdego miłośnika sztuki.
0
Lux, czyli nierozerwalny związek światła i fotografii
8 luty 2017
Słowo lux w języku łacińskim oznacza światło. W swojej wieloznaczności odnosi się także do bogactwa wrażeń wizualnych i zjawisk, które dzięki światłu i wykorzystującej go fotografii stają się naszym udziałem. Premiera książki „Lux“ odbędzie się już jutro w Warszawie.
0
Lutowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
30 styczeń 2017
Już jutro do kiosków trafi najnowszy numer miesięcznika Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady eksperta na temat budowania esejów fotograficznych, wywiad z Łukaszem Ziętkiem oraz test najnowszego Olympusa E-M1 Mark II.
7
Fruit Garden - premiera książki Sputnik Photos
26 styczeń 2017
Najnowsza publikacja to kolejna odsłona realizowanego od ośmiu lat projektu, w ramach którego członkowie kolektywu fotografowali tereny byłych republik ZSRR. Premierę książki „Fruit Garden“ zaplanowano na początek lutego
0
Książka „Make love not war”, czyli Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego
4 styczeń 2017
Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka – mówi Grzegorz Dembiński, autor wydanego właśnie albumu „Make love not war” poświęconego w pełni tej imprezie.
0
Styczniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży!
1
Szymon Brodziak wydaje autorski kalendarz
16 grudzień 2016
Fotografa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to w końcu jeden z najbardziej znanych polskich fotografów modowych. Teraz autor po raz pierwszy wydaje kalendarz ze swoimi pracami.
0
Pozostał tydzień na pomoc w wydaniu polskiego podręcznika na temat kompozycji. Brakuje niewiele
15 grudzień 2016
Szukając fotograficznych wskazówek w internecie, często zapominamy o naszym rodzimym, świetnie opracowanym dorobku edukacyjnym. Przykładem może być książka “O kompozycji w fotografii” Witolda Dederki, która czeka na reedycję. Nie dojdzie ona jednak do skutku bez Waszej pomocy.
0
Tadeusz Rolke: „Fotografia to moja namiętność, pasja i powołanie“
13 grudzień 2016
„Tadeusz Rolke. Moja namiętność“ to pasjonująca biografia jednego z najwybitniejszych polskich fotografów. Opowiada w niej o sensie fotografii i zmieniającym się sprzęcie. Wspomina sławnych i zapomnianych ludzi, których spotykał z obu stron obiektywu. O swoich kobietach mówi szokująco szczerze, ale przecież i o sobie opowiada bez żadnej taryfy ulgowej, z imponującym dystansem.
4
“11.41” - nowa książka Michała Łuczaka i Filipa Springera. Spotkanie z autorami już w weekend
12 grudzień 2016
Na rynku pojawiła się nowa publikacja członka kolektywu Sputnik Photos, Michała Łuczaka, opatrzona obszernym reportażem Filipa Springera. “11.41” opowiada o mieście Spitak, które za sprawą katastrofalnego trzęsienia ziemi w ciągu niecałej minuty zostało niemal całkowicie zniszczone.
0
Grudniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży!
8 grudzień 2016
Do salonów prasowych trafiło już najświeższe wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in. aż 20 stron inspiracji i poradników poświęconych fotografii przyrodniczej, wywiad z Artem Wolfe oraz obszerne testy tele-zoomów i statywów.
0
Kalendarz Pirelli 2017 - zobaczcie, co nas czeka
29 listopad 2016
Osobowość, wrażliwość i odwaga w byciu sobą - w taki sposób prezentują się kobiety najnowszego kalendarza Pirelli 2017. Przed obiektywem Petera Lindbergha stanęły najznamienitsze aktorki ze świata filmu i teatru. Teraz możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia.
1
Ludzie Nowego Jorku, czyli miliony historii godnych zapamiętania
17 listopad 2016
Już 23 listopada 2016 roku na polskim rynku ukaże się książka “Humans of New York. Ludzie Nowego Roku. Historie”, autorstwa Brandona Stantona, która przez 25 tygodni nie schodziła z listy bestsellerów dziennika New York Times.
0
Polska publikacja z nagrodą Paris Photo Aperture Foundation PhotoBook Award 2016
15 listopad 2016
Katalog „Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie” wydany przez Fundację Archeologia Fotografii został nagrodzony w konkursie Paris Photo Aperture Foundation PhotoBook Award 2016 w kategorii najlepszy katalog do wystawy fotograficznej.
0