Paweł Szypulski „Pozdrowienia z Auschwitz” - premiera
0
Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego
16 październik 2015
W listopadzie ukaże się nowy album jednego z najciekawszych, współczesnych fotografów ulicznych, Vladimira Milivojevicha, szerszej publiczności znanemu pod pseudonimem Boogie. “A Wah Do Dem” opowiada o brutalnej codzienności miasta Kingston na Jamajce. Jest to też pierwsze kolorowe wydawnictwo autora.
0
“Polaroids” - pośmiertny album Davida Armstronga
29 wrzesień 2015
Nakładem wydawnictwa MÖREL ukazał się ostatni, pośmiertny album uznanego fotografa, Davida Armstronga. Publikacja, na która składają się polaroidy z lat 70. XX wieku oferuje intymny wgląd w życie i otoczenie fotografa.
0
Polska i Polacy okiem fotografów prasowych
21 wrzesień 2015
Opowieści wzruszające, poruszające, smutne i zabawne - tak w skrócie można opisać wydany przez magazyn Press album “Polska i Polacy”. Na trzystu stronach ujrzymy prace najlepszych polskich fotografów prasowych, które ukazują dogłębny przekrój naszego społeczeństwa po 2000 roku.
0
Dwa retrospektywne albumy Terry’ego Richardsona już niebawem w sprzedaży
10 wrzesień 2015
Na początku października ukażą się dwa retrospektywne albumy ikony fotografii mody, Terry’ego Richardsona. Tytuły “Portraits” i “Fashion” oferować mają szczegółowy przegląd ponad 20-letniej kariery fotografa.
0
Zapowiedź: "Andy Warhol: Polaroids 1958-1987"
25 sierpień 2015
Wydawnictwo Tashen we współpracy z fundacją Andy’ego Warhola zaprezentowało album „Andy Warhol: Polaroids 1958-1987”. Na ponad 500 stronach znajdziemy nieznane zdjęcia sław, krajobrazy, martwe natury i codzienne zdarzenia uchwycone przez artystę na przestrzeni niemal 30 lat.
0
“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda
21 sierpień 2015
Gdy w latach 70. Kalifornia przeżywała jeden z największych okresów suszy, w wyschniętych przydomowych basenach rodziła się kultura deskorolkowa. Fotograf Hugh Holland spędził 3 lata na dokumentacji zataczającego coraz większe kręgi fenomenu. Jego klimatyczne, spalone słońcem fotografie zebrane zostały w wydanym w tym roku albumie “Locals Only”.
0
50 lat mody i seksu w jubileuszowym albumie Pirelli
10 sierpień 2015
Pirelli zaprezentowało jubileuszowy album wydany z okazji 50-lecia kalendarza, który za sprawą odważnych zdjęć i znanych fotografów biorących udział w jego powstawaniu stał się publikacją, na którą co roku czekają wszyscy amatorzy fotografii modowej.
0
Polska fotografia deskorolkowa w albumie F/SK8
4 sierpień 2015
F/SK8 to pierwszy polski album fotografii deskorolkowej przedstawiający ponad 100 zdjęć najlepszych polskich fotografów związanych z tą dziedziną sportu. O kulisy powstawania albumu pytamy jego autora.
0
“Emulsja”
28 lipiec 2015
0
Jacek Fota “PKiN”
20 lipiec 2015
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy i premierę książki “PKiN” Jacka Foty. Zdjęcia zebrane w publikacji oferują wgląd w nieznane, intymne życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce. Wernisaż odbędzie się 22 lipca 2015 roku o godzinie 20:00.
0
Fotograficzna publikacja roku 2015 - wyniki
1 czerwiec 2015
Poznaliśmy laureatkę konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2015, organizowanego w ramach łódzkiego Fotofestiwalu. Nagrodę specjalną za self-publishing i jednocześnie tytuł Fotograficznej Publikacji roku otrzymała książka Justyny Mielnikiewicz “Woman with a monkey - Caucasus in Short Notes and Photographs”.
0
Chris Dorley-Brown “Drivers in the 1980s”
8 maj 2015
Nakładem angielskiego wydawnictwa Hoxton Mini Press ukazał się nowy photobook autorstwa Chrisa Dorley-Browna. Zdjęcia składające się na cykl “Drivers in the 1980s” są ciekawym portretem angielskiego społeczeństwa w okresie panowania Margareth Thatcher.
0
Jacek Bonecki “Jak fotografować smartfonem”
5 maj 2015
20 maja 2015 roku, nakładem wydawnictwa National Geographic ukaże się książka “Jak fotografować smartfonem”, w której fotograf Jacek Bonecki przybliży tajniki warsztatu fotografii komórkowej.
0
Kalendarz Fujifilm 2015 - premiera
13 grudzień 2014
Wczoraj premierę miała najnowsza edycja kalendarza Fujifilm. W tym roku do 10. edycji kalendarza trafiły wybrane przez jury zdjęcia nadesłane przez użytkowników aparatów Fujifilm z Polski, Czech i Słowacji. Dochód ze sprzedaży wydawnictwa zostanie przekazany na cele charytatywne.
0
Polacy w zestawieniu najlepszych książek magazynu photo-eye
12 grudzień 2014
Książki Rafała Milacha i Anki Sielskiej znalazły się w prestiżowym zestawieniu najlepszych książek fotograficznych amerykańskiego magazynu photo-eye.
0
Prawo i Sztuka - komiks o zagadnieniach prawa autorskiego
2 grudzień 2014
Nikon Polska, wraz ze studentami UW i ASP opracował komiks podejmujący zagadnienia prawa autorskiego. Publikacja jest efektem wieloletnich obserwacji środowiska pracy artystów i fotografów.
0
Czy “Zwycięzcy” zwyciężą?
29 wrzesień 2014
Książka “The Winners” Rafała Milacha znalazła się w finale prestiżowego konkursu Photobook Awards, organizowanego przez Paris Photo i Aperture Foundation. Publikacja została nominowana w kategorii “Książka fotograficzna roku”. Trzymamy kciuki!
0