Kalendarz Lavazza 2016 - powrót do korzeni
0
“Beyond the Body” - najnowszy album Tomasza Gudzowatego niebawem w sprzedaży
15 grudzień 2015
Już w styczniu na półkach znajdziemy najnowszy album Tomasza Gudzowatego, powstały we współpracy ze znaną amerykańską artystką Nan Goldin. Efekt? Zobaczcie sami.
0
Zupełnie nowe oblicze kalendarza Pirelli
1 grudzień 2015
Pod koniec września dowiedzieliśmy się, że za kalendarz Pirelli na rok 2016 odpowiadać będzie nie kto inny jak osławiona Annie Leibovitz. Teraz możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia. Jak wyszło? Z pewnością nie tego się spodziewaliście.
0
„To, co trwałe” – nowy album Tomasza Tomaszewskiego już w sprzedaży
20 listopad 2015
Dziś premierę ma album „To, co trwałe” autorstwa Tomasza Tomaszewskiego. Znajdziemy w nim ponad 130 zdjęć, na których fotograf udokumentował tradycję oraz wiarę polskich Górali.
0
Konrad Brandel  (1838-1920) - pierwsze zdjęcia Warszawy w nowym albumie prekursora polskiej fotografii
3 listopad 2015
Dom Spotkań z Historią i Muzeum Narodowe w Warszawie zapraszają na premierę albumu zawierającego zdjęcia stolicy, autorstwa jednego z pionierów polskiej fotografii, Konrada Brandla. Prezentacja albumu już jutro, 4 listopada, o godzinie 18:00.
0
Eyes Wide Open – opowieści o kadrach, które zmieniły świat
30 październik 2015
Dziesięciu najlepszych fotoreporterów świata, dziesięć nieopowiedzianych dotąd historii, jedna książka Eyes Wide Open. Mario Calabresi w rozmowie ze Stevem McCurry’m, Josefem Koudelką, Donem McCullinem, Elliottem Erwittem, Paulem Fusco, Alex’em Webbem, Gabrielem Basilico, Abbas, Paolo Pellegrinim i Sebastiao Salgado przywołuje historie, które kryją się za ikonicznymi fotografiami artystów.
0
Paweł Szypulski „Pozdrowienia z Auschwitz” - premiera
28 październik 2015
Fundacja Sztuk Wizualnych oraz Edition Patrick Frey zapraszają na premierę wyjątkowej książki Pawła Szypulskiego pt. „Pozdrowienia z Auschwitz”, która odbędzie się już jutro, 29 października 2015 roku, w warszawskim Barze Studio. Punktem wyjścia do publikacji były często przewrotne i niepoprawne, turystyczne pocztówki przedstawiające obóz Auschwitz-Birkenau.
0
Brutalna rzeczywistość Kingstown w najnowszym albumie Boogie'ego
16 październik 2015
W listopadzie ukaże się nowy album jednego z najciekawszych, współczesnych fotografów ulicznych, Vladimira Milivojevicha, szerszej publiczności znanemu pod pseudonimem Boogie. “A Wah Do Dem” opowiada o brutalnej codzienności miasta Kingston na Jamajce. Jest to też pierwsze kolorowe wydawnictwo autora.
0
“Polaroids” - pośmiertny album Davida Armstronga
29 wrzesień 2015
Nakładem wydawnictwa MÖREL ukazał się ostatni, pośmiertny album uznanego fotografa, Davida Armstronga. Publikacja, na która składają się polaroidy z lat 70. XX wieku oferuje intymny wgląd w życie i otoczenie fotografa.
0
Polska i Polacy okiem fotografów prasowych
0
Dwa retrospektywne albumy Terry’ego Richardsona już niebawem w sprzedaży
10 wrzesień 2015
Na początku października ukażą się dwa retrospektywne albumy ikony fotografii mody, Terry’ego Richardsona. Tytuły “Portraits” i “Fashion” oferować mają szczegółowy przegląd ponad 20-letniej kariery fotografa.
0
Zapowiedź: "Andy Warhol: Polaroids 1958-1987"
25 sierpień 2015
Wydawnictwo Tashen we współpracy z fundacją Andy’ego Warhola zaprezentowało album „Andy Warhol: Polaroids 1958-1987”. Na ponad 500 stronach znajdziemy nieznane zdjęcia sław, krajobrazy, martwe natury i codzienne zdarzenia uchwycone przez artystę na przestrzeni niemal 30 lat.
0
“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda
21 sierpień 2015
Gdy w latach 70. Kalifornia przeżywała jeden z największych okresów suszy, w wyschniętych przydomowych basenach rodziła się kultura deskorolkowa. Fotograf Hugh Holland spędził 3 lata na dokumentacji zataczającego coraz większe kręgi fenomenu. Jego klimatyczne, spalone słońcem fotografie zebrane zostały w wydanym w tym roku albumie “Locals Only”.
0
50 lat mody i seksu w jubileuszowym albumie Pirelli
10 sierpień 2015
Pirelli zaprezentowało jubileuszowy album wydany z okazji 50-lecia kalendarza, który za sprawą odważnych zdjęć i znanych fotografów biorących udział w jego powstawaniu stał się publikacją, na którą co roku czekają wszyscy amatorzy fotografii modowej.
0
Polska fotografia deskorolkowa w albumie F/SK8
4 sierpień 2015
F/SK8 to pierwszy polski album fotografii deskorolkowej przedstawiający ponad 100 zdjęć najlepszych polskich fotografów związanych z tą dziedziną sportu. O kulisy powstawania albumu pytamy jego autora.
0
“Emulsja”
28 lipiec 2015
Fundacja Archeologii Fotografii przedstawia nową publikację pod tytułem “Emulsja”. Album zawiera ponad 80 “przeznaczonych do konserwacji” fotografii, które zaprezentowane w ten sposób przybierają nowe, abstrakcyjne formy, a dopełniające je teksty stanowią ciekawą refleksję na temat materialności fotografii.
0
Jacek Fota “PKiN”
20 lipiec 2015
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy i premierę książki “PKiN” Jacka Foty. Zdjęcia zebrane w publikacji oferują wgląd w nieznane, intymne życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce. Wernisaż odbędzie się 22 lipca 2015 roku o godzinie 20:00.
0
Fotograficzna publikacja roku 2015 - wyniki
1 czerwiec 2015
Poznaliśmy laureatkę konkursu Fotograficzna Publikacja Roku 2015, organizowanego w ramach łódzkiego Fotofestiwalu. Nagrodę specjalną za self-publishing i jednocześnie tytuł Fotograficznej Publikacji roku otrzymała książka Justyny Mielnikiewicz “Woman with a monkey - Caucasus in Short Notes and Photographs”.
0