Nie masz co czytać? 66 numerów magazynu fotograficznego f11 pobierzesz za darmo

Autor: Maciej Luśtyk

16 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Przez ostatni miesiąc zapewne obejrzeliście już godziny tutoriali i przeczytaliście na temat fotografii więcej, niż przez ostatnie kilka lat. Jeśli wciąż jesteście głodni inspiracji, zaspokoi was darmowa kolekcja magazynu fotograficznego f11.

f11 to nowozelandzki magazyn fotograficzny, wydawany w formie bezpłatnego zina w latach 2011-2017. W związku z kurczącym się rynkim prasy i malejącymi przychodami z reklam, twórcy nie byli w stanie dalej utrzymywać tytułu, który nie generował żadnych zysków ze sprzedaży i postanowili zawiesić tytuł. Strona projektu nadal jest jednak dostępna, a wszystkie 66 wydań stworzonych na przestrzeni 6 lat możemy pobrać za darmo w formie PDF-a.

Porcja fotograficznych inspiracji z każdego gatunku

Każdy z numerów skupia się na prezentacji sylwetek trzech twórców z różnych dziedzin. Mamy więc tu szeroki przekrój gatunków - od fotografii buduarowej, poprzez projekty konceptualne aż po sesje motoryzacyjne i komercyjne. Wszystko to okraszone dużą liczbą zdjęć i długimi tekstami opisującymi różne podejścia, koncepcje pracy i doświadczenia zebrane przez lata fotografowania.

Biorąc pod uwagę, że historia magazynu sięga 2011 roku, część prezentowanych zdjęć może wydać wam się już nieco nie na czasie, ale to ciągle fantastyczne źródło inspiracji i ciekawa lektura na długie epidemiczne wieczory.

Darmowe wydania pobierzecie ze strony f11magazine.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
Podczas wczorajszej inauguracji Fotofestiwalu poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszą Fotograficzną Publikację Roku. Główną nagrodę otrzymała książka „Antologia spojrzeń”, będąca...
2
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina, który podsumowuje ostatni rok jego działalności. Publikacja prezentuje zdjęcia 23 członków TTF-u.
6
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Kolekcja Wrzesińska to wieloletni projekt fotograficzny, w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Autor tegorocznego projektu...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)