Nie masz co czytać? 66 numerów magazynu fotograficznego f11 pobierzesz za darmo

0
Maciej Luśtyk
16 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Przez ostatni miesiąc zapewne obejrzeliście już godziny tutoriali i przeczytaliście na temat fotografii więcej, niż przez ostatnie kilka lat. Jeśli wciąż jesteście głodni inspiracji, zaspokoi was darmowa kolekcja magazynu fotograficznego f11.

f11 to nowozelandzki magazyn fotograficzny, wydawany w formie bezpłatnego zina w latach 2011-2017. W związku z kurczącym się rynkim prasy i malejącymi przychodami z reklam, twórcy nie byli w stanie dalej utrzymywać tytułu, który nie generował żadnych zysków ze sprzedaży i postanowili zawiesić tytuł. Strona projektu nadal jest jednak dostępna, a wszystkie 66 wydań stworzonych na przestrzeni 6 lat możemy pobrać za darmo w formie PDF-a.

Porcja fotograficznych inspiracji z każdego gatunku

Każdy z numerów skupia się na prezentacji sylwetek trzech twórców z różnych dziedzin. Mamy więc tu szeroki przekrój gatunków - od fotografii buduarowej, poprzez projekty konceptualne aż po sesje motoryzacyjne i komercyjne. Wszystko to okraszone dużą liczbą zdjęć i długimi tekstami opisującymi różne podejścia, koncepcje pracy i doświadczenia zebrane przez lata fotografowania.

Biorąc pod uwagę, że historia magazynu sięga 2011 roku, część prezentowanych zdjęć może wydać wam się już nieco nie na czasie, ale to ciągle fantastyczne źródło inspiracji i ciekawa lektura na długie epidemiczne wieczory.

Darmowe wydania pobierzecie ze strony f11magazine.com.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„No.8” - książkowe podsumowanie prac absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
„No.8” - książkowe podsumowanie prac absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Publikacja pozwala na pogłębione zapoznanie się z projektami realizowanymi w ramach rocznego kursu mentorskiego Sputnik Photos. To 14 różnych spojrzeń na współczesny...
15
0
Tak powinna wyglądać premiera w czasie pandemii. Multimedialne wydarzenie Piotra Zbierskiego już w ten weekend
Tak powinna wyglądać premiera w czasie pandemii. Multimedialne wydarzenie Piotra Zbierskiego już w...
Jak w czasie pandemii zorganizować premierę książki? Piotr Zbierski wie jak to robić i zaprasza na 2,5-godzinne, multimedialne przedstawienie na żywo wokół publikacji...
192
0
Ruszyła przedsprzedaż najnowszego wydania Digital Camera
Ruszyła przedsprzedaż najnowszego wydania Digital Camera
Reportaż z serca światowej pandemii, wywiad z Josefem Koudelką, wszystko o pracy i edycji zdjęć w formacie RAW – to tylko niektóre tematy poruszane w nowym wydaniu Digital Camera, które kupisz...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)