Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Negliż - nowy kwartalnik poświęcony polskiej fotografii aktu

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli fotografia aktu to Wasza pasja, mamy dobrą wiadomość. Na rynku debiutuje nowy kwartalnik, którego celem jest popularyzacja polskiej niezależnej sceny fotografii aktu. Oficjalna premiera już 29 września.

Mimo, że rynek niezależnych wydawnictw drukowanych ciągle się rozwija, ciągle ze świecą szukać cyklicznych publikacji poświęconych fotografii. Tym bardziej cieszy nas pojawienie się na rynku tytułu poświęconego dość niszowej i trudnej dziedzinie, jaką jest fotografia aktu. Po wydaniu numeru zerowego, twórcy zapraszają na oficjalną premierę magazynu.

Czym jest "Negliż"?

- Fotografia jest tu podmiotem, a nie przedmiotem. Wykorzystujemy ją, by opowiadać o świecie. Przedstawiamy autorów, dla których fotografowanie nagich ludzi jest pełnoprawnym tematem w sztuce oraz sposobem wypowiedzi na tematy społeczne, polityczne i osobiste. - mówią twórcy magazynu.

Nie tylko dla fotografów

Mimo stricte fotograficznej tematyki, nowy kwartalnik nie ma być jedynie pismem dla fotografów. Jak czytamy w opisie publikacji, kolejne numery będą miały swoje motywy przewodnie i podejmować będą szerokie spektrum tematów - od uniwersalnych i ponadczasowych, po aktualne i drażniące. Nie zabraknie też ciekawych wywiadów. 

Pokaż swoje zdjęcia

Negliż to także okazje na zaprezentowanie swoich własnych dokonań na polu fotografii aktu. Twórcy zachęcają do nadsyłania prac, które będą prezentowane „z pełnym szacunkiem” - każde zdjęcie będzie eksponowane na swojej własnej stronie, podpisane i ewentualnie opatrzone tytułem, czy krótkim podpisem.

Premiera pierwszego numeru

Po ciepłym przyjęciu numeru zerowego, Negliż startuje z regularnymi publikacjami. Premiera pierwszego, jesiennego numeru magazynu odbędzie się 29 września 2017 roku o godzinie 19:00 w studiu fotograficznym Kamienica, przy ul. Wilczej 15 Warszawie. Podczas wydarzenia będzie można nabyć kwartalnik w promocyjnej cenie 20 zł.

Więcej informacji o nowej publikacji znajdziecie pod adresem negliz.xyz. oraz na stronie facebookowej tytułu.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Archiwum Protestów Publicznych udostępnia gazeto-wystawę, będącą podsumowaniem dotychczasowych zajść związanych ze strajkami przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej....
64
5
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Wyjątkowa publikacja, ze zdjęciami wyjątkowego człowieka. Surowy i szczery do bólu zapis polskiej rzeczywistości końcówki XX wieku, autorstwa zmarłego przed 15 laty...
81
0
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się filmem i realizacjami video. Fundacja Wspierania Edukacji Filmowej...
33
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)