Negliż - nowy kwartalnik poświęcony polskiej fotografii aktu

Autor: Maciej Luśtyk

18 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli fotografia aktu to Wasza pasja, mamy dobrą wiadomość. Na rynku debiutuje nowy kwartalnik, którego celem jest popularyzacja polskiej niezależnej sceny fotografii aktu. Oficjalna premiera już 29 września.

Mimo, że rynek niezależnych wydawnictw drukowanych ciągle się rozwija, ciągle ze świecą szukać cyklicznych publikacji poświęconych fotografii. Tym bardziej cieszy nas pojawienie się na rynku tytułu poświęconego dość niszowej i trudnej dziedzinie, jaką jest fotografia aktu. Po wydaniu numeru zerowego, twórcy zapraszają na oficjalną premierę magazynu.

Czym jest "Negliż"?

- Fotografia jest tu podmiotem, a nie przedmiotem. Wykorzystujemy ją, by opowiadać o świecie. Przedstawiamy autorów, dla których fotografowanie nagich ludzi jest pełnoprawnym tematem w sztuce oraz sposobem wypowiedzi na tematy społeczne, polityczne i osobiste. - mówią twórcy magazynu.

Nie tylko dla fotografów

Mimo stricte fotograficznej tematyki, nowy kwartalnik nie ma być jedynie pismem dla fotografów. Jak czytamy w opisie publikacji, kolejne numery będą miały swoje motywy przewodnie i podejmować będą szerokie spektrum tematów - od uniwersalnych i ponadczasowych, po aktualne i drażniące. Nie zabraknie też ciekawych wywiadów. 

Pokaż swoje zdjęcia

Negliż to także okazje na zaprezentowanie swoich własnych dokonań na polu fotografii aktu. Twórcy zachęcają do nadsyłania prac, które będą prezentowane „z pełnym szacunkiem” - każde zdjęcie będzie eksponowane na swojej własnej stronie, podpisane i ewentualnie opatrzone tytułem, czy krótkim podpisem.

Premiera pierwszego numeru

Po ciepłym przyjęciu numeru zerowego, Negliż startuje z regularnymi publikacjami. Premiera pierwszego, jesiennego numeru magazynu odbędzie się 29 września 2017 roku o godzinie 19:00 w studiu fotograficznym Kamienica, przy ul. Wilczej 15 Warszawie. Podczas wydarzenia będzie można nabyć kwartalnik w promocyjnej cenie 20 zł.

Więcej informacji o nowej publikacji znajdziecie pod adresem negliz.xyz. oraz na stronie facebookowej tytułu.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"Sztuka poza sztuką" - kompendium wiedzy o polskiej fotografii dokumentalnej
"Sztuka poza sztuką" - kompendium wiedzy o polskiej fotografii dokumentalnej
Nakładem Pix.House ukazała się książką „Sztuka poza sztuką? Fotografia dokumentalna w Polsce”, autorstwa Adriana Wykroty. To próba kompleksowego zdefiniowania, opisania i analizy nurtu...
19
„Abandoned Daughters of the Tiger” - premiera książki Patryka Bułhaka
„Abandoned Daughters of the Tiger” - premiera książki Patryka Bułhaka
W rok po premierze „Porzuconych Córek Tygrysa” Patryk Bułhak zamyka swój projekt w formie publikacji. Prezentacja książki odbędzie się 3 września, podczas tegorocznego Festiwalu w...
24
„Ciemno w dzień, ciemno w nocy” - nowy photobook Michała Adamskiego
„Ciemno w dzień, ciemno w nocy” - nowy photobook Michała Adamskiego
Nakładem Pix.House ukaże się nowa książka fotograficzna Michała Adamskiego. „Ciemno w dzień, ciemno w nocy” to dokumentalna refleksja na temat aktualnej sytuacji społeczno-politycznej...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)