“9 bram, z powrotem ani jednej” - nadchodzi debiut książkowy Agaty Grzybowskiej

Autor:

30 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Agata Grzybowska, jedna z najbardziej utalentowanych polskich fotoreporterek, przedstawia 9 historii osób, które porzucając życie w mieście wpadły w pułapkę, z której nie potrafią się wydostać. Premiera już 16 listopada.

Długo oczekiwany debiut książkowy Agaty Grzybowskiej, to ciekawie ujęta historia 9 osób, które z różnych przyczyn i życiowych wyborów postanowiły porzucić życie w mieście i osiedlić się w Bieszczadach. Bieszczady, które dla jednych są symbolem wolności oraz bezpośredniego, namacalnego kontaktu z naturą, stały się dla nich pułapką, z której nie potrafią się wydostać. Żyją z dala od ludzi, często bez prądu i bieżącej wody, w chatach, które sami zbudowali.

Dlaczego podjęli takie decyzje? Co nimi kierowało? Przed czym uciekali? Co chcieli w ten sposób osiągnąć? Czym są dla nich samotność i melancholia? To tylko niektóre pytania, na które Grzybowska stara się odpowiedzieć w swojej książce „9 bram, z powrotem ani jednej”.

Nie tylko zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Składająca się z dwóch części książka zawiera portrety bohaterów oraz krajobrazy, którym towarzyszą kolorowe polaroidy oraz zapadające w pamięć ręcznie spisane wywiady, składające się na oryfinalną narrację. Wszystkie zdjęcia do książki autorka wykonała podczas kilku zimowych pobytów w Bieszczadach.

Licząca 200 stron książka, ukaże się w sprzedaży 16 listopada 2017 roku, nakładem wydawnictwa Blow Up Press, w twardej oprawie, w cenie 160 zł.

Sylwetka autora

fot. Pszemek Dzienis

Agata Grzybowska (ur. 1984) - fotoreporterka pracująca dla „Gazety Wyborczej” (od 2012 r.). Absolwentka Wydziału Fotografii PWSFTiT w Łodzi, współzałożycielka kolektywu fotograficznego inPRO, stypendystka programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwyciężczyni nagrody Zdjęcie Roku w konkursie BZ WBK Press Foto 2015, laureatka drugiej nagrody w kategorii Fotocast w konkursie Grand Press Photo 2013. Podróżuje dookoła świata fotografując ludzi w trudnych, często skrajnych sytuacjach. Pracowała w Egipcie, Indiach, Rumunii, Syrii, Ugandzie oraz na Ukrainie. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych w Polsce i w Rumunii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem docphotomagazine.com.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
Podczas wczorajszej inauguracji Fotofestiwalu poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszą Fotograficzną Publikację Roku. Główną nagrodę otrzymała książka „Antologia spojrzeń”, będąca...
2
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina, który podsumowuje ostatni rok jego działalności. Publikacja prezentuje zdjęcia 23 członków TTF-u.
6
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Kolekcja Wrzesińska to wieloletni projekt fotograficzny, w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Autor tegorocznego projektu...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)