Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

“9 bram, z powrotem ani jednej” - nadchodzi debiut książkowy Agaty Grzybowskiej

1

Autor:

30 Październik 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Agata Grzybowska, jedna z najbardziej utalentowanych polskich fotoreporterek, przedstawia 9 historii osób, które porzucając życie w mieście wpadły w pułapkę, z której nie potrafią się wydostać. Premiera już 16 listopada.

Długo oczekiwany debiut książkowy Agaty Grzybowskiej, to ciekawie ujęta historia 9 osób, które z różnych przyczyn i życiowych wyborów postanowiły porzucić życie w mieście i osiedlić się w Bieszczadach. Bieszczady, które dla jednych są symbolem wolności oraz bezpośredniego, namacalnego kontaktu z naturą, stały się dla nich pułapką, z której nie potrafią się wydostać. Żyją z dala od ludzi, często bez prądu i bieżącej wody, w chatach, które sami zbudowali.

Dlaczego podjęli takie decyzje? Co nimi kierowało? Przed czym uciekali? Co chcieli w ten sposób osiągnąć? Czym są dla nich samotność i melancholia? To tylko niektóre pytania, na które Grzybowska stara się odpowiedzieć w swojej książce „9 bram, z powrotem ani jednej”.

Nie tylko zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Składająca się z dwóch części książka zawiera portrety bohaterów oraz krajobrazy, którym towarzyszą kolorowe polaroidy oraz zapadające w pamięć ręcznie spisane wywiady, składające się na oryfinalną narrację. Wszystkie zdjęcia do książki autorka wykonała podczas kilku zimowych pobytów w Bieszczadach.

Licząca 200 stron książka, ukaże się w sprzedaży 16 listopada 2017 roku, nakładem wydawnictwa Blow Up Press, w twardej oprawie, w cenie 160 zł.

Sylwetka autora

fot. Pszemek Dzienis

Agata Grzybowska (ur. 1984) - fotoreporterka pracująca dla „Gazety Wyborczej” (od 2012 r.). Absolwentka Wydziału Fotografii PWSFTiT w Łodzi, współzałożycielka kolektywu fotograficznego inPRO, stypendystka programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwyciężczyni nagrody Zdjęcie Roku w konkursie BZ WBK Press Foto 2015, laureatka drugiej nagrody w kategorii Fotocast w konkursie Grand Press Photo 2013. Podróżuje dookoła świata fotografując ludzi w trudnych, często skrajnych sytuacjach. Pracowała w Egipcie, Indiach, Rumunii, Syrii, Ugandzie oraz na Ukrainie. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych w Polsce i w Rumunii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem docphotomagazine.com.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Archiwum Protestów Publicznych udostępnia gazeto-wystawę, będącą podsumowaniem dotychczasowych zajść związanych ze strajkami przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej....
66
13
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Wyjątkowa publikacja, ze zdjęciami wyjątkowego człowieka. Surowy i szczery do bólu zapis polskiej rzeczywistości końcówki XX wieku, autorstwa zmarłego przed 15 laty...
84
0
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się filmem i realizacjami video. Fundacja Wspierania Edukacji Filmowej...
33
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)