“9 bram, z powrotem ani jednej” - nadchodzi debiut książkowy Agaty Grzybowskiej

Autor:

30 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Agata Grzybowska, jedna z najbardziej utalentowanych polskich fotoreporterek, przedstawia 9 historii osób, które porzucając życie w mieście wpadły w pułapkę, z której nie potrafią się wydostać. Premiera już 16 listopada.

Długo oczekiwany debiut książkowy Agaty Grzybowskiej, to ciekawie ujęta historia 9 osób, które z różnych przyczyn i życiowych wyborów postanowiły porzucić życie w mieście i osiedlić się w Bieszczadach. Bieszczady, które dla jednych są symbolem wolności oraz bezpośredniego, namacalnego kontaktu z naturą, stały się dla nich pułapką, z której nie potrafią się wydostać. Żyją z dala od ludzi, często bez prądu i bieżącej wody, w chatach, które sami zbudowali.

Dlaczego podjęli takie decyzje? Co nimi kierowało? Przed czym uciekali? Co chcieli w ten sposób osiągnąć? Czym są dla nich samotność i melancholia? To tylko niektóre pytania, na które Grzybowska stara się odpowiedzieć w swojej książce „9 bram, z powrotem ani jednej”.

Nie tylko zdjęcia

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Składająca się z dwóch części książka zawiera portrety bohaterów oraz krajobrazy, którym towarzyszą kolorowe polaroidy oraz zapadające w pamięć ręcznie spisane wywiady, składające się na oryfinalną narrację. Wszystkie zdjęcia do książki autorka wykonała podczas kilku zimowych pobytów w Bieszczadach.

Licząca 200 stron książka, ukaże się w sprzedaży 16 listopada 2017 roku, nakładem wydawnictwa Blow Up Press, w twardej oprawie, w cenie 160 zł.

Sylwetka autora

fot. Pszemek Dzienis

Agata Grzybowska (ur. 1984) - fotoreporterka pracująca dla „Gazety Wyborczej” (od 2012 r.). Absolwentka Wydziału Fotografii PWSFTiT w Łodzi, współzałożycielka kolektywu fotograficznego inPRO, stypendystka programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwyciężczyni nagrody Zdjęcie Roku w konkursie BZ WBK Press Foto 2015, laureatka drugiej nagrody w kategorii Fotocast w konkursie Grand Press Photo 2013. Podróżuje dookoła świata fotografując ludzi w trudnych, często skrajnych sytuacjach. Pracowała w Egipcie, Indiach, Rumunii, Syrii, Ugandzie oraz na Ukrainie. Jej prace były prezentowane na wystawach indywidualnych w Polsce i w Rumunii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem docphotomagazine.com.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„Na takie zaufanie pracuje się latami”. Portret antropologiczny śląskich Romów w książce „Inny [nie] obcy” Arkadiusza Goli
„Na takie zaufanie pracuje się latami”. Portret antropologiczny śląskich Romów w książce „Inny...
Arkadiusz Gola od ponad 30 lat fotografuje społeczność śląskich Romów. Efekty jego poszukiwań możemy oglądać w najnowszym projekcie „Inny [nie] obcy”, zamkniętym w formie wystawy...
33
Jesienne wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Jesienne wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Jak fotografować jesienne klimaty, zbliżyć się do dzikich zwierząt czy korzystać z filtrów? To oraz wiele innych porad i inspiracji znajdziecie na 150 stronach najnowszego numeru Digital Camera...
12
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem? Pobierz darmowego ebooka!
Jak robić lepsze zdjęcia smartfonem? Pobierz darmowego ebooka!
Portret, miasto, podróże i wiele więcej! Ten ebook to zbiór najważniejszych porad i wskazówek, dzięki którym szybko zaczniesz robić lepsze zdjęcia aparatem w swoim telefonie!
82
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)