Venus Foto - zbiorowa wystawa aktu w katowickim ZPAF

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Luty 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

ZPAF Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy „Venus foto”. Ekspozycja  jest efektem spotkań fotografików z Polski i Czech, zajmujących się zagadnieniem aktu kobiecego.

Venus Foto to zbiorowa wystawa fotograficzna aktu i portretu, nawiązująca do postrzegania piękna ciała kobiecego, to także sposób wyczucia i estetyki fotografii. Wystawa, którą można będzie obejrzeć, jest efektem spotkań fotografików z Polski i Czech, zajmujących się zagadnieniem aktu kobiecego.

fot. Dariusz Siadak

Spotkania odbywają się corocznie w ramach Łysych Plenerów na Dolnym Śląsku. Jest to nawiązanie do historii fotografii aktu, która w latach 80 rozwijała się bardzo intensywnie na Dolnym Śląsku, a ściślej mówiąc w zamku Książ. Tam odbywały się prawdopodobnie największe plenery fotograficzne aktowe w Europie, inicjowane przez Andrzeja Protasiuka. Owocem, tych że spotkań były organizowane wystawy poplenerowe w Świdnicy.

fot. Jan Mlčoch

Wystawa jest nawiązaniem do czasów i przestrzeni, także przypomnieniem o tamtych latach. Sposób zawartej myśli w kompozycjach, mamy prosty przekaz czym jest słowo AKT (tak często we współczesnej świadomości spauperyzowany). Tegoroczne Łyse Plenery odbyły się w Zamku w Ząbkowicach Śląskich, w pięknej historycznej przestrzeni architektury, to wszystko można zobaczyć na fotografiach.

Na wystawie swoje prace zaprezentują: Arek Akki, Jiří Akir, Ryszard Błażyński, Piotr Chabior, Dawid Ciepiela, Radek Čupr, Ive Foart, Marek Juras, Miroslav Kolátor, Karolina Migurska, Jan Mlčoch, Ewa Ożdżyńska, Andrzej Protasiuk, Robert Rzepiński, Dariusz Sebastiański, Dariusz Siadak, Karel Ševčík, Venda Suchý i Krzysztof Ziętkowski.

fot. Marek Juras

Kiedy i gdzie?

Wernisaż odbędzie się w czwartek 1 lutego 2024 roku o godz. 18.30 w Galerii „Katowice” Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski przy ul. Dąbrowskiego 2.

Wystawę można oglądać do 1 marca 2024 roku od wtorku do piątku w godz. od 17.00 do 20.00. Wystawa jest przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.katowice.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
18
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły