„List do chłopca z latarką” - niepełnosprawność dziecka w osobistym projekcie fotografa

0

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Grzegorz Dembiński powraca z kolejną książką. Tym razem jest to osobista opowieść, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny syn. Premiera już 2 września w Pix.House.

Grzegorz Dembiński to poznański dziennikarz i fotograf prasowy, którego możecie kojarzyć za sprawą wydanego przed 4 laty photobooka Make Love Not War, poświęconego uczestnikom Przystanku Woodstock. Teraz fotograf powraca z kolejną, lecz zupełnie inną publikacją.

Osobista nowela, w której światło odbywa walkę z cieniem

Dembiński tym razem przygotował bardzo osobistą opowieść fotograficzną, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny, 12-letni syn Jan. Fotograf przez kilkanaście miesięcy przyglądał mu się z aparatem. Zdjęcia powstały podczas wakacji, wspólnych wycieczek, w domu, w drodze do szkoły.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Dokumentalne fotografie złożyły się w fikcyjną, poetycką nowelę, w której światło odbywa walkę z cieniem, ukryte spiera się z widzialnym, niewypowiedziane staje naprzeciw wyrażonego.

Za projekt graficzny odpowiada uznana w kraju i zagranicą Ania Nałęcka-Milach.

Przeczytaj także:
W środku huraganu – Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego

"Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka" – mówi Grzegorz Dembiński, autor książki, która poświęcona jest jego uczestnikom. [Czytaj więcej]

Premiera już 2 września

Premiera książki List do chłopca z latarką odbędzie się 2 września o godz. 20.00, w formie relacji na żywo na fanpage’ach Pix.House i Dembiński Blog.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia. Twórczości fotografa możecie przyjrzeć się na stronie grzegorzdembinski.com oraz na koncie @dembinski.blog w serwisie Instagram.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Bartek Warzecha, „Przedstawienia” - gdzie kończy i zaczyna się teatr?
Bartek Warzecha, „Przedstawienia” - gdzie kończy i zaczyna się teatr?
Nowa książka fotograficzna Bartka Warzechy to wyjątkowa opowieść o świecie zbudowanym na wzór teatru i z teatralnej materii.
0
0
 Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Letni numer magazynu Digital Camera Polska ma aż 160 stron. Obok fotograficznych porad i inspiracji na wakacje, nie zabrakło w nim poważnych dyskusji.
0
0
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu transformacji oczami kobiet
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu...
Dom Spotkań z Historią zapowiada premierę wyjątkowej książki Moniki Szewczyk-Wittek, odsłaniające kulisy pracy polskich fotografek z okresu PRL-u.
193
0
Powiązane artykuły