„List do chłopca z latarką” - niepełnosprawność dziecka w osobistym projekcie fotografa

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Grzegorz Dembiński powraca z kolejną książką. Tym razem jest to osobista opowieść, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny syn. Premiera już 2 września w Pix.House.

Grzegorz Dembiński to poznański dziennikarz i fotograf prasowy, którego możecie kojarzyć za sprawą wydanego przed 4 laty photobooka Make Love Not War, poświęconego uczestnikom Przystanku Woodstock. Teraz fotograf powraca z kolejną, lecz zupełnie inną publikacją.

Osobista nowela, w której światło odbywa walkę z cieniem

Dembiński tym razem przygotował bardzo osobistą opowieść fotograficzną, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny, 12-letni syn Jan. Fotograf przez kilkanaście miesięcy przyglądał mu się z aparatem. Zdjęcia powstały podczas wakacji, wspólnych wycieczek, w domu, w drodze do szkoły.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Dokumentalne fotografie złożyły się w fikcyjną, poetycką nowelę, w której światło odbywa walkę z cieniem, ukryte spiera się z widzialnym, niewypowiedziane staje naprzeciw wyrażonego.

Za projekt graficzny odpowiada uznana w kraju i zagranicą Ania Nałęcka-Milach.

Przeczytaj także:
W środku huraganu – Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego

"Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka" – mówi Grzegorz Dembiński, autor książki, która poświęcona jest jego uczestnikom. [Czytaj więcej]

Premiera już 2 września

Premiera książki List do chłopca z latarką odbędzie się 2 września o godz. 20.00, w formie relacji na żywo na fanpage’ach Pix.House i Dembiński Blog.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia. Twórczości fotografa możecie przyjrzeć się na stronie grzegorzdembinski.com oraz na koncie @dembinski.blog w serwisie Instagram.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
“Magnum Magnum” - jubileuszowy album w wersji XXL
“Magnum Magnum” - jubileuszowy album w wersji XXL
Z okazji swojego 75-lecia agencja Magnum przygotowała niespodziankę. Nakładem wydawnictwa Thames & Hudson ukaże się limitowana reedycja klasycznego albumu “Magnum Magnum” w wersji XXL
30
“Fotograf w podróży” - ruszyła promocja na e-book, który musisz przeczytać
“Fotograf w podróży” - ruszyła promocja na e-book, który musisz przeczytać
Ponad 90 stron inspirujących porad i wskazówek. Dzięki tej publikacji przywieziesz z wakacyjnych wojaży masę niezapomnianych wspomnień na profesjonalnie wyglądających zdjęciach.
25
„Annie Leibovitz Sumo” – monumentalna książka powraca w nielimitowanej wersji
„Annie Leibovitz Sumo” – monumentalna książka powraca w nielimitowanej wersji
Ponad 40 lat zawodowej pracy ujęte w jednej, retrospektywnej publikacji – nowa książka Annie Leibovitz to reedycja ekskluzywnego wydania w bardziej przystępnym formacie (i cenie).
15
Powiązane artykuły