Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„List do chłopca z latarką” - niepełnosprawność dziecka w osobistym projekcie fotografa

0

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Grzegorz Dembiński powraca z kolejną książką. Tym razem jest to osobista opowieść, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny syn. Premiera już 2 września w Pix.House.

Grzegorz Dembiński to poznański dziennikarz i fotograf prasowy, którego możecie kojarzyć za sprawą wydanego przed 4 laty photobooka Make Love Not War, poświęconego uczestnikom Przystanku Woodstock. Teraz fotograf powraca z kolejną, lecz zupełnie inną publikacją.

Osobista nowela, w której światło odbywa walkę z cieniem

Dembiński tym razem przygotował bardzo osobistą opowieść fotograficzną, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny, 12-letni syn Jan. Fotograf przez kilkanaście miesięcy przyglądał mu się z aparatem. Zdjęcia powstały podczas wakacji, wspólnych wycieczek, w domu, w drodze do szkoły.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Dokumentalne fotografie złożyły się w fikcyjną, poetycką nowelę, w której światło odbywa walkę z cieniem, ukryte spiera się z widzialnym, niewypowiedziane staje naprzeciw wyrażonego.

Za projekt graficzny odpowiada uznana w kraju i zagranicą Ania Nałęcka-Milach.

Przeczytaj także:
W środku huraganu – Woodstock w obiektywie Grzegorza Dembińskiego

"Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka" – mówi Grzegorz Dembiński, autor książki, która poświęcona jest jego uczestnikom. [Czytaj więcej]

Premiera już 2 września

Premiera książki List do chłopca z latarką odbędzie się 2 września o godz. 20.00, w formie relacji na żywo na fanpage’ach Pix.House i Dembiński Blog.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia. Twórczości fotografa możecie przyjrzeć się na stronie grzegorzdembinski.com oraz na koncie @dembinski.blog w serwisie Instagram.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Gazeta strajkowa - protest kobiet oczami fotografów i fotografek. Ruszyła zbiórka na dodruk
Archiwum Protestów Publicznych udostępnia gazeto-wystawę, będącą podsumowaniem dotychczasowych zajść związanych ze strajkami przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej....
64
8
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Polska rzeczywistość końca XX wieku - premiera książki Mariusza Stachowiaka
Wyjątkowa publikacja, ze zdjęciami wyjątkowego człowieka. Surowy i szczery do bólu zapis polskiej rzeczywistości końcówki XX wieku, autorstwa zmarłego przed 15 laty...
81
0
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
"Oświecenie" - darmowy, nowoczesny podręcznik operatora filmowego
Lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się filmem i realizacjami video. Fundacja Wspierania Edukacji Filmowej...
33
2
Powiązane artykuły