Gem, set, flesz, czyli oglądamy tenisa z Martinem Parrem [ZAPOWIEDŹ]

Autor: Piotr Kalisz

26 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Przeglądając najnowszy album Martina Parra będziemy mogli zajrzeć za kulisy wielkoszlemowych turniejów. “Match Point” to hołd złożony nie tylko tenisowi, ale i jego kibicom.

Martin Parr przez pięć lat miał wyłączny dostęp do wszystkich wielkoszlemowych turniejów - US Open, Australian Open, Wimbledonu i Rolanda Garrosa. Mógł chodzić na mecze, ale też podglądać to, co jest niewidoczne w transmisjach telewizyjnych. Dlatego, jeśli nigdy nie byliście na turnieju tenisowym, to przez chwilę poczujecie się, jakbyście na nim byli. 

Martin Parr, Match Point / Magnum Photos

Głównymi bohaterami albumu Parra nie są wcale sportowcy, oni są w tle. Najważniejsi są kibice. Brytyjski fotograf stara się pokazać wielkie tenisowe wydarzenie z ich perspektywy, nierzadko stając z aparatem tuż za ich głową. Dzięki temu udało się Parrowi oddać ich emocje oraz pokazać całą otoczkę tenisowego święta, które porusza miliony na całym świecie. 

Album “Match Point: Tennis by Martin Parr” będzie zawierał ponad 80 zdjęć, a zdecydowana większość zostanie opublikowana po raz pierwszy. Na razie wydawnictwo udostępniło tylko kilka z nich i gdyby ktoś nam je pokazał, nie mówiąc, kto jest autorem, zgadlibyśmy od razu. Wygląda na to, że wielbiciele pełnej kolorów i humoru fotografii Parra nie będą zawiedzeni. 

Match Point: Tennis by Martin Parr - premiera 9 września

  • Liczba stron: 144
  • Oprawa: twarda
  • Format: 29 x 25 cm
  • Wydawnictwo: Phaidon
  • Cena: 199 zł

Premierę książki zapowiedziano na 9 września. Już można ją zamawiać w przedsprzedaży w księgarni Bookoff.

Skopiuj link

Autor: Piotr Kalisz

Kiedyś dziennikarz sportowy, dziś kierownik księgarni Bookoff. Ulubione zdjęcia? Przede wszystkim czarno-białe. Szczególnie ceni sobie twórczość takich fotografek i fotografów, jak Diane Arbus, Francesca Woodman, Masahisa Fukase, czy Zdzisław Beksiński. 

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Dlaczego widzimy kolory? Ten film Wam to wyjaśni
Dlaczego widzimy kolory? Ten film Wam to wyjaśni
Poświęcamy wiele czasu i pieniędzy, aby na swoich zdjęciach odwzorować kolory z najlepszą możliwą dokładnością. Ale czy zastanawiamy się nad tym, jak barwy widzi nasz mózg?
8
Najnowszy numer Digital Camera Polska - ostatnia szansa, by kupić taniej w przedsprzedaży
Najnowszy numer Digital Camera Polska - ostatnia szansa, by kupić taniej w przedsprzedaży
Za chwilę jesienny numer magazynu Digital Camera Polska trafi do sprzedaży. Pozostały jednak już tylko 2 dni, by zamówić go w niższej cenie. Sprawdźcie, co znajdziecie w tym wydaniu.
20
Nowy numer Digital Photographer Polska - ruszyła przedsprzedaż
Nowy numer Digital Photographer Polska - ruszyła przedsprzedaż
Energia miasta kontra siła krajobrazu. Wakacyjne wydanie kwartalnika Digital Photographer Polska jest już dostępne na ulubionykiosk.pl. Kupicie je teraz taniej i z darmową wysyłką. A co w...
14