“Odwiedzając Moskwę, poczułem, że odnalazłem swoje plemię”. Nowa książka Boogiego już w sprzedaży
0
Jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska już dostępne w sprzedaży
9 styczeń 2019
To pierwsze w 2019 roku i zarazem setne na polskim rynku wydanie Digital Camera. Z tej okazji redaktorzy przygotowali kilka wyjątkowych publikacji.
0
Wiktor Franko “Vol.1” - album podsumowujący 10-lecie działalności jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów
2 styczeń 2019
Charakterystyczne prace Wiktora Franko wielokrotnie były już publikowane z w polskich i zagranicznych czasopismach, eksponowane na wystawach i doceniane w konkursach. Teraz zebrane zostały w pierwszym autorskim albumie, podsumowującym 10 lat działalności fotografa.
0
“Paweł Pierściński. Fotografia” - dwustustronicowy retrospektywny album mistrza polskiego krajobrazu
28 grudzień 2018
Zmarły półtora roku temu Paweł Pierściński, zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich fotografów, a jego artystyczne pejzaże od lat inspirują adeptów sztuki krajobrazu. Teraz sylwetce mistrza możemy bliżej przyjrzeć się w nowym albumie wydanym nakładem Biura Wystaw Artystycznych.
2
Seria zinów o Polsce wydawnictwa PIX.HOUSE już dostępna w sprzedaży
13 grudzień 2018
„Fragmenty” Macieja Jeziorka, „Odwrót” Tomasza Liboski i „North America” Krzyśka Orłowskiego to seria trzech fotograficznych zinów i trzy odmienne spojrzenia.
0
Darmowe poradniki fotografii glamour
10 grudzień 2018
Fotografia glamour to trudny temat. Jak zawrzeć w fotografii ten ulotny czar? Pomogą Wam w tym darmowe poradniki PhotoWhoa.
1
„Nie - Not“ Adriana Wykroty to fotograficzna opowieść o Polsce i o nas samych
7 grudzień 2018
Czy Polacy podzielili się w ostatnich latach, czy też może nigdy nie stanowili w miarę jednorodnej grupy, a rosnąca temperatura politycznych zdarzeń tylko te linie podziału uwypukliła? Na właśnie takie pytania znajdziecie odpowiedź w „Nie - Not“, najnowszym albumie Adriana Wykroty.
0
Grudniowy Digital Camera Polska już dostępny w sprzedaży
6 grudzień 2018
Cyfrowy negatyw rozłożony na czynniki pierwsze, test długo wyczekiwanego Nikona Z7, porównanie 8 obiektywów szerokokątnych czy inspirujące wywiady z Łukaszem Pikiem i Magdaleną Kuleszą oraz Pawłem Klareckim - to wszystko czeka na Was w najnowszym wydaniu Digital Camera Polska.
0
Oto kalendarz Pirelli 2019! Za jego powstanie odpowiadał Albert Watson
6 grudzień 2018
Kiedy w czerwcu dowiedzieliśmy się, że za realizację najnowszego kalendarza Pirelli będzie odpowiadał Albert Watson spodziewaliśmy się iście filmowych kadrów. Dziś już wiemy, że warto było czekać. 46 wydanie rocznego kalendarza Pirelli jest zupełnie inne od pozostałych.
0
„Saraha“ Macieja Moskwy to poszukiwanie szczerych odpowiedzi na najtrudniejsze pytania
0
100 zdjęć na 100-lecie niepodległości - darmowy album już dostępny do pobrania
23 listopad 2018
Odłóżcie na bok politykę i spójrzcie na historię Polski oczami rodzimych fotografów. Wydany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe album prezentuje 100 wybranych wspólnie z internautami zdjęć, oferujących fantastyczny wgląd w różne aspekty życia w okresie XX-lecia międzywojennego.
0
“Dagerotyp. Studia z historii i teorii fotografii” - naukowe pismo o fotografii powraca w nowej odsłonie
23 listopad 2018
Na wydawniczej mapie Polski już niebawem pojawi się nowy ambitny tytuł. Kontynuacja wydawanego w latach 1993-2015 rocznika “Dagerotyp” nadal będzie recenzowanym pismem naukowym, jednak ze znacznie szerszym spektrum podejmowanych tematów.
0
Album „Modern Spaces“ Nicolasa Grospierre’a to fotograficzny pomnik modernistycznej architektury
19 listopad 2018
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej będzie spotkanie z polsko-francuskim fotografem Nicolasem Grospierrem, który opowie o swojej najnowszej publikacji „Modern Spaces: A Subjective Atlas of 20th-Century Interiors“.
0
“Vivian Maier: The Color Work" - zobacz nieznane, kolorowe zdjęcia kultowej fotograf
16 listopad 2018
Postać Vivian Maier jest dzisiaj znana już chyba wszystkim zainteresowanym fotografią uliczną. Wiele z jej prac ciągle jeszcze jednak nie zostało pokazanych. Nieznane, kolorowe zdjęcia z lat 50-80. XX wieku można zobaczyć w nowej publikacji i na towarzyszącej jej wystawie.
0
“1001 złych uczynków”, czyli pożegnanie czasów podwórka. Autorka przez rok dokumentowała beztroskę 5 chłopców z Zabrza
15 listopad 2018
Książka Konstancji Nowina Konopki to podróż do czasów dzieciństwa w starym stylu. Nie naznaczonego strachem przed czyhającym w krzakach pedofilem czy potłuczonym szkłem, którym można sobie zrobić krzywdę.
0
Listopadowy Digital Camera Polska już dostępny w sprzedaży
6 listopad 2018
Rozłożona na czynniki pierwsze optyka, inspirujące wywiady między innymi z fotografem Agencji Magnum Jacobem Aue Sobolem, czy sporo testów oraz poradników z zakresu zarządzania barwą - to wszystko znajdziecie w najnowszym wydaniu Digital Camera Polska.
0
Październikowy Digital Camera Polska to cała moc inspiracji
9 październik 2018
20 pomysłów na wspaniałe jesienne zdjęcia, masa wywiadów, w tym z legendą reportażu podróżniczego Steve’em McCurry’m, nowinki technologiczne z pełnoklatkowym bezlusterkowcem Canona na czele - to i znacznie więcej czeka na Was w najnowszym wydaniu Digital Camera Polska.
0
Jak fotografować dziką przyrodę? Dowiecie się z najnowszego numeru Digital Camera Polska
4 wrzesień 2018
Wrześniowe wydanie Digital Camera Polska już w kioskach, a w nim m.in. wywiady z Michałem Dyjukiem i Jackiem Kuszem, przegląd najnowszych premier i test niedrogiego, ale funkcjonalnego Canon EOS M50.
0