Prezentacja książki "Ukraine: A War Crime" z udziałem Evgeniy'a Maloletki

Autor: Krzysztof Mularczyk

18 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Służewski Dom Kultury zaprasza na jedyną polską prezentację książki "Ukraine: A War Crime". W spotkaniu udział wezmą wydawcy Fotoevidence, a także Evgeniy Maloletka - laureat konkursu World Press Photo i Nagrody Pulitzera.

„Ukraine: A War Crime” to wyjątkowa praca zbiorowa. Na 566 stronach 93 fotoreporterów z 29 krajów opowiada historię rosyjskiej inwazji na Ukrainę z perspektywy osób, których zadaniem jest jej dokumentowanie.

Z książki „Ukraine: A War Crime” / FotoEvidence, fot. Evgeniy Maloletka

Zdjęcia i reportaże nadesłane przez fotoreporterów, przedstawiają konflikt, katastrofę humanitarną i dochodzenie w sprawie zbrodni wojennych, ujawniają przemoc rosyjskiego ataku i wysiedlenie milionów ludzi. Zdjęcia zebrane w książce to efekt pracy fotoreporterów pracujących w strefie wojny. 

Z książki „Ukraine: A War Crime” / FotoEvidence, fot. Javier Fergo

Okładka książki została zainspirowana zdjęciem w podczerwieni pomnika księżnej Olgi zabezpieczonego workami z piaskiem, wykonanym przez ukraińskiego fotografa Serghii Poznańskiego w Kijowie wkrótce po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Z książki „Ukraine: A War Crime” / FotoEvidence, fot. Carol Guzy

Z kolei czcionka użyta w książce, Mariupol, jest jedynym krojem nazwanym na cześć ukraińskiego miasta, zaprojektowanym przez Andrija Szewczenkę i Serhija Rodionowa w 2022 roku podczas rosyjskiej inwazji.

Z książki „Ukraine: A War Crime” / FotoEvidence, fot. Viachelav Ratynskyi

Promocja książki „Ukraine: A War Crime”  - termin spotkania

Prezentacja książki „Ukraine: A War Crime” odbędzie się 9 listopada o godz. 18:00 w sali widowiskowej Służewskiego Domu Kultury przy ul. Jana Sebastiana Bacha 15 w Warszawie.

Z książki „Ukraine: A War Crime” / FotoEvidence, fot. Oksana_Parafeniuk

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Fotoevidence: Svetlana Bachevanova – pomysłodawczyni oraz dyrektor artystyczna, David Stuart – redaktor, a także fotograf Evgeniy Maloletka - laureat konkursu World Press Photo i Nagrody Pulitzera. Spotkanie poprowadzi Joanna Kinowska. Wstęp wolny.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Bezkoniec - pierwsza publikacja uczestników Szkoły Dokumentu Pix.House
Bezkoniec - pierwsza publikacja uczestników Szkoły Dokumentu Pix.House
Pix.House inauguruje sezon 2024 premierą książki „Bezkoniec”. Razem z towarzyszącą jej wystawą stanowi podsumowanie kilkuletniej pracy słuchaczy, którzy pracowali nad realizacją...
17
Zimowe wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Zimowe wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Na półkach sklepowych znajdziecie zimowy numer Digital Camera Polska. To aż 150 stron fotograficznych porad i inspiracji!
1
"Notatki z Warszawy - nowy album Chrisa Niedenthala to opowieść o stolicy od lat 70. po współczesność
"Notatki z Warszawy - nowy album Chrisa Niedenthala to opowieść o stolicy od lat 70. po...
Nakładem Domu Spotkań z Historią debiutuje najnowszy album słynnego fotoreportera Chrisa Niedenthala. „Notatki z Warszawy” to 150 ujęć ukazujących miasto, które pięć dekad temu stało...
6