Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców

0
Michał Chrzanowski
16 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.

Sony ECM-B1M

Zaawansowani filmowcy, jak również ambitni twórcy internetowi z ciekawością mogą spoglądać w stronę najnowszego cyfrowego mikrofonu typu shotgun. Model ECM-B1M dzięki swojej specjalnej 8-kapsułowej budowie oraz nowo opracowanemu algorytmowi przetwarzania sygnału będzie w stanie zapewnić zmianę charakterystyki rejestrowanego dźwięku: między kardioidalną, superkardioidalną i kołową. Do tego został wyposażony w funkcję eliminowania szumów powstałych przez mechaniczne wibracje.

Poza tym po podłączeniu mikrofonu za pomocą gniazda Multi Interface Shoe kompatybilnego aparatu, który ma wbudowany cyfrowy interfejs audio, dźwięk będzie bezpośrednio przesyłany do korpusu w formie cyfrowej, co ma zagwarantować jeszcze lepszą jakość nagrań. Warto także zaznaczyć, że mikrofon, który mierzy zaledwie 99.3 mm, może uzyskać bezpośrednie zasilanie i połączenia audio z aparatu - bez potrzeby stosowania dodatkowych kabli lub złączy.

XLR-KM3

Sony zaprezentowało dziś także trzecią generację adaptera XLR-KM3, który umożliwia skorzystanie podczas filmowania z najlepszych dostępnych na rynku mikrofonów. Po zamocowaniu na aparacie lub kamerze ma gwarantować bogaty dźwięk i pełną kontrolę nad ustawieniami w trakcie nagrywania.

Do tego urządzenie pozwala dobrać ustawienia dźwięku do różnych sytuacji, jak również umożliwia wybranie żądanej charakterystyki kierunkowej i częstotliwościowej, co szczególnie przydaje się podczas rejestracji wydarzeń lub wywiadów. Natomiast specjalnie zaprojektowany uchwyt mikrofonowy ma zmniejszyć wszelkie wibracje.

Cena i dostępność

Cyfrowy mikrofon ECM-B1M typu „shotgun“ ma pojawić się w sierpniu tego roku w cenie 380 euro. Z kolei adapter mikrofonowy XLR-KM3 będzie dostępny w sprzedaży od października. Za to akcesorium przyjdzie nam zapłacić 650 euro.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
0
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły