Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy

Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy

Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz usprawnionej nawigacji.

Skylum jest na dobrej drodze, by Luminar był postrzegany przez wielu fotografów za jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Na przestrzeni zaledwie kilku lat program mocno ewoluował. Jednak prawdziwy przełom nastąpił pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to producent zaprezentował długo wyczekiwany systemem katalogowania zdjęć Digital Asset Manager (DAM). Kolejna ważna aktualizacja miała miejsce w kwietniu tego roku, kiedy to firma mocno postawiła na wykorzystanie sztucznej inteligencji i usprawniła funkcję Accent AI, która w oparciu o układ SI pozwala dokonać pełnej edycji zdjęcia za pomocą pojedynczego slidera. Teraz natomiast udostępnione zostało uaktualnienie do wersji  3.1.1, które stawia na wyraźny wzrost szybkości i wprowadza kilka ulepszeń.

Wydajność i funkcjonalność

Użytkownicy korzystający z Luminara na komputerach z Mac OS i Windows od razu po aktualizacji powinni zauważyć znaczny wzrost szybkości uruchamiania, wydajności i łatwości obsługi poszczególnych paneli programu. Jak zaznacza producent nowa wersja ma także usprawniać nawigację. „Chcesz szybko znaleźć odpowiednie miejsce na dysku, który zawiera określone zdjęcie, ale masz zbyt wiele folderów do przejrzenia? Teraz wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć zdjęcie prawym przyciskiem myszy i wybrać Idź do > Folder w bibliotece! Możesz nawet znaleźć wszystkie zdjęcia wykonane tego samego dnia, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Idź do > Obrazy z tej samej daty.“ Ale na tym nie koniec. W wersji na Windows poprawiono także działanie pędzla, który ma teraz być wygodniejszy w użyciu oraz prawie 2.5 raza szybszy w działaniu niż ten w poprzedniej wersji programu. Z kolei Luminar na MaC OS otrzymał także możliwość łatwiejszego tworzenia albumów z dużą bazą zdjęć oraz zmiany języka w ustawieniach programu.

Cena i dostępność

Aktualizacja do wersji 3.1.1 jest oczywiście bezpłatna dla dotychczasowych użytkowników Luminara. Natomiast osoby, które chciałyby sprawdzić program w praktyce mogą skorzystać z jednej z trzech pakietów. Ceny rozpoczynają się od 70 euro. Po więcej informacji odsyłamy na stronę skylum.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4