Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy

Autor: Michał Chrzanowski

11 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz usprawnionej nawigacji.

Skylum jest na dobrej drodze, by Luminar był postrzegany przez wielu fotografów za jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Na przestrzeni zaledwie kilku lat program mocno ewoluował. Jednak prawdziwy przełom nastąpił pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to producent zaprezentował długo wyczekiwany systemem katalogowania zdjęć Digital Asset Manager (DAM). Kolejna ważna aktualizacja miała miejsce w kwietniu tego roku, kiedy to firma mocno postawiła na wykorzystanie sztucznej inteligencji i usprawniła funkcję Accent AI, która w oparciu o układ SI pozwala dokonać pełnej edycji zdjęcia za pomocą pojedynczego slidera. Teraz natomiast udostępnione zostało uaktualnienie do wersji  3.1.1, które stawia na wyraźny wzrost szybkości i wprowadza kilka ulepszeń.

Wydajność i funkcjonalność

Użytkownicy korzystający z Luminara na komputerach z Mac OS i Windows od razu po aktualizacji powinni zauważyć znaczny wzrost szybkości uruchamiania, wydajności i łatwości obsługi poszczególnych paneli programu. Jak zaznacza producent nowa wersja ma także usprawniać nawigację. „Chcesz szybko znaleźć odpowiednie miejsce na dysku, który zawiera określone zdjęcie, ale masz zbyt wiele folderów do przejrzenia? Teraz wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć zdjęcie prawym przyciskiem myszy i wybrać Idź do > Folder w bibliotece! Możesz nawet znaleźć wszystkie zdjęcia wykonane tego samego dnia, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Idź do > Obrazy z tej samej daty.“ Ale na tym nie koniec. W wersji na Windows poprawiono także działanie pędzla, który ma teraz być wygodniejszy w użyciu oraz prawie 2.5 raza szybszy w działaniu niż ten w poprzedniej wersji programu. Z kolei Luminar na MaC OS otrzymał także możliwość łatwiejszego tworzenia albumów z dużą bazą zdjęć oraz zmiany języka w ustawieniach programu.

Cena i dostępność

Aktualizacja do wersji 3.1.1 jest oczywiście bezpłatna dla dotychczasowych użytkowników Luminara. Natomiast osoby, które chciałyby sprawdzić program w praktyce mogą skorzystać z jednej z trzech pakietów. Ceny rozpoczynają się od 70 euro. Po więcej informacji odsyłamy na stronę skylum.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
10
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to...
7
Powiązane artykuły