Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje

0
Michał Chrzanowski
24 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.

Do tragicznego zdarzenia, w którym zginął Dale Sharpe, doszło kilka minut po północy 20 czerwca tego roku w Kansas (Stany Zjednoczone). Jak podaje lokalna gazeta The Wichita Eagle, która powołuje się na raport policji, „Sharpe jechał drogą 2 na północny wschód od Harper, gdzie uderzył jelenia i ostatecznie zatrzymał się na południowym pasie z powodu uszkodzeń samochodu”. Auto zaczęło się dymić, a Sharpe starał się poszukać schronienia w przydrożnym rowie po przeciwnej stronie jezdni skąd miał zadzwonić po pomoc.

Dale był kochany przez wielu i będzie bardzo tęsknić. W imieniu rodziny dziękujemy za całe wsparcie, ale prosimy o poszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie.

Niestety kierowca nadjeżdżającego auta, by uniknąć zderzenia z uszkodzonym pojazdem, wykonał manewr, w którym potrącił fotografa. Sharpe został zabrany do szpitala Harper County Community Hospital. Mimo starań lekarzy fotograf zmarł kilka minut po godzinie 2:00. Jak stwierdził rzecznik policji w Kansas, „45-letni mężczyzna prowadzący pojazd nie odniósł obrażeń. Jechał zgodnie z przepisami i nie zostaną mu postawione żadne zarzuty”.

zdjęcie główne: DK Photography

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych....
49
0
Nieznany Paryż z czasów belle époque. Zobacz, jak fotografia zagościła na ulicach francuskiej stolicy
Nieznany Paryż z czasów belle époque. Zobacz, jak fotografia zagościła na ulicach francuskiej...
Francja czasów belle époque kojarzy się z kabaretami, panami w melonikach, eleganckimi bulwarami i uwodzicielskimi rozrywkami. Czy jednak te czasy były naprawdę tak...
46
0
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem,...
720
2