Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.

Do tragicznego zdarzenia, w którym zginął Dale Sharpe, doszło kilka minut po północy 20 czerwca tego roku w Kansas (Stany Zjednoczone). Jak podaje lokalna gazeta The Wichita Eagle, która powołuje się na raport policji, „Sharpe jechał drogą 2 na północny wschód od Harper, gdzie uderzył jelenia i ostatecznie zatrzymał się na południowym pasie z powodu uszkodzeń samochodu”. Auto zaczęło się dymić, a Sharpe starał się poszukać schronienia w przydrożnym rowie po przeciwnej stronie jezdni skąd miał zadzwonić po pomoc.

Dale był kochany przez wielu i będzie bardzo tęsknić. W imieniu rodziny dziękujemy za całe wsparcie, ale prosimy o poszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie.

Niestety kierowca nadjeżdżającego auta, by uniknąć zderzenia z uszkodzonym pojazdem, wykonał manewr, w którym potrącił fotografa. Sharpe został zabrany do szpitala Harper County Community Hospital. Mimo starań lekarzy fotograf zmarł kilka minut po godzinie 2:00. Jak stwierdził rzecznik policji w Kansas, „45-letni mężczyzna prowadzący pojazd nie odniósł obrażeń. Jechał zgodnie z przepisami i nie zostaną mu postawione żadne zarzuty”.

zdjęcie główne: DK Photography

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Wszyscy wiemy o aparatach Hasselblad, które brały udział w misji Apollo, ale czy wiecie jaki aparat poleciał w kosmos jako pierwszy?
14
1
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
O historii Kodaka można by pewnie napisać książkę, ale jeżeli chcecie szybko prześledzić dzieje jednej z najważniejszych firm w historii fotografii, która od lat nie...
45
0
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
W ramach 17. edycji Millenium Docs Against Gravity ponad 100 filmów z selekcji festiwalowej możemy obejrzeć z domu. Wśród nich także filmy dotyczące fotografii i...
343
0