Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.

Do tragicznego zdarzenia, w którym zginął Dale Sharpe, doszło kilka minut po północy 20 czerwca tego roku w Kansas (Stany Zjednoczone). Jak podaje lokalna gazeta The Wichita Eagle, która powołuje się na raport policji, „Sharpe jechał drogą 2 na północny wschód od Harper, gdzie uderzył jelenia i ostatecznie zatrzymał się na południowym pasie z powodu uszkodzeń samochodu”. Auto zaczęło się dymić, a Sharpe starał się poszukać schronienia w przydrożnym rowie po przeciwnej stronie jezdni skąd miał zadzwonić po pomoc.

Dale był kochany przez wielu i będzie bardzo tęsknić. W imieniu rodziny dziękujemy za całe wsparcie, ale prosimy o poszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie.

Niestety kierowca nadjeżdżającego auta, by uniknąć zderzenia z uszkodzonym pojazdem, wykonał manewr, w którym potrącił fotografa. Sharpe został zabrany do szpitala Harper County Community Hospital. Mimo starań lekarzy fotograf zmarł kilka minut po godzinie 2:00. Jak stwierdził rzecznik policji w Kansas, „45-letni mężczyzna prowadzący pojazd nie odniósł obrażeń. Jechał zgodnie z przepisami i nie zostaną mu postawione żadne zarzuty”.

zdjęcie główne: DK Photography

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Tak się filmuje dronem - ujęcia FPV zmieniają rynek wideo
Drony FPV to już nie tylko wyścigowe zabawki i coraz częściej sięgają po nie także filmowcy. Oto przykład tego, na co są w stanie pozwolić w rękach wprawnego...
21
2
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
Rok na zdjęciach - zobacz, jak powstawały najlepsze cykle fotograficzne nagrodzone w SWPA 2021
„A Year in Photos” to wyjątkowy dokument, który pozwala nam zajrzeć za kulisy powstawania najlepszych projektów fotograficznych ostatniego roku i lepiej poznać twórców...
8
0
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
June Newton nie żyje. Żona Helmuta Newtona odeszła w wieku 97 lat
Fundacja Helmuta Newtona poinformowała o śmierci June Newton. Słynna aktora i fotografka tworząca pod pseudonimem Alice Springs zmarła 9 kwietnia w wieku 97 lat w swoim domu w Monte Carlo
78
0
Powiązane artykuły