Red Bull Illume 2019 - pokaż swoje najlepsze zdjęcia sportów ekstremalnych

0
Michał Chrzanowski
24 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

To już ostatnia chwila do wzięcia udziału w odświeżonej odsłonie prestiżowego Red Bull Illume 2019. Termin nadsyłania prac mija 31 lipca.

Red Bull Illume Image Quest już od ponad 10 lat nagradza najciekawsze i najbardziej oryginalne zdjęcia sportów ekstremalnych i zawsze spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy zaznaczyć, że do ostatniej edycji nadesłano ponad 35 tys. zdjęć przez fotografów z całego świata. O wyjątkowości konkursu stanowi także fakt, że nie jest jest to doroczna impreza. Do tej pory był organizowany co trzy lata. Jednak począwszy od tegorocznej odsłony organizatorzy przygotowali szereg zmian, a jedną z nich jest to, że kolejne edycje organizowane będą w odstępie dwóch lat.

- Fotografowie z całego świata szykujcie się - wraca Red Bull Illume z nowymi, ekscytującymi zmianami! Największy na świecie konkurs dotyczący sportów ekstremalnych i akcji powraca z nowymi kategoriami, nowymi możliwościami i oczywiście nowymi wyzwaniami. Prześlij swoje najlepsze zdjęcia do Red Bull Illume Image Quest 2019 już teraz - zachęcają organizatorzy.

© Fred Pompermayer / Red Bull Illume

Sporo zmian, w tym nowe kategorie i cała masa nagród

Organizatorzy starają się, by Red Bull Illume był coraz ciekawszy zarówno dla uczestników, jak i osób, które zobaczą galerię laureatów. A najnowsza odsłona konkursu jest tego najlepszym przykładem. Mamy bowiem do czynienia z nowymi kategoriami: Innovation by Sony, Moving Image, Emerging by Red Bull Photography. 

- Z wieloma nowymi kategoriami jest teraz więcej powodów niż kiedykolwiek, aby wejść do nowego świata Red Bull Illume. Brzmi zachęcająco? Mamy jeszcze kilka dobrych wiadomości! Przesyłanie zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek - przy użyciu istniejących kont mediów społecznościowych lub konta e-mail. Aby zwiększyć swoje szanse, proponujemy zgłosić się do jak największej liczby kategorii - dodają organizatorzy.

© Oskar Enander / Red Bull Illume

Również nagrody prezentują się imponująco, gdzie łączna pula to aż 100 ty. euro w sprzęcie fotograficznym i akcesoriach do podziału dla zwycięzców kategorii i laureata Grand Prix. 11 zwycięzców poszczególnych sekcji konkursu zdobędzie zestaw Sony A7 III wraz z obiektywem Sony FE 24-105 mm f/4. Firma SanDisk ufunduje pakiet składający się z trzech kart pamięci Extreme Pro, z odpowiednim czytnikiem kart, a także dysk Extreme Pro Portable SSD. Skylum dostarczy oprogramowanie do edycji zdjęć, w tym Luminar 3. Firma zaproponowała również specjalną nagrodę dla zwycięzcy kategorii „Creative by Skylum” - laureat zostanie członkiem Global Skylum Ambassador Team. Ekipa Red Bull Photography przyzna zwycięzcy kategorii „Emerging by Red Bull Photography” miejsce na warsztatach fotograficznych dla wschodzących talentów Red Bull Rising i pokryje koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Ponadto wysokiej jakości odzież i akcesoria fotograficzne będą pochodziły od marki fotograficznej i akcesoriów COOPH. Natomiast laureat Grand Prix Red Bull Illume otrzyma wszystkie powyższe nagrody za wygranie w swojej kategorio. Ponadto dostanie aparat Sony A9 z obiektywem 24-70 mm f.2.8.

© Simon Bischoff / Red Bull Illume 

Jak aplikować?

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem www.redbullillume.com do 31 lipca 2019 roku. Na stronie znajdziecie też szczegółowy regulamin oraz dokładny opis poszczególnych sekcji konkursu.

- Zastanów się dokładnie, które zdjęcia powinny być zgłoszone i gdzie; dobór fotografii do kategorii wpływa na decyzję jurora, więc wybieraj mądrze! Jurorzy Red Bull Illume są starannie selekcjonowani spośród światowego grona najbardziej znanych międzynarodowych osób, w skład których wchodzą fotografowie, redaktorzy, edytorzy i eksperci z renomowanych czasopism. Wybór lub zlecenie świetnych zdjęć jest dosłownie ich życiem - i nie ma nikogo lepszego, by oceniać ten epicki światowy konkurs fotograficzny. Jurorzy będą opierać swoje decyzje na mieszance techniki, kompozycji, kreatywności, wpływu na widza, artystycznego talentu i ogólnych cech doskonałości fotograficznej - podkreślają organizatorzy.

© Dave Trumpore / Red Bull Illume 

Po zamknięciu fazy zgłoszeniowej zdjęcia oceni jury, które wyłonią w sumie 55 finalistów oraz laureata nagrody Grand Prix. Wszyscy finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się w listopadzie tego roku, gdzie spotykają się najbardziej wpływowi ludzie ze świata fotografii sportów ekstremalnych. Zwycięzcy zyskają także olbrzymią ekspozycję swoich prac na wystawie Global Exhibit Tour, która będzie prezentowana w dużych miastach na trzech różnych kontynentach jednocześnie. Po więcej informacji odsyłamy na stronę Red Bull Illume.

zdjęcie główne: © Daniel Roos / Red Bull Illume

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Druga edycja Dni Fotografii Alternatywnej będzie atrakcją dla wszystkich tworzących w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Wokół...
2
0
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza Krajewska autorką nowej Kolekcji Wrzesińskiej
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza...
Projekt Kolekcja Wrzesińska już od niemal dekady przyciąga najważniejsze postacie polskiej fotografii. Tym razem za sterami projektu stanęła znana fotografka mody Zuza...
6
0
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na cykl pięciu nieodpłatnych warsztatów “Wokół Portretu” organizowanych w ramach drugiej edycji Dni Fotografii Alternatywnej.
30
0