Audubon Photography Awards 2019 - wyniki

Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.

1
Michał Chrzanowski
22 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Audubon Photography Awards jest organizowany przez National Audubon Society - amerykańską organizację non-profit, która zajmuje się ochroną środowiska, w tym przede wszystkim ptaków i ich siedlisk w obu Amerykach, wykorzystując do tego naukę, rzecznictwo czy edukację. Konkurs jest jednym z ważniejszych wydarzeń wśród miłośników fotografii fascynującego życia ptaków. W tym roku miała miejsce, jubileuszowa 10. odsłona Audubon Photography Awards. Była także wyjątkowa, ponieważ organizatorzy do dobrze znanych sekcji postanowili dołożyć dwie dodatkowe kategorie: Plants for Birds oraz Fisher Prize, ustanowionej na cześć Kevina Fishera, byłego dyrektora kreatywnego konkursu.

Do tegorocznej edycji Audubon Photography Awards zostało zgłoszonych prawie 2300 zdjęć ukazujących świat ptaków. - Wasze zaangażowanie w docenianie, celebrowanie i dzielenie się cudownym życiem ptaków oraz krajobrazami, które zamieszkują, zawsze nas inspiruje. Bądźcie zauroczeni tegorocznym wyborem atrakcyjnych zdjęć - zaznaczają organizatorzy.

Grand Prix Audubon Photography Awards 2019

fot. Kathrina Swoboda, laureatka Grand Prix Audubon Photography Awards 2019

W tym roku jury w składzie Steve Freligh, Melissa Groo, Kenn Kaufman, Sabine Meyer, Allen Murabayashi i John Rowden nie mieli łatwego zadania. Nadesłane prace, oceniane pod kątem jakości technicznej, oryginalnego oraz artystycznego podejścia do tematu, stały na wysokim poziomie. Niemniej fotografia kosa (Red-winged Blackbirds) „śpiewającego o poranku“ od razu trafiła w gusta jurorów. W efekcie autorka tego zdjęcia Kathrina Swoboda została laureatką konkursu a w jej ręce powędrował tytuł Grand Prix Audubon Photography Awards 2019.

- Odwiedzam ten park w pobliżu mojego domu, aby sfotografować kosy w zimne poranki, często mając na celu uchwycenie „dymnych pierścieni”, które powstają z ich oddechu podczas śpiewania - powiedziała Kathrina Swoboda. - Przy tej okazji przybyłam wcześnie. Był chłodny dzień i usłyszałem odgłosy kosów, które rozchodziły się po całym deptaku. Ten konkretny ptak był bardzo głośny i śpiewał długo. Spojrzałam, by ustawić go na ciemnym tle lasu. Fotografowałam we wschodnim kierunku, gdy słońce wzeszło nad drzewami, oświetlając parę wydobywającą się z jego dzioba - dodała.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Zwycięskie zdjęcia i wyróżnienia zostaną opublikowane zarówno w magazynie Audubon, jak i w Nature's Best Photography. Fotografie będą również prezentowane na specjalnej wystawie, dając miłośnikom ptaków szansę obejrzenia „pierzastych bohaterów w całej ich okazałości“. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.audubon.org.

źródło: www.audubon.org

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
4
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
27
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
195
0
Powiązane artykuły