Audubon Photography Awards 2019 - wyniki

Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.

1

Autor: Michał Chrzanowski

22 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Audubon Photography Awards jest organizowany przez National Audubon Society - amerykańską organizację non-profit, która zajmuje się ochroną środowiska, w tym przede wszystkim ptaków i ich siedlisk w obu Amerykach, wykorzystując do tego naukę, rzecznictwo czy edukację. Konkurs jest jednym z ważniejszych wydarzeń wśród miłośników fotografii fascynującego życia ptaków. W tym roku miała miejsce, jubileuszowa 10. odsłona Audubon Photography Awards. Była także wyjątkowa, ponieważ organizatorzy do dobrze znanych sekcji postanowili dołożyć dwie dodatkowe kategorie: Plants for Birds oraz Fisher Prize, ustanowionej na cześć Kevina Fishera, byłego dyrektora kreatywnego konkursu.

Do tegorocznej edycji Audubon Photography Awards zostało zgłoszonych prawie 2300 zdjęć ukazujących świat ptaków. - Wasze zaangażowanie w docenianie, celebrowanie i dzielenie się cudownym życiem ptaków oraz krajobrazami, które zamieszkują, zawsze nas inspiruje. Bądźcie zauroczeni tegorocznym wyborem atrakcyjnych zdjęć - zaznaczają organizatorzy.

Grand Prix Audubon Photography Awards 2019

fot. Kathrina Swoboda, laureatka Grand Prix Audubon Photography Awards 2019

W tym roku jury w składzie Steve Freligh, Melissa Groo, Kenn Kaufman, Sabine Meyer, Allen Murabayashi i John Rowden nie mieli łatwego zadania. Nadesłane prace, oceniane pod kątem jakości technicznej, oryginalnego oraz artystycznego podejścia do tematu, stały na wysokim poziomie. Niemniej fotografia kosa (Red-winged Blackbirds) „śpiewającego o poranku“ od razu trafiła w gusta jurorów. W efekcie autorka tego zdjęcia Kathrina Swoboda została laureatką konkursu a w jej ręce powędrował tytuł Grand Prix Audubon Photography Awards 2019.

- Odwiedzam ten park w pobliżu mojego domu, aby sfotografować kosy w zimne poranki, często mając na celu uchwycenie „dymnych pierścieni”, które powstają z ich oddechu podczas śpiewania - powiedziała Kathrina Swoboda. - Przy tej okazji przybyłam wcześnie. Był chłodny dzień i usłyszałem odgłosy kosów, które rozchodziły się po całym deptaku. Ten konkretny ptak był bardzo głośny i śpiewał długo. Spojrzałam, by ustawić go na ciemnym tle lasu. Fotografowałam we wschodnim kierunku, gdy słońce wzeszło nad drzewami, oświetlając parę wydobywającą się z jego dzioba - dodała.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Zwycięskie zdjęcia i wyróżnienia zostaną opublikowane zarówno w magazynie Audubon, jak i w Nature's Best Photography. Fotografie będą również prezentowane na specjalnej wystawie, dając miłośnikom ptaków szansę obejrzenia „pierzastych bohaterów w całej ich okazałości“. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.audubon.org.

źródło: www.audubon.org

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza
Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza
Druga edycja konkursu World Sport Photography Awards została rozstrzygnięta. Konkursu wyjątkowego, bo oceniającego zdjęcia sportowe z ostatnich 25 lat.
0
0
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2021
Fotograficzne nagrody Pulitzera 2021
W tym roku obydwie fotograficzne nagrody Pulitzera zgarniają fotografowie Associated Press. Tematem przewodnim była pandemia oraz zeszłoroczne protesty ruchu...
0
0
Siena Creative Photo Awards 2021 - nagrodzone zdjęcia. Polacy z wyróżnieniami
Siena Creative Photo Awards 2021 - nagrodzone zdjęcia. Polacy z wyróżnieniami
Creative Photo Awards to poboczny konkurs Siena, który za zadanie stawia sobie przedstawianie najciekawszych, kreatywnych współczesnych wizji fotograficznych. Oto...
0
0
Powiązane artykuły