Audubon Photography Awards 2019 - wyniki

Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.

1
Michał Chrzanowski
22 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Audubon Photography Awards jest organizowany przez National Audubon Society - amerykańską organizację non-profit, która zajmuje się ochroną środowiska, w tym przede wszystkim ptaków i ich siedlisk w obu Amerykach, wykorzystując do tego naukę, rzecznictwo czy edukację. Konkurs jest jednym z ważniejszych wydarzeń wśród miłośników fotografii fascynującego życia ptaków. W tym roku miała miejsce, jubileuszowa 10. odsłona Audubon Photography Awards. Była także wyjątkowa, ponieważ organizatorzy do dobrze znanych sekcji postanowili dołożyć dwie dodatkowe kategorie: Plants for Birds oraz Fisher Prize, ustanowionej na cześć Kevina Fishera, byłego dyrektora kreatywnego konkursu.

Do tegorocznej edycji Audubon Photography Awards zostało zgłoszonych prawie 2300 zdjęć ukazujących świat ptaków. - Wasze zaangażowanie w docenianie, celebrowanie i dzielenie się cudownym życiem ptaków oraz krajobrazami, które zamieszkują, zawsze nas inspiruje. Bądźcie zauroczeni tegorocznym wyborem atrakcyjnych zdjęć - zaznaczają organizatorzy.

Grand Prix Audubon Photography Awards 2019

fot. Kathrina Swoboda, laureatka Grand Prix Audubon Photography Awards 2019

W tym roku jury w składzie Steve Freligh, Melissa Groo, Kenn Kaufman, Sabine Meyer, Allen Murabayashi i John Rowden nie mieli łatwego zadania. Nadesłane prace, oceniane pod kątem jakości technicznej, oryginalnego oraz artystycznego podejścia do tematu, stały na wysokim poziomie. Niemniej fotografia kosa (Red-winged Blackbirds) „śpiewającego o poranku“ od razu trafiła w gusta jurorów. W efekcie autorka tego zdjęcia Kathrina Swoboda została laureatką konkursu a w jej ręce powędrował tytuł Grand Prix Audubon Photography Awards 2019.

- Odwiedzam ten park w pobliżu mojego domu, aby sfotografować kosy w zimne poranki, często mając na celu uchwycenie „dymnych pierścieni”, które powstają z ich oddechu podczas śpiewania - powiedziała Kathrina Swoboda. - Przy tej okazji przybyłam wcześnie. Był chłodny dzień i usłyszałem odgłosy kosów, które rozchodziły się po całym deptaku. Ten konkretny ptak był bardzo głośny i śpiewał długo. Spojrzałam, by ustawić go na ciemnym tle lasu. Fotografowałam we wschodnim kierunku, gdy słońce wzeszło nad drzewami, oświetlając parę wydobywającą się z jego dzioba - dodała.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Zwycięskie zdjęcia i wyróżnienia zostaną opublikowane zarówno w magazynie Audubon, jak i w Nature's Best Photography. Fotografie będą również prezentowane na specjalnej wystawie, dając miłośnikom ptaków szansę obejrzenia „pierzastych bohaterów w całej ich okazałości“. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.audubon.org.

źródło: www.audubon.org

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie
WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów...
48
1
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Wyniki Leica Street Photo 2019 - oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 9. edycja konkursu Leica Street Photo. Jury wybrało 18 laureatów, których zdjęcia już od 24 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Leica 6x7...
164
5
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019
Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze...
17
1
Powiązane artykuły