Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie nie jest. Trzeba tylko być świadomym, co jest najmocniejszym punktem naszej fotografii i jak dobrze go wyeksponować.

Fotografia to trudny rynek. Znane nazwiska odchodzą w zapomnienie równie szybko jak się pojawiają, a powszechna obecność mediów społecznościowych na zawsze zmieniła sposób, w jaki fotografia dociera do odbiorców. Do tego ciągle zmieniające się trendy - krajobraz branży ewoluuje tak szybko, że niektórym niemożliwe może wydawać się nadążenie za nimi. Może jednak wcale nie jest to konieczne?

Podstawą sukcesu jest dobrze zbudowana marka. To dzięki niej często nawet pozornie niewiele udzielający się w internecie twórcy są w stanie zapewnić sobie zawodowy spokój i realizować swoją wizję, bez konieczności naginania jej względem chwilowej mody.

Jak jednak w tak skomplikowanym świecie skutecznie wypromować swoją fotografię?

Do odpowiedzi na to pytanie zbliży was darmowy poradnik przygotowany przez serwis Photoshelter. Oczywiście musimy brać pod uwagę, że jest to materiał promocyjny, ale na szczęście ciekawych porad i przydatnych analiz jest tam znacznie więcej niż wzmianek o usługach platformy.

Otrzymujemy wiec m.in. porady na temat tego jak wyeksponować mocne strony swojej twórczości, jak skutecznie budować publikę czy wskazówki odnośnie współpracy z klientami - dowiecie się między innymi dlaczego raczej nie warto tracić już czasu na prowadzenie personalnego bloga i dlaczego w przypadku mediów społecznościowych więcej nie zawsze znaczy lepiej.

Prawdziwą perełka okazują się jednak bezpośrednie porady znanych zawodowych fotografów, którzy odnoszą sukces realizując własne pasje. Wśród nich między innymi laueratka konkursu World Press Photo Ami Vitale.

Pobierz poradnik

Poradnik “The Photographer’s Guide to Branding and Marketing in a Distracted World” dostępny jest do pobrania za darmo ze strony serwisu Photoshelter. Warunkiem jest jedynie podanie adresu mailowego, na który zostanie przesłany link do pobrania materiału.

Warto też rzucić okiem na inne poradniki udostępniane za darmo przez serwis. Znajdziecie je pod adresem photoshelter.com

(fot. okładkowa: Domenico Lola / Unsplash.com)

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
46
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Backup zdjęć i filmów w podróży - poradnik fotografa ślubnego Kamila Głowackiego
Jak tworzyć kopie zapasowe zdjęć, aby ich bezpowrotnie nie utracić? O rozwiązaniach sprzętowych i programowych, które sam stosuje pisze Kamil Głowacki - fotograf, który zrealizował setki...
45
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)