Jak robić dobre portrety zwierząt?

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja karierę.

W dobie internetu świat prawdopodobnie nie potrzebuje kolejnego zdjęcia twojego kota, a same zwierzęta trudno uchwycić w sposób, który wyróżniałby nas na tle innych fotografów. Są jednak wyjątki, a jednym z nich są zdjęcia studyjne. Przez lata widzieliśmy już wiele tego typu projektów - wystarczy wspomnieć realizowany już od ponad dekady Photo Ark autorstwa Joela Sartore - zawsze jednak zdjęcia tego typu mają w sobie coś więcej niż kadry złowione w naturze.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda i z czym wiąże się fotografowanie zwierząt w studiu, gratką będzie nowy film magazynu COOPH, zabierający nas za kulisy pracy belgijskiego fotografa Vincenta Lagrange’a, który realizuje projekt Human Animals poświęcony zwierzętom domowym (i nie tylko).

Lagrange dzieli się z widzami m.in. tym jak przygotowuje się do sesji i w jaki sposób wchodzi w interakcje ze swoimi czworonożnymi modelami na planie. Tłumaczy też, dlaczego prawie nigdy nie korzysta ze światła błyskowego.

Okazuje się, że wszystko, co potrzebne do atrakcyjnego portretu zwierzęcia, mamy pod ręką. Jeśli więc marzyło wam się stworzenie domowego studia i przekształcenie waszego futrzaka w rasowego modela, warto poświęcić 5 minut na obejrzenie materiału przygotowanego przez COOPH.

Więcej ciekawych filmów poradnikowych znajdziecie na kanale COOPH w serwisie Youtube.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Perseidy 2024: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
Perseidy 2024: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
12 sierpnia 2024 roku przypada maksimum Perseidów, nazywane potocznie nocą spadających gwiazd. Podpowiadamy jak obserwować i uchwycić na zdjęciach to coroczne widowisko.
104
Uchwyć puls ulicy, czyli sposób na „streeta” Jamiego Canninga
Uchwyć puls ulicy, czyli sposób na „streeta” Jamiego Canninga
Wystarczy znaleźć ciekawy spot i czekać, by wcisnąć spust migawki w najlepszym momencie... Fotografia uliczna może wydawać się prosta, ale robienie zdjęć, które zapadną w pamięć, jest prawdziwą...
19
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)