Jak robić dobre portrety zwierząt?

4

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja karierę.

W dobie internetu świat prawdopodobnie nie potrzebuje kolejnego zdjęcia twojego kota, a same zwierzęta trudno uchwycić w sposób, który wyróżniałby nas na tle innych fotografów. Są jednak wyjątki, a jednym z nich są zdjęcia studyjne. Przez lata widzieliśmy już wiele tego typu projektów - wystarczy wspomnieć realizowany już od ponad dekady Photo Ark autorstwa Joela Sartore - zawsze jednak zdjęcia tego typu mają w sobie coś więcej niż kadry złowione w naturze.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda i z czym wiąże się fotografowanie zwierząt w studiu, gratką będzie nowy film magazynu COOPH, zabierający nas za kulisy pracy belgijskiego fotografa Vincenta Lagrange’a, który realizuje projekt Human Animals poświęcony zwierzętom domowym (i nie tylko).

Lagrange dzieli się z widzami m.in. tym jak przygotowuje się do sesji i w jaki sposób wchodzi w interakcje ze swoimi czworonożnymi modelami na planie. Tłumaczy też, dlaczego prawie nigdy nie korzysta ze światła błyskowego.

Okazuje się, że wszystko, co potrzebne do atrakcyjnego portretu zwierzęcia, mamy pod ręką. Jeśli więc marzyło wam się stworzenie domowego studia i przekształcenie waszego futrzaka w rasowego modela, warto poświęcić 5 minut na obejrzenie materiału przygotowanego przez COOPH.

Więcej ciekawych filmów poradnikowych znajdziecie na kanale COOPH w serwisie Youtube.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotografia flat lay - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia flat lay - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Zdjęcia typu flat lay to ciekawy sposób na zaprezentowanie wszelkiej maści produktów. Jakub Kaźmierczyk podpowiada, jak zrobić je dobrze w domowym studiu, z niewielkim zestawem...
32
0
Mikrofon do filmowania - zobacz, jaki typ mikrofonu wybrać do wideo, które tworzysz
Mikrofon do filmowania - zobacz, jaki typ mikrofonu wybrać do wideo, które tworzysz
Mikrofon pojemnościowy, krawatowy, reporterski, kierunkowy, mikroport czy może zewnętrzny rejestrator? Odpowiedni dźwięk ma...
32
0
Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej
Wideoporadniki Godox dostępne w polskiej wersji językowej
Filmy Godoxa pozwolą wam lepiej zaznajomić się z produktami, ale także podszlifować warsztat w zakresie efektywnego oświetlania scen w różnych sytuacjach. Na początek...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)