Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020

0

Autor: Maciej Zieliński

27 Październik 2020
Artykuł na: 9-16 minut

Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.

Fotografowie przyrody z całego świata, łącznie zgłosili do rywalizacji ponad 5000 zdjęć. I nic dziwnego – na nagrody przeznaczono bowiem aż 23 tys. funtów. Zwycięzców wyłoniło jury, do którego zaproszono dziennikarzy, przyrodników oraz przede wszystkim fotografów makro i natury.

Do kogo powędrowały nagrody?

Zdobywcą nagrody głównej oraz tytułu Luminar Bug Photographer of the Year 2020 ogłoszono saudyjskiego fotografa Mofeeda Abu Shalwada, który, jak opowiada zaczął fotografować bezkręgowce, aby przezwyciężyć swoją dziecięcą fobię. Za swoje zdjęcie (fotografia powyżej) otrzymał 2500 funtów w gotówce i dodatkowe nagrody o wartości 2000 funtów.

GRAND PRIX, Mofeed Abu Shalwa, „Ryjkowiec palmowy” / Luminar Bug Photography Awards 2020

W kategorii młodzieżowej (Luminar Young Bug Photographer of the Year 2020) triumfował Jamie Spensley – 17-latek z Solihull w Wielkiej Brytanii, student drugiego roku na kierunku Creative Media. Jurorów przekonał swoim perfekcyjnym technicznie ujęciem Trzmiela rudego. Na dalsze rozwijanie pasji otrzymał 1200 funtów.

Organizatorzy podkreślają, że głównym celem konkursu jest podnoszenia świadomości na temat losu wielu gatunków bezkręgowców, których populacje znacznie spadły, lub są dziś często zagrożone.

Poniżej publikujemy najciekawsze, naszym zdaniem, zdjęcia tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (26)

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0