Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020

0

Autor: Maciej Zieliński

27 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.

Fotografowie przyrody z całego świata, łącznie zgłosili do rywalizacji ponad 5000 zdjęć. I nic dziwnego – na nagrody przeznaczono bowiem aż 23 tys. funtów. Zwycięzców wyłoniło jury, do którego zaproszono dziennikarzy, przyrodników oraz przede wszystkim fotografów makro i natury.

Do kogo powędrowały nagrody?

Zdobywcą nagrody głównej oraz tytułu Luminar Bug Photographer of the Year 2020 ogłoszono saudyjskiego fotografa Mofeeda Abu Shalwada, który, jak opowiada zaczął fotografować bezkręgowce, aby przezwyciężyć swoją dziecięcą fobię. Za swoje zdjęcie (fotografia powyżej) otrzymał 2500 funtów w gotówce i dodatkowe nagrody o wartości 2000 funtów.

GRAND PRIX, Mofeed Abu Shalwa, „Ryjkowiec palmowy” / Luminar Bug Photography Awards 2020

W kategorii młodzieżowej (Luminar Young Bug Photographer of the Year 2020) triumfował Jamie Spensley – 17-latek z Solihull w Wielkiej Brytanii, student drugiego roku na kierunku Creative Media. Jurorów przekonał swoim perfekcyjnym technicznie ujęciem Trzmiela rudego. Na dalsze rozwijanie pasji otrzymał 1200 funtów.

Organizatorzy podkreślają, że głównym celem konkursu jest podnoszenia świadomości na temat losu wielu gatunków bezkręgowców, których populacje znacznie spadły, lub są dziś często zagrożone.

Poniżej publikujemy najciekawsze, naszym zdaniem, zdjęcia tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (26)

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Podsumowanie warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim
Creative Masterclass całkowicie online już za nami. Nie martw się, jeśli nie mogłeś ich obejrzeć. Ponad 3 godziny praktycznej wiedzy z zakresu sesji zdjęciowej oraz postprodukcji teraz dostępne...
2
0
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Pokochaj błysk - intensywne warsztaty fotografii portretowej Irix i Quadralite
Dystrybutor marek Irix i Quadralite zaprasza na intensywne, 8-godzinne warsztaty studyjne w Krakowskim Lemon Studio. Zajęcia poprowadzi Maja Kupidura. Start 22 maja o...
0
0
Rusza Talent Roku 2021 - opublikuj zina lub zdobądź stypendium na realizację projektu w ramach konkursu Pix.House
Rusza Talent Roku 2021 - opublikuj zina lub zdobądź stypendium na realizację projektu w ramach...
Do końca maja można nadsyłać zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku. Laureaci otrzymają możliwość opublikowania własnego zina...
50
0