National Geographic Photo Ark - największa wystawa zagrożonych gatunków już niebawem na PGE Narodowym w Warszawie

0
Maciej Luśtyk
20 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Joel Sartore od ponad 10 lat realizuje monumentalny projekt Photo Ark, w ramach którego sfotografował ponad 7 tys. gatunków zwierząt. Fotografie już od wtorku, 24 października będzie można oglądać na wystawie w Warszawie.

Tworzony we współpracy z National Geographic projekt Photo Ark, to monumentalne przedsięwzięcie zakładające uwiecznienie na zdjęciach najważniejszych gatunków zwierząt przed ich ewentualnym wyginięciem. Docelowo całość objąć ma 12 tys. fotografii ukazujących przedstawicieli ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców.

- Celem projektu jest nie tylko stworzenie archiwalnych materiałów z myślą o przyszłych pokoleniach - mówią twórcy przedsięwzięcia. - W ramach prowadzonych działań stworzono rozbudowany program ochrony gatunkowej, który jest realizowany z pomocą osób i organizacji z całego świata.

Arka ze zdjęć

 

Na realizację tego projektu fotograf przyrody Joel Sartore poświęcił już ponad 10 lat, w czasie których odwiedził z aparatem 40 krajów i uwiecznił na zdjęciach ponad 7 tys. gatunków zwierząt. Sartore fotografuje zwierzęta duże i małe z równym zaangażowaniem i szacunkiem. Efektem jego pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety.

Kiedy i gdzie?

Wybrane zdjęcia fotografa będzie można oglądać już od przyszłego wtorku, 24 października 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wernisaż wystawy uświetni sam jej autor, który przyjechał do Polski, by sfotografować okazy z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Zdjęcia będzie można oglądać do 5 listopada w godzinach 10:00 - 20:00 (w dniu wernisażu w godzinach 15:00 - 20:00). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

fot. Joel Sartore

Zainteresowanych projektem odsyłamy także do kanałów telewizyjnych National Geographic i Nat Geo Wild gdzie kolejno od 21 października o godzinie 21:00 i w soboty od 28 października o godzinie 18:00 będzie można oglądać premierowe odcinki serii dokumentalnej “Projekt Photo Ark”. Produkcja śledzi podróże Joela Sartore podczas portretowania dzikich zwierząt. Widzowie będą mieli m.in. okazję zobaczyć jak powstały fotografie lemurów na Madagaskarze, rysi iberyjskich w Hiszpanii czy przedstawiciela nielotnego ptaka z rodziny kiwi w Nowej Zelandii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem natgeotv.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Wygoda i bezkompromisowa funkcjonalność nawet w najtrudniejszych warunkach - jeżeli w wyborze sprzętu fotograficznego kierujecie się tą zasadą, plecaki Shimoda mają spełnić Wasze oczekiwania....
0
0
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
73
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)