National Geographic Photo Ark - największa wystawa zagrożonych gatunków już niebawem na PGE Narodowym w Warszawie

Autor: Maciej Luśtyk

20 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Joel Sartore od ponad 10 lat realizuje monumentalny projekt Photo Ark, w ramach którego sfotografował ponad 7 tys. gatunków zwierząt. Fotografie już od wtorku, 24 października będzie można oglądać na wystawie w Warszawie.

Tworzony we współpracy z National Geographic projekt Photo Ark, to monumentalne przedsięwzięcie zakładające uwiecznienie na zdjęciach najważniejszych gatunków zwierząt przed ich ewentualnym wyginięciem. Docelowo całość objąć ma 12 tys. fotografii ukazujących przedstawicieli ptaków, ryb, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców.

- Celem projektu jest nie tylko stworzenie archiwalnych materiałów z myślą o przyszłych pokoleniach - mówią twórcy przedsięwzięcia. - W ramach prowadzonych działań stworzono rozbudowany program ochrony gatunkowej, który jest realizowany z pomocą osób i organizacji z całego świata.

Arka ze zdjęć

 

Na realizację tego projektu fotograf przyrody Joel Sartore poświęcił już ponad 10 lat, w czasie których odwiedził z aparatem 40 krajów i uwiecznił na zdjęciach ponad 7 tys. gatunków zwierząt. Sartore fotografuje zwierzęta duże i małe z równym zaangażowaniem i szacunkiem. Efektem jego pracy są piękne, kameralne i przykuwające uwagę portrety.

Kiedy i gdzie?

Wybrane zdjęcia fotografa będzie można oglądać już od przyszłego wtorku, 24 października 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wernisaż wystawy uświetni sam jej autor, który przyjechał do Polski, by sfotografować okazy z wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Zdjęcia będzie można oglądać do 5 listopada w godzinach 10:00 - 20:00 (w dniu wernisażu w godzinach 15:00 - 20:00). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

fot. Joel Sartore

Zainteresowanych projektem odsyłamy także do kanałów telewizyjnych National Geographic i Nat Geo Wild gdzie kolejno od 21 października o godzinie 21:00 i w soboty od 28 października o godzinie 18:00 będzie można oglądać premierowe odcinki serii dokumentalnej “Projekt Photo Ark”. Produkcja śledzi podróże Joela Sartore podczas portretowania dzikich zwierząt. Widzowie będą mieli m.in. okazję zobaczyć jak powstały fotografie lemurów na Madagaskarze, rysi iberyjskich w Hiszpanii czy przedstawiciela nielotnego ptaka z rodziny kiwi w Nowej Zelandii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem natgeotv.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
0
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)