MS Optics prezentuje dwa jasne obiektywy standardowe z mocowaniem Leica M

1
Michał Chrzanowski
13 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

MS Optics Vario Prasma 50 mm f/1.5 oraz ISM 50 mm f/1 to dwie najnowsze stałki z mocowaniem Leika M, które są współczesną wariacją kultowych konstrukcji. Oba modele mają odznaczać się nieprzeciętną plastyką i wręcz malowniczym bokeh.

MS Optics ISM 50 mm f/1

Jest to obecnie najjaśniejszy obiektyw, jaki możemy znaleźć w ofercie MS Optics. Konstruując model ISM 50 mm f/1 producent miał jeden cel - stworzenie obiektywu, który pod względem plastyki i jakości obrazu może konkurować z legendami takimi jak Noct, Xenon czy Angenieux.

We wnętrzu znajdziemy układ optyczny składający się z 7 elementów w 5 grupach. Do tego otrzymujemy standardową ogniskową 50 mm oraz aż 16-listkową okrągłą przysłonę o nominalnym otworze f/1, co ma dostarczyć niebywałych zdjęć z wręcz papierową głębią ostrości. Jednak będzie to miało swoją cenę. Stałka dopiero od f/1.4 powinna zapewniać wysoką wyrazistość i odpowiedni kontrast zdjęć. Na przedni element optyki będziemy mogli nakręcić filtry o średnicy 55 mm.

MS Optics Vario Prasma 50 mm f/1.5

Z kolei ten model producent nazwał mianem „ nowoczesnej inspiracji Kino-Plasmat“. Vario Prasma 50 mm f/1.5 bazuje na konstrukcji stworzonej w 1918 roku przez Paula Rudolpha. Jednak współczesna odsłona stałki zaprojektowana przez MS Optics ma charakteryzować się licznymi usprawnieniami - zarówno w kwestii jakości obrazu jak i budowy.

Układ optyczny został opracowany o 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Do tego każdą z soczewek pokryto powłokami, dzięki czemu podczas pracy w trudnych warunkach występowanie na zdjęciach blików i flar powinno być zminimalizowane. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 80 cm.

Cena i dostępność

MS Optics ISM 50 mm f/1 jest już dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej. Za ten model zapłacimy 1700 dolarów. Z kolei Vario Prasma 50 mm f/1.5 (także w srebrnej i czarnej odsłonie) w ciągu najbliższych kilku tygodni powinien trafić na rynek. Obecnie można go zamówić w przedsprzedaży w cenie 1200 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
3
0
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Po długich finansowych perypetiach Meyer Optik Görlitz wznawia działalność pod nowym kierownictwem i prezentuje trzy nowe, a raczej lekko odświeżone obiektywy, które...
12
1
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0