MS Optics prezentuje dwa jasne obiektywy standardowe z mocowaniem Leica M

Autor: Michał Chrzanowski

13 Czerwiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

MS Optics Vario Prasma 50 mm f/1.5 oraz ISM 50 mm f/1 to dwie najnowsze stałki z mocowaniem Leika M, które są współczesną wariacją kultowych konstrukcji. Oba modele mają odznaczać się nieprzeciętną plastyką i wręcz malowniczym bokeh.

MS Optics ISM 50 mm f/1

Jest to obecnie najjaśniejszy obiektyw, jaki możemy znaleźć w ofercie MS Optics. Konstruując model ISM 50 mm f/1 producent miał jeden cel - stworzenie obiektywu, który pod względem plastyki i jakości obrazu może konkurować z legendami takimi jak Noct, Xenon czy Angenieux.

We wnętrzu znajdziemy układ optyczny składający się z 7 elementów w 5 grupach. Do tego otrzymujemy standardową ogniskową 50 mm oraz aż 16-listkową okrągłą przysłonę o nominalnym otworze f/1, co ma dostarczyć niebywałych zdjęć z wręcz papierową głębią ostrości. Jednak będzie to miało swoją cenę. Stałka dopiero od f/1.4 powinna zapewniać wysoką wyrazistość i odpowiedni kontrast zdjęć. Na przedni element optyki będziemy mogli nakręcić filtry o średnicy 55 mm.

MS Optics Vario Prasma 50 mm f/1.5

Z kolei ten model producent nazwał mianem „ nowoczesnej inspiracji Kino-Plasmat“. Vario Prasma 50 mm f/1.5 bazuje na konstrukcji stworzonej w 1918 roku przez Paula Rudolpha. Jednak współczesna odsłona stałki zaprojektowana przez MS Optics ma charakteryzować się licznymi usprawnieniami - zarówno w kwestii jakości obrazu jak i budowy.

Układ optyczny został opracowany o 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Do tego każdą z soczewek pokryto powłokami, dzięki czemu podczas pracy w trudnych warunkach występowanie na zdjęciach blików i flar powinno być zminimalizowane. Minimalna odległość ogniskowania wynosi 80 cm.

Cena i dostępność

MS Optics ISM 50 mm f/1 jest już dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej. Za ten model zapłacimy 1700 dolarów. Z kolei Vario Prasma 50 mm f/1.5 (także w srebrnej i czarnej odsłonie) w ciągu najbliższych kilku tygodni powinien trafić na rynek. Obecnie można go zamówić w przedsprzedaży w cenie 1200 dolarów.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiński producent rozwiązań optycznych dla przemysłu zaprezentował swój pierwszy obiektyw kinematograficzny. To pełnoklatkowy zoom o uniwersalnym zasięgu, który...
5
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 - kompaktowy manualny szeroki kąt w klimacie retro
Cosina prezentuje nowy manualny obiektyw szerokokątny Voigtlander Color Skopar SL IIs 28 mm f/2.8 przeznaczony do lustrzanek z mocowaniem Nikon F. Szkło może pochwalić...
5